محوطه سازی ویلا شمال گاه در زمینهای وسیع ساخته می شوند و گاه در زمینهای کوچک و محوطه سازی ویلاکاملا بستگی به متراژ زمین دارد . اغلب سعی بر این دارند که حداکثر متراژ را بتوانند به عنوان زیربنا ، ساخت و ساز کنند، با اینکه استفاده از فضای باز و بیرونی ویلا در فصول بهار و تابستان می تواند بسیار دلنشین باشد و از هوای پاک طبیعت بهره برد . بنابراین برای محوطه سازی ویلا در زمینهای کوچک متراژ کمتری برای فضای سبز باقی می ماند .

محوطه سازی حیاط خلوت

محوطه سازی حیاط خلوت

سوالات متداول محوطه سازی ویلا

  1. المان های محوطه سازی ویلا

1. برای محوطه سازی ویلا شمال از چه المان هایی استفاده می شود ؟

  • استخر یا آبنما درمحوطه سازی ویلا

حس طراوت و تازگی در فضا را می توان با طراحی استخر ، حوضچه های آب، برکه یا آبنما در محوطه ویلا به مخاطب القا کرد . ابعاد آنها را باید با توجه به ابعاد زمین درنظر گرفت . استخر می تواند در عمق زمین یا روی زمین ساخته شود .

محوطه سازی ویلا شمال

محوطه سازی ویلا شمال

  • آلاچیق و پرگولا در محوطه سازی ویلا

از پرکاربردترین تجهیزات محوطه می توان آلاچیق و پرگولا و فضای نشیمن را نام برد. اگر فضای زیادی در اختیار داریم ، آلاچیق گزینه مناسبی می باشد ولی اگر زمین ما محدود بود می توان از صندلی به عنوان نشیمنگاه استفاده کرد. آلاچیق ها بصورت سرباز و سرپوشیده و با متریال چوبی، فلزی، حصیری و… ساخته می شوند .

  • آتشدان در محوطه سازی ویلا

بهره بردن از محوطه ویلا در شبهای فصول سرد را می توان با طراحی آتشدان مناسب امکانپذیر کرد. محل قرارگیری آتشدان می تواند در آلاچیق یا فضای باز محوطه باشد. آتشدان را می توان با گاز و یا هیزم مدنظر قرار داد. بدنه آتشدان می تواند بصورت مدرن تمام شیشه کار شود و یا به صورت سنتی با آجر ساخته شود .

محوطه سازی ویلا شمال

محوطه سازی ویلا شمال

  • نورپردازی محوطه سازی ویلا شمال

نورپردازی محوطه در شب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. محوطه ویلا را می توان با نورپردازی متفاوتی ازجمله استفاده از چراغهای پایه بلند یا پایه کوتاه، ریسه های نور، چراغهای دفنی و یا چراغهای متمرکز استفاده کرد. مسیرها در محوطه حتما باید روشنایی لازم را داشته باشند تا عابرین برای گذر از مسیر دچار مشکل نشوند .

محوطه سازی ویلا شمال

محوطه سازی ویلا شمال