اجرای روف گاردن در شیراز

اجرای روف گاردن در شیراز

آنچه در این مقاله میخوانیم

اجرای روف گاردن در شیراز

این پروژه انجام شده توسط تیم حرفه ایی شرکت سورن بام  اجرا و پیاده سازی شده در معالی آباد شهر شیراز صورت گرفته است.

شیراز شهری است با آب و هوای تقریبا خشک است پس در نتیجه بارندگی درآنجا زیاد نیست هوای شیراز در تابستان بسیار گرم و خشک است اما در زمستان هوای سرد شیراز را در بر میگیرد.

توجه داشته باشید قبل از طراحی و اجرای روف گاردن به آب و هوا و شرایط منطقه ایی که میخواهید این المان جذاب را پیاده سازی کنید توجه لازم را داشته باشید.

اجرای روف گاردن در شیراز

اجرای روف گاردن در شیراز

طراحی و اجرای روف گاردن چیست؟

امروزه به دلیل شهر نشینی و شلوغی و دوری از طبیعت شما میتوانید فضای سبز رو به محیط خانه یا محل کار خود بیاورید و از فضاهای اضافی و بی روح استفاده ممکن را داشته باشید. پیشنهاد تیم تخصصی سورن بام طراحی و اجرای روف گاردن است.روف گاردن برای شما یک فضای جذاب و مدرن را رقم میزند و میتوانید از هوای پاک آن لذت ببرید.

طراحی و اجرای روف گاردن

مراحل طراحی و اجرای بام سبز شیراز

برای اینکه یک روف گاردن بدون نقص و جذاب در شیراز داشته باشید باید قبل از هرچیزی طراحی آن را باید در نظر بگیرید که در 3 مرحله صورت میگیرد که عبارتند از:

مرحله اول:این مرحله دارای المان هایی مانند بررسی تجهیزات لازم ،نقشه برداری ،طراحی اولیه ،تائید ظرفیت سقف این موارد دارای گیاهان ،تجهیزات و مبلمان هم شامل میشوند.

مرحله دوم:به وجود آوردن‌شرایط برای پیاده سازی کارهای تاسیساتی مثل:برق کشی ،لوله کشی، استفاده کردن از سیستم های مراقب،زهکشی و… .

مرحله سوم:قسمت پایانی،بررسی خطاها و رفع ایرادات جزئی.عایق کاری یا ایزولاسیون برای روف گاردن به چه معنا است؟

مراحل طراحی و اجرای بام سبز شیراز

4 دلیل برای طراحی و اجرای روف گاردن در شیراز

دلیل 1 : شما میتوانید به جای استفاده از سقف های سنتی قیرگونی شده از بام های سبز استفاده کنید زیرا بام سبزی که در شیراز اجرا کردیم به واسطه گرمایی که در شیراز وجود دارد باعث خنکی در طبقات پایین میشود.

دلیل2 :بام های سبز گرما را از محیط شهری جذب میکنند و تا ساعت ها بعداز غروب خورشید گرمای شهر را کاهش میدهند.

دلیل3:گیاهانی که در روف گاردن وجود دارند باعث تصویه هوا و زیاد شدن اکسیژن میشوند.

دلیل4: توانایی کاهش رواناب سطحی در مناطق شهری. هنگامی که پشت بام ها و خیابان ها در شهرها به مناطق خشک تبدیل می شوند، میزان و سرعت رواناب سطحی به طور چشمگیری افزایش مییابد و عامل ایجاد سیل و آلودگی زمین است.

ساخت روف گاردن در رستوران یا کافه

تجهیزات استفاده شده برای ساخت روف گاردن در شیراز

طراحی روف گاردن یا همان بام سبزمجموعه فعالیت هایی است که در برگیرنده محوطه سازی ،ساخت فضای سبز وپیاده سازی المان های مورد نظریست که بر روی پشت بام خانه یا محل مورد نظر شما قرار میگیرد.طراحی روف گاردن شامل موارد مهمی است که عبارتند از:

  • فضای سبز:این المان مهم و جذاب میتواند در برگیرنده مواردی همچون گل ها ، درخچه‌های میوه و هر نوع گیاهی که مد نظر شما است باشد.
  • سیستم آبیاری:برای نگهداری گیاهان باید به آبیاری آن‌ها توجه ویژه ایی داشته باشید.آبیاری را میتوانید به صورت آبیاری اتوماتیک و آبیاری قطره ایی هوشمند انجام دهید.
  • سیستم های زهکشی:از المان زهکش برای جمع آوری آب های اضافی ناشی ازآب باران یا آبیاری قطره ای از کف روف گاردن و هدایت آن به سمت بیرون است.
  • سیستم های نور پردازی:نور یکی از المان های مهم در فضا است چون نقش خیلی موثری در دلنشین شدن و جذابیت فضای موجود برای کاربر دارد.توجه داشته باشید که وجود نور باعث راحتی استفاده آن در شب میشود.
  • سیستم زیر ساز:یکی از مواد مهم در طراحی انتخاب خاکی میباشد که از آن استفاده میشود توجه داشته باشید که این خاک باید وزن بسیار کمی داشته باشد تا بتواند آب بیشتری را به خود جذب کند و در عین حال بتواند وزن وفشار زیادی بر سقف ساختمان وارد نکند.
  • سیستم کف ساز:کف های استفادع شده معمولا از جنس چوب ،شن و قلوه ،چمن مصنوعی ،پوشش بتنی و … ارائه میشود
  • تجهیزات جانبی:شومینه ،آب نما ، آلاچیق، فلاور باکس و… همه جز تجهیزات جانبی محسوب میشوند.
  • نورپردازی روف گاردن

    نورپردازی روف گاردن

هزینه طراحی و اجرای روف گاردن در شیراز

در طراحی و اجرا روف گاردن به فکر هزینه پایین نباشید اگر روف گاردن مد نظر شما با قیمت پایین محاسبه شود این شرایط مساوی است با کیفیت پایین و عمر کمتر المان ها.

شرکت سورن بام

مجموعه ی سورن بام در سال 1389 با هدف گسترش فضای سبز و استفاده ی بهینه از فضا های بلا استفاده تاسیس شد. شرکت سورن بام با بهره بری از مهندسین با تجربه و طراحان حرفه ای همواره در تلاش اند تا بهترین تجربه از فضای سبز را کسب کنید. این شرکت همواره می کوشد تا با استفاده از برترین متریال و مصالح با کمترین هزینه بهترین فضای سبز را برای شما ایجاد کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اجرای روف گاردن در شیراز می توانید با شماره 02144277178 تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی پروژه با ما در اینستاگرام سورن بام ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پروژه‌های دسته بندی نشده سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید