طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی دکوراسیون اداری همواره موضوعی بسیار مهم برای کارفرمایان و صاحبان مشاغل می باشد . طراحی محیط های اداری مانند دفاتر و شرکت ها می تواند تاثیر به سزایی بر روی روحیه کارکنان و در ادامه بر روی جذب مشتری داشته باشد . با توجه به اینکه طراحی دکوراسیون اداری کاری تخصصی و نیازمند مهارت می باشد توصیه می کنیم در این مسیر از متخصصان با تجربه ی سورن بام کمک بگیرید . در ادامه به نحوه ی طراحی ، اهداف و مزایای طراحی دکوراسیون اداری خواهیم پرداخت .

طراحی دکوراسیون اداری

طراحی مناسب با محیط های اداری باید حتما با توجه به کاربری و جامعه ی هدف آن صورت پذیرد . در مرحله نخست سلیقه ی کارفرما و البته بودجه ی در نظر گرفته شده برای کار مهم است اما در ادامه باید بدانیم که طراحی دکوراسیون همه ی محیط های اداری به یک شکل صورت نمی پذیرند و افرادی که با این محیط سر و کار درند نیز بسیار بر روی این نوع از طراحی تاثیر گذار هستند .

طراحی دکوراسیون اداری

مزایای طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون برای محیط های اداری اگر با اصول خاص آن صورت پذیرد بسیار عامل مثبت و تاثیر گذاری می باشد . اولین تاثیر مثبت آن بر روی روحیه کارکنان آن مجموعه می باشد به عنوان مثال اجرای دیوار سبز و وجود گیاهان در محیط های اداری سبب کاهش استرس و افزایش انرژی مثبت در افراد می شود . تاثیر مثبت بر روی جذب مشتری و افزایش سود یک شرکت را می توان دومین مزیتی دانست که طراحی دکوراسیون اداری می تواند داشته باشد . اجرای دکوراسیون اداری در نگاه اول می تواند خود معرف کار و هدف شرکت نیز باشد که همین امر بسیاری از افراد را ترغیب به انتخاب آن مجموعه می کند .

طراحی دکوراسیون اداری

 

المان ها در طراحی داخلی دکوراسیون اداری

برای آن که بتوانیم محیط های بی روح اداری را به فضاهایی مناسب برای طی کردن ساعات طولانی برای کارکنان و همچنین افرادی که قرار است در آن رفت و آمد داشته باشند تبدیل نمود می توان از المان های متنوعی استفاده نمود . استفاده از دیوار سبز یا فلاورباکس برای جدا سازی دو فضا از یکدیگر به جای دیوار های معمولی یکی از بهترین ایده ها در زمینه ی طراحی دکوراسیون های اداری می باشد .

المان ها در طراحی خارجی  دکوراسیون اداری

برخی از کارفرمایان مایل هستند تا علاوه بر محیط داخلی شرکت فضایی را در بیرون از آن برای استراحت کارکنان و یا برگزاری جلسات اداری در هوای آزاد داشته باشند .  در این فضا که می تواند روف گاردن یا تراس سبز برای مجموعه باشد می توان از المان هایی مانند آبنما استفاده نمود تا صدای آب به همراه گیاهان فضایی زنده و پر نشاط را بوجود بیاورد .

طراحی دکوراسیون اداری

 

 رنگ در طراحی دکوراسیون اداری

در طراحی دکوراسیون های اداری رنگ ها از جمله مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل برای ایجاد تغییر در دکوراسیون ها می باشند . استفاده از رنگ ها می تواند بصورت مونوکروم (تک رنگ ) و یا استفاده از رنگ های متضاد و یا مکمل باشد . برای طراحی اداری به روش مدرن استفاده از رنگ های خنثی رایج می باشد . در کنار رنگ های خنثی می توان از یک رنگ واحد که برگرفته از لوگو شرکت می باشد نیز استفاده نمود تا بیشتر نمایان باشد .

انواع پلان در طراحی دکوراسیون اداری

با توجه به کاربری هر مجموعه و شرکت می توان از پلان خاصی برای آن استفاده نمود . دو نوع پلان برای طراحی دکوراسیون اداری وجود دارد که با توجه به کاربری مجموعه می توان هر یک از آن ها را طراحی و اجرا نمود . در ادامه به بررسی ویژگی های هر یک از این پلان ها می پردازیم .

پلان باز در دکوراسیون اداری

در این گونه طراحی به علت اینکه فضای فیزیکی ثابتی وجود ندارد به راحتی می توان آن را تغییر داد . تبادل اطلاعات در این نوع از طراحی راحت و آسان است . یکی از معایب این طراحی تمرکز حواس پایین است زیرا تمامی افراد در مجموعه می توانند همه ی عوامل مربوط به یکدیگر را مشاهده نمایند .

پلان بسته در دکوراسیون اداری

در این طراحی به علت وجود فضاهای مجزا تمرکز افراد بر روی کار بالاتر می باشد و کنترل بر روی فضای کاری هر شخص بیشتر می باشد . در این نوع از طراحی مشارکت افراد به حداقل خود می رسد . در این گونه فضاها استرس افراد برای کار کمتر می باشد و بهتر می توان از ساعت کاری مفید را افزایش داد .

طراحی دکوراسیون اداری

نورپردازی در طراحی دکوراسیون اداری

همواره اجرای نورپردازی برای هر فضایی ، از جمله مهم ترین کارها می باشد . اجرا نورپردازی فضای اداری باید به گونه ای باشد که بدون خیره شدن و سایه اندازی های نامناسب ، روشنایی مناسب برای انجام امور را فراهم سازد .

نورپردازی سطح کار باید اجرا شود زیرا نور را برای میز کار  و انجام فعالیت ها بوجود می آورد . می توان برای پر رنگ تر نشان دادن لوگو در مجموعه از نورپردازی تاکیدی نیز استفاده نمود .

نتیجه گیری

هر محیط اداری نیازمند آن است تا با توجه به کاربری و ویژگی هایی که کارفرما مد نظر دارد در آن طراحی و اجرای دکوراسیون اداری صورت بگیرد . این کار را می توان به روش های مختلفی انجام داد . المان های متنوعی را می توان بر اساس سلیقه ی کارفرما و در نظر گرفتن دیگر مشخصات فضا اجرا نمود . این کار علاوه بر نتایج مثبت بر روی کارکنان ، اثر مستقیمی بر روی جذب مشتری نیز دارد .

طراحی دکوراسیون اداری

سورن بام

مجموعه ی سورن بام در سال 1389 با هدف گسترش فضای سبز و استفاده ی بهینه از فضاها تاسیس شد . متخصصان شرکت سورن بام با بهره از سابقه و تجربه ی کافی در زمینه ی اجرای محوطه سازی و طراحی دکوراسیون اداری آماده ی ارائه ی هرگونه مشاوره و راهنمایی رایگان به شما در این زمینه می باشند . شما می توانید برای دیدن پروژه های بیشتر به اینستاگرام مراجعه فرمایید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پروژه‌های طراحی سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
با ما در ارتباط باشید