محوطه سازی باغچه

محوطه سازی باغچه-اصول محوطه سازی باغچه

آنچه در این مقاله میخوانیم

امروزه با رشد جمعیت و افزایش آلاینده های هوا هر کسی خود را موظف می داند تا با به کارگیری ترفندی بر کاهش آلودگی سهیم باشد؛ محوطه سازی باغچه و ایجاد فضایی سرسبز یکی از بهترین و تاثیرگذارترین روش ها است.

محوطه سازی باغچه امروزه بسیار پرطرفدار و محبوب تر از قبل شده است زیرا افراد با طراحی و اجرای یک فضای زیبا پس از ساخت ویلا به بهترین امکانات می رسند همچنین برای ایجاد هوای پاکیزه سهیم هستند.

ما در ادامه این مقاله از سورن بام شما را با محوطه سازی باغچه و المان های کاربردی آن آشنا می کنیم تا پایان همراه ما باشید و برای رسیدن به پاسخ سوالات خود با شماره هایی که در اختیار دارید تماس بگیرید.

 

محوطه سازی باغچه با المان های کاربردی

محوطه سازی با استفاده از برخی المان ها شکل و شمایل بهتری میگیرد همچنین کاربردی تر می شود به همین خاطر در ادامه قصد داریم بهترین المان ها که باعث زیبایی هر چه بیشتر محوطه باغچه می شود را معرفی کنیم.

ناگفته نماند که شما با انواعی از المان ها رو به رو هستید اما ما به ذکر مواردی پرداخته ایم که کاربردی تر هستند و جلوه ای زیبا در محوطه سازی ویلا ایجاد می کنند.

ساخت استخر در محوطه سازی باغچه

استخر از مهمترین فاکتورها برای محوطه سازی باغچه است بیشتر باغچه هایی که طراحی و ساخته می شوند دارای استخر های بزرگ یا کوچکی اند که بسته به فضای موجود و نیاز افراد طراحی و اجرا می شوند.

وجود استخر در باغچه علاوه بر زیبایی آن یک ویژگی دیگری نیز دارد، استخر فواید درمانی بسیاری را شامل می شود به همین خاطر افراد زیادی به سمت ساخت استخر برای محوطه باغچه خود رفته اند.

طرح های متفاوتی برای ساخت استخر وجود دارد شما نیز میتوانید با کمک گرفتن از پیمانکاران مجرب بهترین نوع استخر که نیازهای شما را تامین می کند را در محوطه باغچه پیاده سازی کنید.

محوطه سازی ویلا با آلاچیق و پرگولا

آلاچیق در محوطه سازی باغچه

آلاچیق از المان های کاربردی و زیبایی است که از قدیم الایام وجود داشت و امروزه هم به شکل های جدیدی دیده می شود. به قدری طرح های آن زیاد شده است که مطابق هر سلیقه ای نوعی آلاچیق وجود دارد.

آلاچیق که به عنوان سایبان در تابستان ها استفاده می شود رکن اساسی در محوطه سازی باغچه است به همین دلیل به افراد پیشنهاد می شود که برای رهایی از آفتاب و نسیم به سمت خرید یا ساخت آلاچیق بروند.

در زمستان ها نیز آلاچیق کاربرد فراوانی دارد چرا که می تواند با استفاده از سیستم های گرمایشی بخشی از تایم خود را در آنجا بگذرانید و از طبیعت و فضای موجود نهایت استفاده را ببرید.

محل استقرار آلاچیق بسیار مهم است زیرا باید در جایی قرار بگیرید که دید کاملی نسبت به محیط اطراف داشته باشید.

سبز محوطه سازی پشت بام

دیوار سبز در محوطه سازی باغچه

دیوار سبز از المان های جذاب و دیدنی در محوطه سازی باغچه است زیرا موجب می شود یک نقطه کانونی در باغچه ایجاد شود که توجه همه را برمی انگیزاند این المان زیبا و جذاب در باغچه در اندازه های متفاوتی قابل اجرا است و می توانید برای آن گیاهان مورد علاقه خود را تهیه کنید.

دیوار سبز مجموعه از گل و گیاهان متفاوت است که بر روی پنل هایی آن قرار می گیرد، فراموش نکنید که دیوار سبز انواع مختلف و متفاوتی دارد که برای نصب آن باید از طراحان و سازندگان این حوزه کمک بگیرید زیرا دیوار سبز باغچه دارای یک سری سیستم های آبیاری و اتصالات است که نصب آن نیاز به تجربه دارد.

وجود دیوار سبز در باغچه موجب می شود تا یک فضای سرسبز و چشمگیر در یک نقطه از باغچه وجود داشته باشد و موجب نظم در باغچه می شود زیرا مجموعه از گلدان ها را در بر می گیرد که دیگر نیاز به خرید گلدان های بزرگ و کوچک برای اطراف باغچه نیست.

طراحی و اجرای باربیکیو

باربیکیو در محوطه سازی باغچه

هر کسی علاقه مند است که در محوطه باغچه خود یک باربیکیو داشته باشد؛ زیرا افراد می توانند با ساخت باربیکیو یک سازه دائمی داشته باشند تا هر زمان که خواستند از آن استفاده کنند.

باربیکیو از المان های کاربردی در محوطه سازی باغچه است که مطابق نیاز افراد ساخته می شود برخی افراد علاقه مند به این سازه هستند و میخواهند در محوطه باغچه آن را اجرا کنند و برخی دیگر با توجه به کمبود فضا به سمت ساخت آن نمی روند.

باربیکیوهای آجری امروزه پرطرفدارترین نوع باربیکیو هستند که به دلیل هزینه کمی که در بر می گیرند و دوامی که دارند بسیار پرتقاضاتر شده است.

اجرای آبنما در محوطه سازی باغ رستوران

ساخت آبنما در محوطه باغچه

طراحی و اجرای یک آبنما در محوطه سازی موجب می شود تا افراد علاوه بر اینکه شاهد فضایی دلنشین و زیبا هستند با گوش دادن به موسیقی طبیعی که رقص آب باشد به نهایت حس و حال خوب برسند.

ساخت آبنما اصلا نیاز به پرداخت هزینه های زیادی ندارد زیرا می توانید آبنماهای دستی با کمترین تجهیزات را بسازید البته فراموش نکنید که آبنماهای نوری کمی هزینه بر هستند.

برخی ملک ها که دارای استخر هستند در کنار این استخر آبنما ساخته اند که این خود باعث افزایش زیبایی و جذابیت محوطه باغچه شده است.

گیاهان محوطه سازی

انتخاب نوع گیاهان مناسب برای محوطه سازی باغچه

گیاهان در محوطه سازی باغچه بسیار اهمیت دارند زیرا با توجه به شرایط اقلیمی باید بهترین نوع گیاهان در محوطه باغچه کاشته شوند و یا گلدان های مناسب شرایط جوی در محیط قرار گیرند.

گیاهان رونده و یا گیاهانی که نیاز به آبیاری زیادی ندارند جزو پرطرفدارترین نوع گیاهان هستند. گیاهان رونده برای دیوار کشی نیز استفاده می شوند زیرا زیبایی بی نظیری دارند.

انواعی از گیاهان با رنگ های متفاوت در باغچه ها دیده می شوند که باعث ایجاد هارمونی زیبا و جلوه ای خاص در باغچه می شوند؛ گیاهانی که برگ های کوچک و رنگین دارند بسیار برای حیاط سازی مناسب اند.

محوطه سازی ویلا و باغ

محوطه سازی باغچه 500 متری

محوطه سازی باغچه 500 متری می تواند چالشی جذاب و سرگرم کننده باشد. با کمی خلاقیت و برنامه ریزی می توانید فضایی زیبا و کاربردی خلق کنید که از هر لحظه حضور در آن لذت ببرید.

در اینجا چند نکته برای محوطه سازی باغچه 500 متری ارائه می دهیم:

 1. طراحی و برنامه ریزی:
 • قبل از شروع هر کاری، ایده های خود را روی کاغذ بیاورید. طرحی کلی از باغچه خود بکشید و المان های مختلفی که می خواهید در آن داشته باشید را مشخص کنید.
 • به تناسب و تعادل المان ها توجه کنید. برای مثال، اگر باغچه شما کوچک است، از المان های بزرگ و حجیم استفاده نکنید.
 • از نور طبیعی به بهترین نحو استفاده کنید. گیاهان را در مکان هایی قرار دهید که نور کافی دریافت کنند.
 • به نیازهای خود و خانواده تان توجه کنید. اگر فرزند کوچک دارید، فضایی برای بازی آنها در نظر بگیرید.
 1. انتخاب گیاهان مناسب:
 • گیاهانی را انتخاب کنید که با شرایط آب و هوایی منطقه شما سازگار باشند.
 • به نیازهای نوری و آبیاری گیاهان توجه کنید.
 • از تنوع گیاهان استفاده کنید. از گیاهان با ارتفاعات، رنگ ها و بافت های مختلف استفاده کنید تا باغچه شما زیباتر و جذاب تر شود.
 1. استفاده از المان های دیگر:
 • از المان های دیگری مانند آلاچیق، آبنما، مجسمه و… برای زیباتر کردن باغچه خود استفاده کنید.
 • از مسیرهای عبوری مناسب استفاده کنید.
 • از نورپردازی مناسب برای باغچه خود استفاده کنید تا بتوانید از زیبایی آن در شب نیز لذت ببرید.

با کمی خلاقیت و برنامه ریزی می توانید باغچه 500 متری خود را به فضایی زیبا و کاربردی تبدیل کنید که از هر لحظه حضور در آن لذت ببرید.

محوطه سازی فضای سبز باغ

محوطه سازی فضای سبز باغ

محوطه سازی باغچه 1000 متری

محوطه سازی باغچه 1000 متری فرصتی منحصر به فرد برای خلق یک فضای سبز رویایی و دلنشین است. با وجود وسعت زیاد، این فضا پتانسیل بالایی برای ایده های خلاقانه و کاربردی دارد. در این مقاله، به 400 کلمه ایده و نکات کلیدی برای محوطه سازی باغچه 1000 متری می پردازیم:

 1. برنامه ریزی و طراحی:
 • نقشه برداری و تعیین کاربری: اولین قدم، نقشه برداری دقیق از باغچه و تعیین کاربری های مختلف مانند فضای بازی، استراحت، باغچه گل و گیاه، باربیکیو و … است.
 • سبک طراحی: انتخاب سبک طراحی مناسب مانند مدرن، سنتی، مینیمال، روستایی و … به سلیقه شما و تناسب با نمای ساختمان بستگی دارد.
 • استفاده از نرم افزارهای طراحی: برای ایده پردازی و جانمایی المان ها می توانید از نرم افزارهای طراحی فضای سبز استفاده کنید.
 1. انتخاب المان های مناسب
 • پوشش گیاهی: تنوع در انتخاب گیاهان با توجه به اقلیم، نور و سایه، فصل گلدهی و رنگ بندی، زیبایی و طراوت باغچه را تضمین می کند.
 • درختان: کاشت درختان سایه دار در گوشه ای از باغچه، فضایی خنک و دلنشین برای استراحت در فصل های گرم ایجاد می کند.
 • آلاچیق و سایبان: آلاچیق یا سایبان، فضایی برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی در فضای باز فراهم می کند.
 • استخر و آبنما: وجود آب در باغچه، حس آرامش و طراوت را به ارمغان می آورد.
 • مجسمه و المان های تزئینی: استفاده از مجسمه، گلدان های تزئینی، سنگفرش و … زیبایی باغچه را دوچندان می کند.
 1. نورپردازی
 • نورپردازی مناسب، زیبایی باغچه را در شب به نمایش می گذارد و امنیت آن را افزایش می دهد.
 • استفاده از چراغ های LED با مصرف کم و تنوع رنگی، جلوه ای خاص به باغچه می بخشد.
 • نورپردازی مسیرها، درختان و المان های تزئینی، زیبایی بصری خیره کننده ای ایجاد می کند.
 1. نکات پایانی
 • به تناسب و هارمونی المان ها با یکدیگر و با فضای کلی باغچه توجه کنید.
 • از مصالح باکیفیت و بادوام در محوطه سازی استفاده کنید.
 • به نگهداری و مراقبت منظم از گیاهان و المان های باغچه اهمیت دهید.
 • از ایده های خلاقانه و سلیقه خود در طراحی و محوطه سازی باغچه استفاده کنید.

