آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

محوطه سازی ویلا چیست

محوطه سازی ویلا چیست، به طور کلی فضای بیرونی یک ساختمان، محوطه ی آن ساختمان را تشکیل میدهد.

محوطه سازی در حقیقت کاربردی کردن فضای بیرونی و محوطه ی ساختمان است که می تواند با المان های مختلف همراه شود مانند  آبنما، آلاچیق   سازی، نور پردازی، مبلمان فضای باز و….

چرا باید محوطه سازی انجام دهیم؟

محوطه سازی فضای زیستی را کیفیت می بخشد و آنرا برای کاربران قابل استفاده تر میکند. علاوه بر کاربردی کردن فضا از زیبایی محیط نیز میتوانیم لذت ببریم.

هزینه حدودی یک محوطه سازی معمولی چقدر است؟

بسته به متراژ و خواسته ی کارفرما متفاوت است. بطور مثال شما میتوانید فقط از یک آبنما یا چند فلاور باکس استفاده کنید، یا می توانید از المان های متفاوت تری استفاده کنید و یک محوطه سازی کامل داشته باشید. جهت مشاوره با کارشناسان شرکت سورن بام  تماس حاصل فرمایید.

محوطه سازی ویلا چیست و چه نکاتی را باید هنگام محوطه سازی در نظر بگیریم؟

یک محوطه سازی خوب شامل مواردی است که در نظر گرفتن آنها به محوطه زیبایی دو چندانی میدهد که به برخی از آنها اشاره میکنیم. حتما از نور پردازی استفاده کنید، اختلاف ارتفاعی را فراموش نکنید، محدودیت های فضایی و خواسته ی کارفرما را اعمال کنید.

در چه فضاهایی نمی توان محوطه سازی را انجام داد ؟

محوطه سازی تقریبا محدودیتی ندارد حتی از ۱ متر مربع فضا تا چندین هکتار را میتوان محوطه سازی کرد.

چه گیاهانی را بهتر است در محوطه کاشت ؟

برخی گیاهان نیازمند نور بیشتری هستند، برخی سایه دوست و برخی نیم سایه.

بنابراین با در نظر گرفتن سایه اندازی ساختمان و ساختمان های همسایه  در ساعات مختلف روز میتوان گیاهان مناسب محوطه را انتخاب و کاشت نمود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است با کارشناسان سورن بام در تماس باشید چرا که انتخاب پوشش گیاهی مناسب جزو امور تخصصی محسوب میشود.


مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت