اجرا نورپردازی

اجرا نورپردازی یکی از روش هایی است که تکمیل کننده تمام المان های محوطه سازی می باشد و می تواند تاثیر به سزایی در جلوه بصری و زیبایی محوطه داشته باشد. همچنین می تواند انرژی و شادابی را برای بینندگان به همراه بیاورد. نورپردازی در واقع مهارتی است که علم هایی چون فیزیک نور ،برق ، معماری ،روانشناسی و … را در بر دارد و به عنوان یکی از بخش های جدایی ناپذیر معماری شناخته می شود.طراحی و اجرای نور پردازی در اصل برای فضای داخلی می باشد اما از آن برای فضای بیرونی هم استفاده میشود.در این مقاله می خواهیم شما را با کاربردها و سبک های مختلف نورپردازی آشنا کنیم.

نورپردازی

نورپردازی

تکنیک های اجرا نورپردازی

نور به بالا : برای تمرکز و برجسته کردن درخت و گیاه یا حتی عناصر دیگر از این تکنیک استفاده می شود . چراغ هایی که در زمین نصب می شوند یا چراغ های نقطه ای برای این کار مناسب اند .

نور به پایین : در این روش نور از بالا به درخت و گیاهان تابیده و نور ملایم و همچنین سایه زیبایی از شاخ و برگ ها بر روی زمین ایجاد می کند .

سایه اندازی : یکی دیگر از تکنیک های نورپردازی بازی با نور و سایه است زیرا نور به تنهایی نورپردازی به حساب نمی آید بلکه همراه با سایه است که نورپردازی جلوه می یابد .

طراحی و اجرای نورپردازی ، شرکت سورن بام

مکان های مناسب نورپردازی

نورپردازی

استفاده از نورپردازی در معماری  طیف بسیار گسترده ای را شامل می شود . تقریبا در تمامی مکان ها و  فضاهایی که مورد استفاده ی عموم قرار دارند و جلوه آن برای بیننده مهم است کاربرد دارد.

از جمله آن می توان به نورپردازی داخلی و اجرای بهتر دکوراسیون داخلی ، نورپرداری ساختمان و نمای آن ، سقف ، سر در  و ورودی ها اشاره کرد. همچنین از دیگر کاربرد آن در محوطه می توان به پارک ها ، میادین شهری ، آبنما ، آلاچیق ، روف گاردن ، دیوار سبز ، باغچه و حیاط اشاره کرد.

نورپردازی فضای باز

نورپردازی در فضای باز یک سازه همانند مناطق داخل آن حائز اهمیت است زیرا در نگاه اول  ملک ما و نوع کاربری آن را توصیف می نماید که عدم توجه کافی به آن می تواند تاثیر منفی روی جذب بیننده و حتی فروش آن داشته باشد . وجود روشنایی تاثیر به سزایی بر روی اجرای تمام دکوراسیون و المان های ما دارد . حتی نورهایی که ظریف کار می شوند به اندازه کافی قوی هستند که زیبایی محیط را بتوانند چندین برابر کنند . تلفیق نور و چوب سبب ایجاد حس آرامش و زیبایی می شود و داشتن محیطی دلنشین که افراد بتوانند ساعت ها در آن جا استراحت کنند را امکان پذیر می سازد .

نورپردازی محوطه

برای طراحی و اجرای یک نورپردازی حرفه ای که بتواند زیبایی محوطه و محل زندگی شما را دو چندان کند و برای این که در هزینه و زمان کارفرما اتلاف نشود باید از افراد با تجربه و حرفه ای کمک بگیریم.

شرکت سورن بام با افتخار آماده ی هر گونه مشاوره و راهنمایی شما برای به انجام رسیدن هر چه کامل تر و بهتر این امر می باشد.

شرکت سورن بام با داشتن تجربه های متعدد در زمینه ی طراحی و اجرای نورپردازی آماده هرگونه مشاوره، بازدید و همکاری از محل مورد نظر شما برای به ثمر رسیدن هر چه بهتر این امر می باشد.

نورپردازی فضای سبز