آلاچیق چوبی سنتی

آلاچیق چوبی سنتی

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی و ساخت آلاچیق چوبی سنتی

بدون شک هیچ چیز مانند چوب نمی تواند زیبایی فضای سبز را افزایش دهد و آن را جذاب و مفیدتر کند. امروزه آلاچیق های چوبی در هر اندازه و طرحی ساخته می شوند. اما مردم ترجیح می دهند از آلاچیق چوبی سنتی در حیاط خود استفاده کنند تا حس مدیترانه ای را از باغ، ویلا و حیاط خود پاک کنند. آلاچیق سنتی در هر فضای سبز جلوه ای متمایز و زیبا به آن می بخشد. آلاچیق های سنتی سبکی روستایی در حیاط ایجاد می کنند. گویی در هر گوشه ای از ایران می توان بخشی از یک روستای شمالی را ایجاد کرد. آلاچیق های سنتی را نیز می توان در سبک های مختلف طراحی کرد.

آلاچیق سنتی ایرانی، آلاچیق رومی، آلاچیق های سنتی اروپایی، آلاچیق های سنتی ژاپنی و … همگی در زیر مجموعه آن دسته بندی می شوند.

آلاچیق چوبی سنتی

مزایای اجرای طرح کلاسیک و سنتی در فضای باز

اکثر مردم فکر می کنند که انتخاب سبک سنتی برای افراد مسن مناسب است. اما وقتی صحبت از دکوراسیون فضای باز می شود، بیشتر افراد ترجیح می دهند از نماهای سنتی و کلاسیک استفاده کنند زیرا این سبک بیش از سبک های دیگر با طبیعت هماهنگ است و با آن یکی می شود. البته آلاچیق سنتی زمانی زیبایی و ظرافت خود را نشان می دهد که توسط افراد حرفه ای به خوبی طراحی و اجرا شود. یکی از بهترین راه ها برای اجرای سبک سنتی در فضای سبز استفاده از آلاچیق چوبی سنتی است.

آلاچیق چوبی سنتی، احساس دلپذیر در حیاط

مهمترین قسمت فضای سبز مکانی برای استراحت است که زیبایی فضای سبز را نیز به نمایش می گذارد. امروزه آلاچیق چوبی بیشتر به هم شباهت دارند و تنوع قابل توجهی در طراحی آن دیده نمی شود. به گونه ای که گاهی طراحان از آلاچیق های چوبی ویلاهای دیگر تقلید می کنند و با کمی تغییرات از آن طرح استفاده می کنند. بنابراین برای داشتن یک آلاچیق سنتی خاص و متفاوت باید از یک طراح حرفه ای در این کار کمک بخواهید.

ساخت آلاچیق چوبی

انتخاب طرح چوبی آلاچیق سنتی

انتخاب نوع و طرح مناسب آلاچیق سنتی ایرانی یکی از انتخاب های چالش برانگیز این سبک است. صرف نظر از اینکه کدام را ترجیح می دهید، انتخاب مناسب می تواند جلوه بسیار خوبی به دکوراسیون فضای سبز شما بدهد. اگر طرح های سنتی ایرانی را ترجیح می دهید، می توانید با قرار دادن تخت و سایر ملزومات ایرانی، دکوراسیون سنتی ایده آل خود را داشته باشید.

ساخت آلاچیق سنتی چوبی کوچک و مستقل

همه ما ایرانی ها پذیرفته شده ایم که فضایی برای پذیرایی از مهمان داشته باشیم و دوست داریم در صورت وجود حیاط یا باغ از مهمانان در فضای باز پذیرایی کنیم. وجود حیاط حتی اگر کوچک باشد به شما این امکان را می دهد که فضای قابل استفاده در منزل خود را گسترش دهید. اگر حیاط شما خیلی کوچک است، به نظر عاقلانه نیست که یک آلاچیق سنتی چوبی و مستقل در آن قرار دهید. در مقابل می توانید از آلاچیقی که به دیوار ساختمان چسبانده شده است استفاده کنید. با این روش فضای اشغال شده آلاچیق را با تعداد پایه ها کاهش خواهید داد.

دکوراسیون داخلی آلاچیق چوبی سنتی

نکته مهم دیگری که برای داشتن یک الاچیق چوبی سنتی باید رعایت شود، انتخاب صحیح مبلمان، میز و حتی پرده است. پیشنهاد ما استفاده از پارچه های بسیار ساده در رنگ های روشن برای پرده است. در هر صورت فراموش نکنید که در طراحی آلاچیق سنتی ایرانی، هدف ما پرهیز از شلوغی و ایجاد آشفتگی در فضا است.

قیمت آلاچیق چوبی سنتی

قیمت آلاچیق چوبی سنتی

چوب عنصری گرم، دوستانه و دعوت کننده است و زمانی که در فضای سبز باغ شما استفاده می شود، همان حس را در فضا پخش می کند، در حالی که بسیاری از آلاچیق های امروزی از فلز ساخته شده اند که بسیار سرد و خشن به نظر می رسند. طبیعتا مصالح چوبی برای ساخت آلاچیق قیمت ها را کمی افزایش می دهد اما همانطور که در عکس آلاچیق های چوبی سنتی مشاهده می کنید نتیجه کار یک سازه چوبی بسیار زیبا خواهد بود که تمام این هزینه ها را جبران می کند.

استفاده از چوب به عنوان ماده اصلی

استفاده از مواد و مصالحی که نقش عناصر طبیعی مانند چوب را دارند می تواند به آرامش فضای بیرونی شما کمک کند، ترکیب رنگ چوب قهوه ای و رنگ سبز طبیعت یکی از هوشمندانه ترین ترکیبات رنگی است که می تواند جلوه ای طبیعی ایجاد کند. چشم انداز برای شما یادآوری خواهد شد.

ساخت آلاچیق چوبی سنتی مناسب فصل زمستان

الاچیق چوبی سنتی زیبا که از چوب سدر ساخته شده است سقف این سوله ها مقاومت بالایی در برابر باران دارد و گنبد بالایی سقف نیز برای تهویه مجهز شده است. بنابراین، اگر قصد دارید در زمستان دیوارها را با شیشه یا چادر بپوشانید، می توانید به راحتی از بخاری در آلاچیق چوبی استفاده کنید.

قیمت آلاچیق چوبی سنتی

تفاوت بین آلاچیق سنتی و آلاچیق مدرن

سبک کلاسیک و سنتی در ساخت سازه های چوبی معمولا نیاز به هزینه های بیشتری دارد. زیرا معمولا نوع سازه ها چوبی و گاهی دست ساز هستند که باعث می شود قیمت این سازه نسبتا بالا باشد. اما در مورد سبک مدرن، نگرانی زیادی در مورد هزینه وجود ندارد. زیرا طراحی سازه آسانتر بوده و در نتیجه هزینه مورد نیاز برای این آلاچیق نسبتاً کمتر می باشد. از طرفی ساختار مدرن نسبتا مینیمال است و به همین دلیل نیازی به طراحی پیچیده نیست.

با توجه به این نکته برای سبک مدرن بر خلاف سبک کلاسیک نیازی به فضای باز بزرگ نیست و این یکی از مهم ترین تفاوت های آلاچیق مدرن و کلاسیک است. با توجه به این نکته می توان گفت برای خانه های کوچک شاید بهتر باشد از آلاچیق مدرن استفاده شود.

جهت سفارش آلاچیق چوبی می توانید با شماره های  09122155348 و 02144277178 تماس بگیرید.

15 نمونه جذاب از الاچیق چوبی سنتی

آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی آلاچیق چوبی سنتی

 

 

شرکت سورن بام

شرکت سورن بام یکی از بهترین شرکت ها در حوزه طراحی و ساخت آلاچیق و پرگولا است این شرکت با در بر داشتن طراحان و سازندگان برتر و حرفه ای آماده ارائه خدمات ویژه به متقاضیانی است که قصد دارند در کمترین زمان و با بهترین هزینه یک پرگولا کاربردی و باکیفیت برای روف گاردن خود بسازند.

اگر قصد طراحی و ساخت پرگولا برای روف گاردن ویلا یا ساختمان خود را دارید بهتر است همین حالا از طریق شماره هایی 44277178 (021) و 09122155348 تماس بگرید تا مشاوران و طراحان ما شما را برای این امر راهنمایی کنند.برای مشاهده پروژه های طراحی و اجرای پرگولا در روف گاردن توسط تیم سورن بام میتوانید، سورن بام را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های آلاچیق سورن بام
درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
با ما در ارتباط باشید