آلاچیق سنتی ایرانی

آلاچیق سنتی ایرانی

آنچه در این مقاله میخوانیم

آلاچیق سنتی ایرانی ، آلاچیق مکان مناسبی برای دور همی های خانوادگی و همچنین دوستان می باشند آلاچیق سنتی ایرانی  در فضاهای متعددی کاربرد دارند و حس آرامش بخش و چشم اندازی زیبا را در محیط به ارمغان می آورد .

 انواع آلاچیق ها :

  • آلاچیق چوبی .
  • آلاچیق سنتی ایرانی .
  • آلاچیق فلزی .
  • آلاچیق سنگی .
  • آلاچیق شیشه ای .
  • آلاچیق حصیری .

در محوطه سازی ویلا آلاچیق چوبی بیشتر استفاده می شود ، در محوطه سازی ویلا و یا باغ آلاچیق های چوبی با ترکیب آبنما ، دیوار سبز ، برکه جلوه بخش فضای باغ می باشد ، چرا که چوب از طبیعت برگرفته شده است  و استفاده از متریال چوب در محوطه سازی با فضای بیرونی هماهنگی داشته و حس طبیعت را در فضا القا می کند .

آلاچیق چوبی و فلزی در روف گاردن و یا همان بام سبز کاربرد  فراوانی دارد ، زیرا محل استقرار ساکنین می باشد و  می تواند محل دور همی  افراد  و اشخاص استفاده کننده باشد .

آلاچیق سنتی ایرانی بیشتر در باغ تالار ها  جهت اتلیه عکاسی و ایجاد یک فضای سنتی ایرانی  می باشد ودر ستوران  ها و اماکن تفریحی مانند سفره خانه کاربرد دارند .

آلاچیق سنگی  و فلزی در فضاهایی مانند پارک ها و بوستان ها کاربرد بسیاری دارند .

آلاچیق حصیری در مناطق ساحلی کاربرد دارند .

انواع آلاچیق ها در ابعاد و اشکال مختلف ساخته می شوند ، ابعاد آلاچیق ها بستگی به فضایی که به آن اختصاص داده شده است دارد و اشکال آن بستگی به انتخاب و سلیقه کارفرما دارند .

تعریف آلاچیق سنتی ایرانی :

آلاچیق ها سایبان هایی می باشند که در واقع  فضاهای باز و نیمه بازی هستند ، که در حین بسته بودن به فضای بیرونی کاملا اشراف دارند و می توان  اطراف آن را با فلاور باکس ها و … پوشش داد و زیبایی آن را افزایش داد .

آلاچیق ها در چه فضاهایی کاربرد دارند :

محوطه سازی باغ ، ویلا ، باغچه ، حیاط ، روف گاردن ، اماکن تفریحی ، پیاده روها ، پارک ها و …

شرکت  سورن بام با بیش از 10 سال سابقه درخشان در زمینه ساخت انواع آلاچیق ها توانسته است  .جایگاه  ویژ ه ای در معماری سبز و پایدار پیدا کند .  شرکت سورن بام فعالیتهای بیشماری در طراحی و ساخت روف گاردن،گرین وال،فلاور باکس، آبنما،محوطه سازی نیز فعالیت دارد.

مقالات مرتبط
پروژه‌های آلاچیق سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button