مصالح بام سبز

مصالح بام سبز ،  بام سبز را می توان سطحی پنداشت که گیاهان بر روی سطح آن رشد می کنند. گیاهان می توانند از چمن مصنوعی تا باغ بام باشد که گیاهان مد نظر، گیاهانی هستند که در طراحی منظر پوشیده شده است.

مصالح سبز بام سبز در ایران

  • اجتناب از مصالح و مواد شیمیایی که لایه اُزن را از بین می برند و ترجیحا استفاده از مصالح ساختمانی در محل
  • تاثیر حمل و نقل در صرفه جویی مصرف انرژی و برطرف کننده آلودگی محیطی.
  • مصالح استفاده شده یا موادی که قابل برگشت به چرخه طبیعت هستند .  از جمله عایق سلولز، هوموسوت، تخته چندلا، آجر فرش کف ساخته شده از شیشه زمینی و پلاستیک بازیافتی به شکل الوار و کف پوش استفاده کنید .
  • از محصولاتی که باعث آلوده کردن محیط می شوند بایستی اجتناب کرد . از جمله حلال پایه رنگ و روغن، چسب ها، قالی، براده چوب و فراورده های ساختمانی، فرمالدئید و ترکیبات فرار ارگانیک voc آزاد می کنند.

 

طراحی و اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن

تأسیسات بام سبز

  • از روشنایی ها و وسایلی با کارایی بالا استفاده می شود می توان به عنوان مثال لامپ فلورسنت از نظر زیبایی شناختی پیشرفته است و ارزانتر از نور سفید. در صورتی که از انرژی خورشیدی استفاده می شود بهتر است از دیگ های سایز کوچک استفاده شود.
  • در سیستم تاسیسات از آب کف استفاده کنید. دوش حمام و آب نگهدار دستشویی و هوا دهنده شیر آب نه تنها مصرف را کم می کند بلکه بار سیستم سپتیک یا عملکرد دستگاه فاضلاب را نیز کم می‌کنند. استقرار تجهیزات به طور متمرکز هزینه آب گرم را کاهش می‌دهد.

 

ویژگیهای بام سبز شهری

بام سبز شهری همانطور که از نامش پیدا است باید بر اساس یک نگرشی باشد که نیازهای زیست محیطی و اجتماعی شهر و امکانات شهری صورت بگیرد. این فضاها را می توان به عنوان فضاهای خصوصی و عمومی در نظر گرفت.

از ویژگی های بام سبز شناخت گیاهان بومی سازگار با شرایط اقلیمی می باشد.

مهمترین بخش بام سبز گیاهان کاشته شده ای که متناسب با شرایط محیطی کاشته شده باشد و آبیاری به صورت اتوماتیک و به اندازه مورد نیاز گیاهان باشد.

roof garden

roof garden

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .