فلاور باکس چه کاربردی دارد ؟

آنچه در این مقاله میخوانیم

فلاور باکس چه کاربردی دارد ؟

فلاور باکس چه کاربردی دارد ؟ وقتی صحبت از زیبایی به میان می آید ،اولین چیزی که به فکر ما می رسد،طبیعت و عوامل طبیعی اولین گزینه برای خلق زیبایی است،زیرا طبیعت برای انسان ها مملو از زیبایی های طبیعی هستند.برای زیباسازی محیط کار،خانه و…می توانیم از این عوامل طبیعی استفاده نماییم،یکی از این عوامل طبیعی گیاهان و گل ها هستند.استفاده از گل و گیاه می تواند به صورت دیوارهای سبز زنده و یا گلدان های پر از گل و چمن های طبیعی و….باشد.برای لابی ساختمان های مسکونی،اداری یا مراکز تجاری آموزشی،فرهنگی و …یا تراس های کوچک و بزرگ و یا حیاط خانه می توانیم از فلاورباکس ها استفاده نماییم .

flower box

flower box

فلاورباکس یک واژه ی لاتین و به معنی جعبه گل می باشد و داخل این باکس ها خاک ریخته  شده و برای کاشت و پرورش گل و گیاه از ان استفاده می نمایند و هم چنین جعبه‌هایی از گل و گیاهان هستند که معمولا در نمای ساختمان به کار می روند و باعث جذابیت ساختمان می شوند و نمای بیرونی ساختمان ها را روح می بخشند .

 

flower box

flower box

 

انواع فلاور باکس ها از لحاظ کاربرد :

فلاورباکس ها از لحاظ کاربرد به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند :

زمینی : یکی از پرکاربردترین مدل ها است که می شود روی زمین یا نیمکت های مختلف و.. از آن استفاده کرد. در فضاهای مدرن ترجیحا از این مدل استفاده می شود که و به سر سبز شدن فضا کمک می کند .

 

فلاور باکس چه کاربردی دارد ؟

فلاور باکس چه کاربردی دارد ؟

 

دیواری : این باکس ها روی دیوار قرار می گیرند و معمولا روی شبکه های چوبی یا زیر پنجره نصب می شوند .

 

فلاور باکس چه کاربردی دارد ؟

فلاور باکس چه کاربردی دارد ؟

 

آویزان : این مدل فلاور باکس در نمای بیرونی خانه ، یا روی نرده های تراس و بالکن قرار می گیرد.

 

معلق : این فلاور باکس ها در فضاهای مختلف با اتصال سیم بکسل به شکل های مختلف طراحی و اجرا می شوند .

کاربرد فلاورباکس در روف گاردن

انواع فلاور باکس در روف گاردن امکان جابجایی دارند به طوری که اگر دکوراسیون روف گاردن عوض شود محل قرارگیری فلاور باکس‌ها نیز قابل تغییر است و مشخص است که این موضوع یکی از دلایل اصلی انتخاب فلاور باکس در روف گاردن است .

فلاور باکس زیبایی روف گاردن را چند برابر می کند و از طرفی دیگر فلاور باکس‌ها در ابعاد مختلف و سبک‌های خاصی تولید می‌شوند و فلاور باکس در روف گاردن به صورتی طراحی می‌شود که به عنوان یک مانع یا حصار می‌توان  برای جلوگیری از دید استفاده شوند و از سوی دیگر سبب می شود به دیوار حس زیبایی و لطافت را منتقل می کند .

 

فلاور باکس چه کاربردی دارد ؟

فلاور باکس چه کاربردی دارد ؟

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های فلاور باکس سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button