محوطه سازی ویلا شمال با سنگ قلوه ای ، سنگ های قلوه ای را می توان برای زیبایی محوطه مورد استفاده قرار داد . این سنگ ها در ابعاد و رنگ های مختلفی به فروش می رسد . برای زیبایی بیشتر می توانیم از المان های دیگر از قبیل :

 • آلاچیق
 • آبنما
 • فضای سبز
 • پرگولا
 • برکه
 • فلاورباکس
 • دیوار سبز
 • و…
محوطه سازی با تزیین قلوه سنگ رودخانه ای

محوطه سازی با تزیین قلوه سنگ رودخانه ای

اجرای محوطه سازی ویلا شمال با سنگ قلوه ای

اجرای سنگ در محوطه سازی اگر ارتفاع پله با کف پله، نسبت مستقیم داشته باشد، یعنی با ازدیاد یا کم شدن یکی، دیگری زیاد و کم می شود (با در نظر گرفتن قدم معمولی 64 سانتی متر) دو حالت پیش می آید:

1- اگر با ازدیاد ارتفاع پله، کف پله زیاد شود، در این صورت شخصی که پله را صعود یا نزول می‌کند، مجبور است روی کف پله مقداری راه برود.

2- اگر با کم شدن ارتفاع پله، کف پله کاهش پیدا کند،

در موقع بالا رفتن، پای شخص به پله بعدی برخورد خواهد کرد و در موقع پایین آمدن چون کف پله کاهش پیدا کرده، امکان لغزیدن هست.

3- برای تامین امنیت در پله‌های سنگی اطمینان از دوام سنگ‌های مورد استفاده، انتخاب سنگ‌های هم سطح و ضخیم، ایجاد نرده دور پله‌ها و تامین روشنایی کافی برای استفاده در شب توصیه می‌گردد.

قیمت سنگ رودخانه ای

قیمت سنگ رودخانه ای

طرح‌های مختلف پله:

 1. پله‌های منظم و راست
 2. پله‌های نیم دایره‌ای و دایره‌ای
 3. پله‌های زاویه‌دار
 4. پله‌های روستایی یا باغی
 5. پله‌های گلکاری
قلوه سنگ رودخانه ای سفید

قلوه سنگ رودخانه ای سفید

گاهی برای ایجاد شکل و حالت طبیعی بیشتری در پارک و باغ در لابلای پله‌ها گیاهان رونده و یا بوته‌ای کوچک کاشته می‌شود.

گذرگاههای سنگی فاصله‌دار در محوطه سازی

محوطه سازی ویلا شمال با سنگ قلوه ای ، نکاتی که امروزه در احداث این گونه باغچه‌ها باید در نظر گرفت، عبارت از رعایت فواصل مشخص و معنا دار بین سنگ‌ها به نسبت اندازه گیاه، همچنین اندازه‌های مختلف و تعداد آنها است. به طوری که سنگ‌ها در لابلای توده گیاهان پنهان نشود. می‌توان انواع مختلفی از گیاهان را به طور موفقیت آمیزی بکار برد تا باعث ایجاد چشم انداز زیبا و لطیفی از تلفیق گیاه و سنگ شده و همچنین از رشد علف‌های هرز و فرسایش جلوگیری کرد.

محوطه سازی ویلا شمال با سنگ قلوه ای

محوطه سازی ویلا شمال با سنگ قلوه ای

نکات مهم در محوطه سازی :

قبل از انتخاب کاشت توجه به شرایط خاک و مقدار سبکی آن، آب و میزان رفت و آمد ضروری می‌باشد. در مسیرهای پر رفت و آمد استفاده از گیاهان چندساله مقاوم مانند خزنده بلواستار توصیه می‌گردد. در گوشه و زاویه‌های گذرگاه می‌توان از سدم برای افزودن تنوع و جذابیت استفاده نمود. کاشت گیاهان علفی معطر مانند نعنا یا آویشن در بین سنگ‌ها که مقاومت خوبی نسبت به پا خوری دارند، در هر زمانی که فردی پیاده روی می‌کند رایحه خوشبویی را احساس خواهد کرد.

دیوار‌ه‌های سنگی

محوطه سازی ویلا شمال با سنگ قلوه ای ، در یک باغ، برای ایجاد تنوع بیشتر در چشم انداز، مخصوصاً در زمین‌های ناهموار وشیب دار، از یک سلسله کارهای ساختمانی استفاده می‌شود. مانند:

 • دیواره‌های کوتاه
 •  بلند
 • سلسله‌ای
محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا

احداث این گونه دیواره‌ها علاوه بر زیبایی، از فرسایش خاک مخصوصاً در شیب‌های تند، جلوگیری کرده و یا به منظور بادگیر استفاده می‌شوند. دیواره‌ها ممکن است متداوم یا منقطع و در سطح آنها می‌توان گل کاری نمود.

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید .