فلاور باکس برای تراس سبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

فلاور باکس برای تراس سبز ، وقتی صحبت از زیبایی به میان می آید ،اولین چیزی که به فکر ما می رسد،طبیعت و عوامل طبیعی اولین گزینه برای خلق زیبایی است ، زیرا طبیعت برای انسان ها مملو از زیبایی های طبیعی هستند . برای زیباسازی محیط کار،خانه و…می توانیم از  عوامل طبیعی استفاده نماییم ، یکی از این عوامل طبیعی گیاهان و گل ها هستند . استفاده از گل و گیاه می تواند به صورت دیوارهای سبز زنده و یا گلدان های پر از گل و چمن های طبیعی و….باشد . برای لابی ساختمان های مسکونی،اداری یا مراکز تجاری آموزشی،فرهنگی و …یا تراس های کوچک و بزرگ و یا حیاط خانه می توانیم از انواع  فلاورباکس ها استفاده نماییم .

قدم اول این است که ما بدانیم این فلاورباکس چیست و چه مزایایی دارند:

در واقع فلاورباکس ها جعبه های گل و گیاه هستند که جایگزین گلدان های سفالی قدیمی شده اند که ما می توانیم بسته به شرایط خود در هر منطقه و مکانی آن را داشته باشیم . فلاورباکس ها انواع مختلفی دارند مانند: فلاورباکس شیشه ای، فلاورباکس چوبی، فلاورباکس سفالی، فلاورباکس فلزی، فلاورباکس بتنی و…

فلاور باکس های بتنی

فلاور باکس های بتنی

یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین نوع فلاور باکس برای تراس سبز :

فلاورباکس  های فلزی می باشد که در بسیاری از مکان ها مانند : جان پناه تراس ها ، روف گاردن ها ،حیاط ، لابی و…کاربرد دارند .فلاورباکس فلزی بهترین گزینه برای انتخاب بوده و نوع مناسب برای کاشت گل و گیاه است ، زیرا این نوع فلاورباکس در فضای بیرونی و در فضای داخلی امکان نصب دارد و مقاومت بالای این نوع فلاورباکس در مقابل ضربه ،جا به جایی و سایر عوامل باعث شده یکی از گزینه های مناسب و مورد استفاده قرار می گیرد.

گلدان فایبرگلاس

گلدان فایبرگلاس

عایق های داخل فلاور باکس :

  • لایه محافظ
  • زهکش
  • فیلتراسیون
  • عایق ضد ریشه

این لایه ها باعث می شود در هنگام آبیاری آب و ذرات خاک رس به بیرون نفوذ نکند و باعث خرابی و نشت آب بیرون زدگی ریشه نشود . پس از عایق بندی های لازم داخل فلاورباکس ها صورت گرفت ،خاک مخصوص داخل فلاور باکس ها ریخته می شود . این خاک مخصوص دارای موادی می باشد ،که تامین کننده مواد مورد نیاز گیاه بوده و باعث رشد بهتر گیاه می شود . در نهایت بسته به شرایط آب و هوایی و سلیقه افراد،گل و گیاهان با دقت خاصی انتخاب می گردند و کاشته می شوند.

فلاور باکس فایبرگلاس

فلاور باکس فایبرگلاس

فلاورباکس های فلزی عایق سرما و گرما بوده و در ابعاد و اندازه های مختلفی وجود دارند و. با توجه به محوطه و فضای افراد می توانیم این فلاورباکس ها  را ساخته و نصب نماییم. فلاورباکس های فلزی را می توانیم در روف گاردن ها نیز استفاده کرده و در فضای باز تراس ها و پشت بام ها نصب نماییم.

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید . شرکت سورن بام با نیروی متخصص و مجرب آماده هر گونه خدمات رسانی در خصوص روف گاردن و محوطه سازی از طراحی تا اجرا می باشد .

مقالات مرتبط
پروژه‌های فلاور باکس سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button