معایب چوب پلاست

مصالح پر کاربرد برای محوطه سازی باغچه

برای محوطه سازی باغچه انواعی از مصالح دیده می شوند که باز نباید فراموش کنید که مصالح نیز با توجه به شرایط اقلیمی انتخاب می شوند بنابراین برای جلوگیری از ضررهای مالی حتما از متخصصان راهنمایی بگیرید.

سنگ ها بیشترین کاربرد و استفاده را دارند سنگ ریزه ها در مسیر ورودی محوطه یا کف سازی آن دیده می شوند و سنگ های درشت به عنوان یکی از تجهیزات که زیبایی چشمگیری دارد در گوشه کنار باغچه قرار می گیرند.

چوب ترموود و فلز از دیگر مصالح چشمگیر در باغچه هستند که کاربردهای فراوانی در محوطه سازی باغچه دارند و حتی بسیاری از سازه ها از طریق همین چوب ها ساخته می شوند.

سرامیک، آجر، تخته سنگ و… از دیگر مصالح پرکاربرد در باغچه ها هستند.

مزایای محوطه سازی باغچه

 • بهبود دمای هوا
 • زیباسازی محیط
 • کاشت درختان و گیاهان مورد نظر
 • افزایش ارزش ملک
 • اکسیژن سازی
 • و…

هزینه محوطه سازی باغچه

محوطه سازی باغچه دارای المان های مختلف و تجهیزات گوناگون است به همین خاطر نمی توان برای آن یک عدد و رقم را تعیین کرد؛ همچنین هر باغچهی متفاوت از دیگری است یعنی متراژ و مساحت متفاوتی دارد که موجب تغییر هزینه ها می شود هرچه قدر که یک باغچه کوچک تر باشد هزینه محوطه سازی آن هم کمتر است.

هزینه محوطه سازی را می توانید تغییر دهید به این صورت که شما می توانید المان های غیر ضروری را کنار بگذارید و فقط به سمت خرید المان های ضروری بروید، یا اینکه می توانید از متریال با کیفیت اما ارزان قیمت استفاده کنید؛ توجه به همه ی این نکات موجک کاهش هزینه های محوطه سازی باغچه می شود.

برای اطلاع از هزینه های محوطه سازی باغچه می توانید همین حالا با مشاوران ما در سورن بام تماس گرفته و ایده آل های خود را از طراحی و اجرای محوطه سازی در اختیار آنها قرار دهید تا مشاوران ما با آگاهی کامل از خواسته های شما اقدام به برآورد هزینه های محوطه سازی باغچه کنند و سپس هزینه کل را در اختیارتان قرار دهند.

شرکت طراحی و اجرای محوطه سازی باغچه سورن بام

حالا که متوجه نکات محوطه سازی باغچه و المان های اصلی آن شده اید نوبت آن رسیده که با بهترین شرکت در این حوزه آشنا شوید تا یک محوطه سازی باغچه زیبا و جذاب با بهترین ایده ها و با بهترین کیفیت را در اختیار داشته باشید همچنین ناگفته نماند که وجود یک شرکت و پیمانکار خوب در این حوزه موجب سهولت انجام کار می شود.

شرکت سورن بام بهترین انتخاب برای کسانی است که قصد طراحی و اجرای محوطه سازی باغ را دارند زیرا این شرکت دارای طراحان و سازندگان برتر و خلاق است که با تخصص و تجربه خود در این حوزه بهترین ها را برایتان فراهم می آورند تا به هر آنچیزی که نیاز دارید در کمترین زمان ممکن برسید.

برای ارتباط با مشاوران مجرب سورن بام می توانید از طریق شماره هایی که در اختیار دارید اقدام کنید تا یک طراحی زیبا و جذاب برای محوطه باغچه خود ایجاد کنید.

برای مشاهده پروژه های انجام شده توسط تیم سورن بام می توانید ما را در اینستاگرام سورن بام دنبال کنید .

عکس محوطه سازی باغچه

محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه محوطه سازی باغچه

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های محوطه سازی سورن بام
درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
با ما در ارتباط باشید