آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آبنما -> آبنمای آب و آتش

آبنمای آب و آتش

آبنمای آب و آتش ، در آبنماها می توانیم از آتشدان هایی استفاده نماییم که بر خلاف تفکر افراد که دو المان متضاد با هم امکان پذیر نمی باشد ، ولی ترکیب این دو جلوه ای ویژه به آبنما می دهد .

امروزه با تکنولوژی مدرن توانسته ایم داخل آبنماها از المان زیبای آتشدان بهره مند شویم . ، این آتشدان ها طوری تعبیه می شوند که در مرکز میانی آبنما قرار گرفته و توسط تاسیسات جانبی به شیر های اصلی گاز وصل می شوند .

آبنمای آب و آتش در چه فضاهایی کاربرد دارد :

افزودن آبنمای آب و آتش در مناظر و حیاط خانه ها ، ویلا و باغ ها ، ورودی رستوران ها ، تالارها و… کاربرد دارند و باعث می شود از صداهای دلپذیر جریان آب و نمای آتشدان روی آبنما یک محیط آرامش بخش تبدیل شود . وجود این آبنما به نظر غیرممکن می باشد ، اما این را می توان باور کرد که آبنما را می توانیم با آتش تلفیق کنیم و جلوه زیبا تری را به آن بدهیم .

همانطور که از نام آبنمای آب و آتش پیدا می باشد در طراحی و اجرای این نوع آبنما آتش طوری تعبیه شده که آتش به صورت معلق بر روی آب قرار می گیرد و شعله های آتش طبیعی شما را به وجد می آورد .

از دیر باز تا به امروز طبیعت و صدای آب روان به مخاطبین آرامش می بخشد ، که با قرار دادن آتش دان بر روی آبنما و نورپردازی های مناسب می توانیم در کنار آن از صدای شعله های آتش هم نیز لذت ببریم و حس طبیعت را در محیط القا نماییم . برای چشم انداز زیبا در فضای حیاط ، باغ ، ویلا و … در صورت داشتن فضای کافی می توانیم از چشمه ها و نهر های مصنوعی استفاده نماییم .

عناصر تشکیل دهنده محوطه سازی و آبنما :

برای ساخت آبنما می توانیم درون حوضچه علاوه بر آتشدان از ماهی های تزیینی که جلوه زیباتری به حوضچه می دهد استفاده نماییم و همچنین از گیاهان آبزی مانند نیلوفر آب و … سنگ های رودخانه ای نیز استفاده نماییم . برای اینکه محوطه خود را به طبیعت نزدیک کنیم .

اکنون می توانیم برای جلوه بخشیدن به آبنمای  و اطراف آن از دیگر عناصر فضای سبز که شامل : آلاچیق ، پرگولا ، دیوار سبز ، فلاور باکس و… استفاده نماییم .

اگر کف سازی ما جلوه خاصی ندارد می توانیم فضای اطراف محوطه خود را با قلوه سنگ های رنگی و سفید سنگ فرش نماییم و جلوه ویژه ای به محوطه خود دهیم برای کف سازی می توانیم علی رغم استفاده از قلوه سنگ از عناصری همچون : چمن طبیعی و مصنوعی ، موزائیک ، واش بتن ، ترموود و … نیز استفاده نماییم .

مکان هایی که آبنمای آب و آتش قابل اجرا می باشد :

  • ورودی ساختمان ها
  • ورودی تالارها
  • محوطه حیاط ها ، ویلاها و باغ ها

شرکت سورن بام در حیطه کاری محوطه سازی و فضای سبز ، در زمینه طراحی و اجرای انواع آبنما ، فلاور باکس ، آلاچیق ، دیوار سبز ، روف گاردن ، قلوه سنگ های رودخانه ای آماده همکاری در اکثر نقاط کشور می باشد .

5/5 (1 Review)

مجموعه : آبنما


مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت