گلدان دیوارسبز و هر آنچه باید راجع به آن بدانید!

گلدان دیوارسبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

گلدان دیوارسبز  جز یکی از انواع فلاورباکس های دیوارسبز محسوب می شود که در آن از گیاهان ویژه ای برای کاشت و نگهداری استفاده می شود . گلدان دیوار سبز باعث می شود که بتوانند به راحتی و با کیفیت عالی روی دیوار نصب شوند.

طراحی گلدان های دیوارسبز 

گلدان دیوارسبز به دلیل منحصر به فرد بودن طراحی شان می توانند قدرت زیادی را برای انتخاب گل و گیاه برای اجرا کنندگان قرار می دهد . گلدان های دیوارسبز شرایطی را ایجاد می کند تا گیاهان داخل گلدان قبل از نصب بر روی دیوار سبز به رشد و تثبیت ریشه متناسب خود رسیده باشد . قابل کشت بودن آنها در گلخانه یکی از مهم ترین مزایای گلدان دیوارسبز می باشد.

با توجه به این مزیت ها در هنگام نصب دیوارسبز ظاهری که ایجاد می شود بسیار زیبا و یکنواخت به نظر می رسد . ساختار گلدان در طراحی این دیوارهای سبز به صورتی است که شکل دهی بصری در آن امکان پذیر است.

در این طراحی هر گلدان در ابعادی متناسب و به صورت مجزا بر روی دیوار قرار می گیرد . این امکان را به نصب کننده می دهد تا با استفاده از تنوع و تناژ رنگی برگ ها ،همانند بوم نقاشی در زیباتر کردن دیوار استفاده لازم را ببرند.

ویژگی های گلدان های دیوارسبز 

از ویژگی های گلدان های دیوارسبز این است که به راحتی قابل تعویض است و نگهداری آنها بسیار آسان است . این سهولت باعث کمتر شدن هزینه های نگهداری این نوع گیاهان دیوار سبز می باشد . باکس های دیوارسبز با ساختار خاص ، شرایطی را ایجاد می کنند که بتوانیم دیوارسبزی با کیفیت داشته باشیم که قابلیت تغییر در ظاهر را نیز داشته باشیم.

گلدان دیوار سبز از سیستم زهکشی حرفه ای و هوشمند برخوردار است که عمل انتقال آب را در دیوار به خوبی انجام می دهد . همچنین در این دیوار شرایطی فراهم است که می توان گونه های متفاوت گیاهی را در کنار هم با کنترل مداوم آنها، قرار داد. 

از قابلیت های دیگر این دیوار ذخیره آب مورد نیاز گیاهان در سیستم می باشد بسته به نوع آبیاری آن دارد . در سیستم آبیاری این دیوار مکان هایی از پیش تعبیه شده جهت انتقال لوله های آبیاری تحت فشار وجود دارد . یکی دیگر از قابلیت ها و مزایای این دیوارسبز، نصب آسان آن است . در این سیستم می توان در مکان های مختلف دیوارسبز نصب شود . همچنین هر گلدان قابلیت 1/5 لیتر خاک مخصوص روف گاردن را دارد . با عرض مناسبی که گلدان دارد با اندازه 15سانتی متر برای گلدان . دارای حجم مناسبی برای هر واحد گیاه می باشد.

قطعات و تجهیزات جانبی

 • فیلتر آب : جهت تقسیم آب ورودی در داخل گلدان قرار می گیرد.
 • صافی کف : جهت زهکش کردن بهتر آب و استفاده از باقی مانده آب ته گلدان که به مرور زمان مورد استفاده گیاهان داخل گلدان قرار می گیرد.
 • فیکسچرها : بازوهای آنتی لیفت که از این بازوها جهت محکم کردن گلدان ها بر روی پنل ها استفاده می شود. این کار باعث امنیت بالای نصب گلدان ها بر روی استراکچرها می شود.

خصوصیات گلدان سبز

گلدان دیوار سبز یک راهکار زیبا و ساده برای ایجاد فضای سبز عمودی در محیط‌های داخلی و خارجی است. این گلدان‌ها معمولاً از پلاستیک یا فلز ساخته شده و دارای سوراخ‌هایی برای جایگذاری گیاهان و آبیاری آنها هستند. برخی از خصوصیات گلدان دیوار سبز عبارت اند از:

 • قابلیت نصب آسان و سریع بر روی دیوارها یا سازههای دیگر
 • قابلیت تغییر و تعویض گیاهان بر اساس سلیقه و فصل
 • قابلیت انتخاب انواع گیاهان مختلف با توجه به شرایط محیطی و زیبایی شناسی
 • قابلیت استفاده از سیستمهای آبیاری خودکار یا دستی برای تامین آب موردنیاز گیاهان
 • قابلیت ایجاد طرحها و الگوهای متنوع و خلاقانه با استفاده از گلدانهای با رنگها و اندازههای مختلف

 

مراحل نصب گلدان سبز

نصب گلدان سبز مراحل مختلفی را شامل می‌شود. این مراحل عبارت اند از:

