محوطه سازی ویلا چیست ، به طور کلی فضای بیرونی یک ساختمان، محوطه آن ساختمان را تشکیل می دهد . محوطه سازی در حقیقت کاربردی کردن فضای بیرونی و محوطه  ساختمان است که می تواند با المان های مختلف همراه شود مانند  آبنما، آلاچیق   سازی، نور پردازی، مبلمان فضای باز و….

چرا باید محوطه سازی ویلا انجام دهیم؟

محوطه سازی فضای زیستی را کیفیت می بخشد و آنرا برای کاربران قابل استفاده تر می کند. علاوه بر کاربردی کردن فضا از زیبایی محیط نیز می توانیم لذت ببریم.

 

هزینه حدودی یک محوطه سازی معمولی چقدر است؟

بسته به متراژ و خواسته  کارفرما متفاوت است. بطور مثال شما می توانید فقط از یک آبنما یا چند فلاور باکس استفاده کنید، یا می توانید از المان های متفاوت تری استفاده کنید و یک محوطه سازی کامل داشته باشید. جهت مشاوره با کارشناسان شرکت سورن بام  تماس حاصل فرمایید.

محوطه سازی ویلا چیست و چه نکاتی را باید هنگام محوطه سازی در نظر بگیریم؟

یک محوطه سازی خوب شامل مواردی است که در نظر گرفتن آنها به محوطه زیبایی دو چندانی می دهد که به برخی از آنها اشاره می کنیم. حتما از نور پردازی استفاده کنید، اختلاف ارتفاعی را فراموش نکنید، محدودیت های فضایی و خواسته ی کارفرما را اعمال کنید.

در چه فضاهایی نمی توان محوطه سازی را انجام داد ؟

محوطه سازی تقریبا محدودیتی ندارد حتی از 1 متر مربع فضا تا چندین هکتار را می توان محوطه سازی کرد.

چه گیاهانی را بهتر است در محوطه کاشت ؟

برخی گیاهان نیازمند نور بیشتری هستند، برخی سایه دوست و برخی نیم سایه.

بنابراین با در نظر گرفتن سایه اندازی ساختمان و ساختمان های همسایه  در ساعات مختلف روز می توان گیاهان مناسب محوطه را انتخاب و کاشت نمود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است با کارشناسان سورن بام در تماس باشید چرا که انتخاب پوشش گیاهی مناسب جزو امور تخصصی محسوب می شود.