توضیحات

فلاورباکس ها که در جنس هایی از قبیل چوب پلاست و چوب ترموو قابل ساخت بوده و قابل استفاده در راهروها ، لابی  و … محیط های باز مانند : محوطه سازی حیاط ، باغ ، ویلا ، پاسیو ، پشت بام ، تراس  بالکن و … می باشند.  فلاورباکس ها در ابعاد ، اندازه ، رنگ ، شکل و… متفاوتی هستند و بستگی به سلیقه افراد و میزان فضا و محیط انتخاب می گردند.

flower box

flower box

فلاورباکس چیست ؟

هر گیاهی برای ادامه روند رشد و سرسبزی خود به یک مکان مناسب و بستر کشت احتیاج دارد . این بستر کشت از قرار دادن گیاه در یک گلدان با ابعاد متناسب حاصل می شود . به این گلدان ها فلاور باکس می گویند .

ویژگی ها

ویژگی خاصی دارد که به راحتی با فضای سبز هماهنگ میگردد و باعث ایجاد هارمونی خاص با محیط و در نهایت حس آرامش افراد خواهد شد . گلدان در حالت کلی از عناصر مهم در فضاسازی بیرونی و داخلی به شمار می رود که بنابراین می تواند طراحی و اجرای آن ، محیط را به فضایی دوست داشتنی تبدیل کند .

 •  دارای وزن متوسط
 • در طرح و اندازه های متنوع
 • مقاوم در برابر نور ، آب و تهیه شده از بهترین چوب روسی
 • مناسب جهت کاشت درخت و درختچه
 •  دارای پوشش داخلی پلی کربنات جهت مقاومت  بیشتر

در فلاور باکس ها  گیاه و محیط کاشت آن در جعبه‌های مخصوصی که تمام یا بیشتر بام سبز را می‌پوشاند ، نگهداری می‌شود . در سیستم غیر مدولار محیط کاشت یک لایه پیوسته بر روی بام سبز می‌باشد و در سیستم مدولار این محیط ناپیوسته است.

انواع فلاورباکس

انواع فلاورباکس

نحوه ساخت فلاورباکس ها

 برای کاشت گل و گیاه استفاده می شود که معمولا به صورت مکعب  مربع ، مستطیل موجود است اما شما می توانید با چند تکه چوب و به سادگی نمونه چوبی آن را بسازید و در منزل ، روی دیوار و یا فلاشینگ پشت بام و تراس استفاده کنید . ساخت فلاورباکس چوبی پروژه بسیار خوب برای کسی است که به تازگی کارهای چوبی را آغاز کرده است .

ابزار مورد نیاز برای اجرای فلاورباکس ها

 • اره
 • پیچ گوشتی
 • متر و دریل برقی یا شارژی

مصالح مورد نیاز

 • چند تخته چوب
 • برش و مونتاژ تخته های چوبی

نحوه ساخت انواع فلاورباکس ها

مهندسین سورن بام در داخل این فلاورباکس ها لایه هایی از قبیل : لایه محافظ ، زهکش ، فیلتراسیون ، عایق ضدر یشه قرار می دهند که در هنگام اجرای آبیاری قطره ای آب و ذرات رس خاک به بیرون نفوذ نکند و باعث خرابی و نشت آب بیرون زدگی ریشه نشود . پس از عایق بندی های لازم داخل فلاور باکس ها ، خاک مخصوص ریخته می شود که این خاک مخصوص دارای موادی می باشد که تامین کننده مواد مورد نیاز گیاه بوده و باعث رشد بهتر گیاه می شود و در نهایت بسته به شرایط آب و هوایی و سلیقه افراد ، گل و گیاهان با دقت خاصی انتخاب می گردند و کاشته می شوند .

فلاور باکس چوبی

فلاور باکس چوبی

 

انواع فلاورباکس ها از لحاظ کاربردی

 • فلاور باکس زمینی
 • فلاورباکس دیواری
 • فلاورباکس آویزی

 انواع فلاورباکس ها از نظر جنس

 • فلاور باکس چوبی

یکی از انواع فلاورباکس ها ، فلاور باکس چوبی می باشد که از جنس چوب است ، این نوع فلاور باکس  چون از جنس چوب هستند اگر داخل آن گل و گیاه کاشته شود به دلیل رطوبت بالا باعث می شود از بین برود به همین خاطر داخل فلاور باکس های چوبی از ورق های گالوانیزه استفاده می شود که مانع از بین رفتن آن شود . فلاو رباکس های چوبی معمولا به صورت آویزان و یا دیواری مورد استفاده قرار می گیرند .

 • فلاور باکس چوب پلاست 

فلاور باکس چوب پلاست از انواع گلدان های چوبی به شمار می آید که با استفاده از پروفیل چوب پلاستیک ساخته می شود . یکی از ویژگی های این محصول شباهت آن به چوب بوده که این امکان را به شما می دهد تا بتوانید به راحتی از این گلدان در طراحی فضای سبز استفاده کنید .

فلاور باکس چوبی

فلاور باکس چوبی

 • فلاور باکس های سفالی

فلاورباکس های سفالی چون مانند گلدان و از جنس سفال هستند بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته اند اما در کنار مزیت های آن نکته ای که وجود دارد این است که این نوع فلاور باکس،از استحکام بالایی برخوردار نیست ، به همین خاطر آن را در فضاهای داخلی استفاده می نمایند .

این نوع فلاور باکس نیز تنوع بسیاری داشته و در طرح ها و رنگ ها و ابعاد مختلف وجود دارند و از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند و مانند فلاور باکس های چوبی به صورت دیواری و آویزان از آن استفاده می کنند .

فلاورباکس فلزی

فلاورباکس فلزی

یکی از پرطرفدارترین نوع از فلاور باکس ها این نوع  می باشد ، چرا که این فلاور باکس ها به نسبت سایر فلاور باکس ها، قیمت پایین تری داشته و در طرح ها و رنگ ها و سایزهای متنوعی می باشند . این فلاور باکس گرچه مانند فلاور باکس های سفالی جنبه زیبایی شناختی ندارد ، اما افراد به دلیل قیمت پایین آن و وزن کمی که دارند ، آن را در تراس ها و گاهی اوقات در روف گاردن و یا… استفاده می کنند .

فلاور باکس پلاستیکی

فلاور باکس پلاستیکی

همان طور که از اسم آن پیداست جنس این نوع فلاور باکس بتنی می باشد و بتن متریالی است که وزن بالایی دارد و در زیبا سازی اتوبان ها و پارک هاو… معمولا استفاده می شوند و به صورت دیواری و زمینی کاربرد دارند .

فلاور باکس بتنی

فلاور باکس بتنی

 • فلاور باکس شیشه ای

این نوع فلاورباکس ها زیباترین نوع فلاور باکس می باشد اما چون جنس این فلاور باکس از شیشه است ، مانند فلاور باکس سفالی از مقاومت زیادی برخوردار نیست و چون استحکام زیادی ندارد بیشتر در فضاهای داخلی از آن استفاده می نمایند . این باکس ها بیشتر در محوطه فضا های داخلی مورد استفاده قرار می گیرند .

فلاور باکس شیشه ای

فلاور باکس شیشه ای

قیمت فلاور باکس چوبی

با توجه به ابعاد و اندازه ساخت آن ها متغیر است ، شما می توانید با تماس با کارشناسان شرکت سورن بام و ارائه ابعاد و اندازه با توجه به نیاز شخصی فضایی که قرار است فلاور باکس در آن قرار بگیرد ، قیمت مناسب را دریافت کنید .

سوالات متداول فلاور باکس چوبی

 1. طراحی و اجرای فلاور باکس با چوب پلاست چه مزایایی دارد ؟
 2. طراحی فلاور باکس ها در چه فضایی امکان پذیر است ؟
 3. آیا شرکت سورن بام تولید کننده فلاور باکس چوبی است ؟

1. مزایای فلاور باکس چوب پلاست

فلاور باکس چوب پلاست از مقاومت بالایی در برابر شرایط اقلیمی از جمله رطوبت برخوردار است و به همین علت گزینه مناسبی برای کاشت و پرورش گیاهان و گل ها می باشد .

2. فضای های قابل طراحی و اجرای فلاور باکس ها

فلاور باکس ها را می توان در هر نقطه از فضا به صورت آویزان ، دیواری ، زمینی و …استفاده نماییم . از فلاور باکس ها در محیط های اداری ، تجاری و … یا در فضاهای بیرونی مانند تراس ، روف گاردن ، حیاط ، باغ ، ویلا و…استفاده نماییم . فلاور باکس ها در محوطه سازی و زیباسازی محیط اطراف نقش به سزایی دارند و حتی در فضاهای کوچک می توان از آن ها استفاده نماییم .

3. آیا شرکت سورن بام تولید کننده فلاور باکس  است ؟

بله شرکت سورن بام تولید کننده تخصصی انواع فلاور باکس ها در جنس های مختلف ( فلزی ، چوب پلاست ، بتنی ، پلاستیکی ، شیشه ای) و سایز های متنوع می باشد .