 • ابتدا محلی را بر روی دیوار انتخاب کنید که دارای نور و دمای مناسب برای گیاهان باشد. همچنین مطمئن شوید که دیوار مورد نظر شما صاف و مقاوم باشد و از نفوذ آب به آن جلوگیری کنید.
 • سپس با استفاده از مته و پیچ و مهره، شاسی‌های عمودی را بر روی دیوار نصب کنید. شاسی‌ها باید به فاصله‌های مساوی از هم قرار گیرند و با توجه به ابعاد گلدان‌ها تنظیم شوند.
 • سپس گلدان‌ها را بر روی شاسی‌ها قرار دهید و با استفاده از پیچ‌هایی که در کف گلدان‌ها وجود دارند، آنها را به شاسی‌ها محکم کنید.
 • سپس گیاهان مورد نظر خود را در گلدان‌ها کاشته و خاک مناسب را برای آنها انتخاب کنید. می‌توانید از گیاهان مختلف با توجه به شرایط محیطی و زیبایی شناسی استفاده کنید
 • سپس سیستم آبیاری خودکار یا دستی را برای گلدان‌ها نصب کنید. می‌توانید از لوله‌ها، شیرها، پمپ‌ها و تایمرهایی که برای این منظور طراحی شده‌اند، استفاده کنید
 • در نهایت، از نصب گلدان دیوار سبز خود لذت ببرید و مراقبت‌های لازم را برای نگهداری و تعمیرات آنها انجام دهید.

تجهیزات جانبی گلدان دیوارسبز

در این دیوارها جهت نصب آسان و ایمن بدنه گلدان ها، 6 قلاب مجزا در پشت آن است که ترکیبی از زیبایی و استحکام را دارد . در این طرح با در نظر گرفتن کلیه فاکتورهای مهم نصب و نگهداری و آبیاری عمودی گیاهان بر اساس آخرین متد روز دنیا گلدان های دیوار سبز طراحی شده است . یکی از تجهیزات گلدان دیوار سبز جهت تقسیم بهینه آب ورودی به داخل گلدان ، فیلتر آب است .

یکی دیگر از تجهیزات این دیوار، صافی کف است . این صافی برای زهکش کردن بهتر آب و همچنین امکان استفاده بهتر از باقی مانده آب ته گلدان را می دهد تا به مرور زمان مورد استفاده گیاه قرار بگیرد . تجهیزات دیگری به اسم فیکسچرها است که باعث امنیت بالای نصب گلدان در ارتفاع می شود .

از بازوهای آنتی لیفت جهت محکم کردن گلدان ها بر روی پنل استفاده می شود . در نهایت زهکش یکی دیگر از این تجهیزات است . یک لوله در کف هر گلدان تعبیه شده تا آب اضافه داخل گلدان های زیرین را هدایت کرده و از هدر رفتن آب تا حد زیادی جلوگیری می کند . این مازاد پساب در آخرین گلدان از طریق سیستم لوله کشی تخلیه و یا دوباره برای آبیاری استفاده خواهد شد.

فلاور باکس های پلاستیکی

فلاور باکس های پلاستیکی

طراحی و اجرای گلدان دیوار سبز

برای اجرایدیوار سبز (طراحی واجرا ومشاوره ) میتوانید با ما درارتباط باشید تا از مشاوره های متفاوت ما بهره بگیرید. برای مشاوره رایگان میتوانید با شماره 09122155348 تماس حاصل فرمائید.برای مشاهده پروژه های طراحی و اجرای روف گاردن توسط تیم سورن بام میتوانید، سورن بام را در اینستاگرام دنبال کنید.

5 نظر در “گلدان دیوارسبز و هر آنچه باید راجع به آن بدانید!

 1. مهدی کریمی گفت:

  گلدان دیوار سبز جنس های مختلف داره؟

 2. جلال گفت:

  قیمت گلدان دیوار سبز چقدره؟

 3. سیما شکوهی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  گلدان دیوار سبز رو برای شهرستان ارسال می‌کنید؟

 4. سمیرا کرمانی گفت:

  سلام گلدان دیوار سبز با فلاور باکس فرق داره؟

 5. ناشناس گفت:

  از گلدان دیوار سبز میشه برای بام سبز استفاده کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پروژه‌های فلاور باکس سورن بام

5 نظر در “گلدان دیوارسبز و هر آنچه باید راجع به آن بدانید!

 1. مهدی کریمی گفت:

  گلدان دیوار سبز جنس های مختلف داره؟

 2. جلال گفت:

  قیمت گلدان دیوار سبز چقدره؟

 3. سیما شکوهی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  گلدان دیوار سبز رو برای شهرستان ارسال می‌کنید؟

 4. سمیرا کرمانی گفت:

  سلام گلدان دیوار سبز با فلاور باکس فرق داره؟

 5. ناشناس گفت:

  از گلدان دیوار سبز میشه برای بام سبز استفاده کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید