شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز -> گلدان دیوارسبز

گلدان دیوارسبز

گلدان دیوارسبز  یکی از انواع فلاورباکس های دیوارسبز محسوب می شود که در آن از گیاهان ویژه ای برای کاشت و نگهداری استفاده می شود، گلدان دیوار سبز باعث می شود که بتوانند به راحتی و با کیفیت عالی روی دیوار نصب شوند. گلدان دیوارسبز به دلیل منحصربه فرد بودن طراحیشان می توانند قدرت زیادی را برای انتخاب گل و گیاه برای اجرا کننده گان قرار دهد. گلدان های دیوارسبز شرایطی را ایجاد می کند تا گیاهان داخل گلدان قبل از نصب بر روی دیوار سبز به رشد و تثبیت ریشه متناسب خود رسیده باشد و قابل کشت بودن آن ها در گلخانه یکی از مهم ترین مزایای گلدان دیوارسبز می باشد.باتوجه به این مزیت ها در هنگام نصب دیوارسبز ظاهری که ایجاد می شود بسیار زیبا و یکنواخت به نظر می رسد. ساختار گلدان در طراحی این دیوارهای سبز به صورتی است که شکل دهی بصری در آن امکان پذیر است. در این طراحی هرگلدان در ابعادی متناسب و به صورت مجزا برروی دیوار قرار می گیرد،این امکان را به نصب کننده می دهد تا بااستفاده از تنوع و تناژ رنگی برگ ها ،همانند بوم نقاشی در زیباتر کردن دیوار استفاده لازم را ببرند.

از ویژگی های گلدان های دیوارسبز این است که به راحتی قابل تعویض است و نگهداری آنها بسیار آسان بوده وباعث کمتر شدن هزینه های نگهداری این نوع گیاهان دیوار سبز می باشد. باکس های دیوارسبز با ساختار خاص ، شرایطی را ایجاد می کنند که بتوانیم دیوارسبزی با کیفیت داشته باشیم که قابلیت تغییر در ظاهر را نیز داشته باشیم. گلدان دیوار سبز از سیستم زهکشی حرفه ای و هوشمند برخوردار است که عمل انتقال آب را در دیوار به خوبی انجام می دهد، همچنین دراین دیوار شرایطی فراهم است که می توان گونه های متفاوت گیاهی را در کنارهم با کنترل مداوم آنها، قرار داد. 

از قابلیت های دیگر این دیوار ذخیره آب مورد نیاز گیاهان در سیستم می باشد که بسته به نوع آبیاری آن دارد.در سیستم آبیاری این دیوار مکان هایی از پیش تعبیه شده جهت انتقال لوله های آبیاری تحت فشار وجود دارد.  یکی دیگر از قابلیت ها و مزایای این دیوارسبز، نصب آسان آن است ودر این سیستم می توان در مکان های مختلف دیوارسبز نصب شود. همچنین هر گلدان قابلیت ۱/۵ لیتر خاک مخصوص روف گاردن را دارد وبا عرض مناسبی که دارد با اندازه ۱۵سانتی متر برای گلدان . دارای حجم مناسبی برای هر واحد گیاه می باشد.

قطعات و تجهیزات جانبی

  • فیلتر آب : جهت تقسیم آب ورودی در داخل گلدان قرار می گیرد.
  • صافی کف : جهت زهکش کردن بهتر آب و استفاده از باقی مانده آب ته گلدان که به مرور زمان مورد استفاده گیاهان داخل گلدان قرار می گیرد.
  • فیکسچرها : بازوهای آنتی لیفت که از این بازوها جهت محکم کردن گلدان ها برروی پنل ها استفاده می شود. این کار باعث امنیت بالای نصب گلدان ها برروی استراکچرها می شود.

تجهیزات جانبی گلدان دیوارسبز

در این دیوار ها جهت نصب آسان و ایمن بدنه گلدان ها،  ۶ قلاب مجزا در پشت آن است که ترکیبی از زیبایی و استحکام را دارد ودر این طرح با در نظر گرفتن کلیه فاکتورهای مهم نصب و نگهداری و آبیاری عمودی گیاهان براساس آخرین متد روز دنیا گلدان های دیوار سبز طراحی شده است. یکی از تجهیزات گلدان دیوار سبز جهت تقسیم بهینه آب ورودی به داخل گلدان ، فیلتر آب است . یکی دیگر از تجهیزات این دیوار ، صافی کف است که برای زهکش کردن بهتر آب و همچنین امکان استفاده بهتر از باقی مانده آب ته گلدان را می دهد تا به مرور زمان مورد استفاده گیاه قرار بگیرد. تجهیزات دیگری به اسم فیکسچرها است که باعث امنیت بالای نصب گلدان در ارتفاع می شود ، از بازوهای آنتی لیفت جهت محکم کردن گلدان ها برروی پنل استفاده می شود. در نهایت زهکش یکی دیگر از این تجهیزات است . یک لوله در کف هر گلدان تعبیه شده تا آب اضافه داخل گلدان های زیرین را هدایت کرده و از هدر رفتن آب تا حد زیادی جلوگیری می کند. این مازاد پساب در آخرین گلدان از طریق سیستم لوله کشی تخلیه ویا دوباره برای آبیاری استفاده خواهد شد.

فلاور باکس های پلاستیکی

فلاور باکس های پلاستیکی

 


مجموعه های دیگر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x