فلاور باکس برای تراس سبز ، وقتی صحبت از زیبایی به میان می آید ،اولین چیزی که به فکر ما می رسد،طبیعت و عوامل طبیعی اولین گزینه برای خلق زیبایی است،زیرا طبیعت برای انسان ها مملو از زیبایی های طبیعی هستند.برای زیباسازی محیط کار،خانه و…می توانیم از عوامل طبیعی استفاده نماییم،یکی از این عوامل طبیعی گیاهان و گل ها هستند.استفاده از گل و گیاه می تواند به صورت دیوارهای سبز زنده و یا گلدان های پر از گل و چمن های طبیعی و….باشد . برای لابی ساختمان های مسکونی،اداری یا مراکز تجاری آموزشی،فرهنگی و …یا تراس های کوچک و بزرگ و یا حیاط خانه می توانیم از انواع فلاورباکس ها استفاده نماییم .

قدم اول این است که ما بدانیم این فلاورباکس چیست و چه مزایایی دارند:

در واقع فلاورباکس ها جعبه های گل و گیاه هستند که جایگزین گلدان های سفالی قدیمی شده اند که ما می توانیم بسته به شرایط خود در هر منطقه و مکانی آن را داشته باشیم . فلاورباکس ها انواع مختلفی دارند مانند: فلاورباکس شیشه ای، فلاورباکس چوبی، فلاورباکس سفالی، فلاورباکس فلزی، فلاورباکس بتنی و…

یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین نوع فلاور باکس برای تراس سبز :

فلاورباکس های فلزی می باشد که در بسیاری از مکان ها مانند : جان پناه تراس ها ، روف گاردن ها ،حیاط ، لابی و…کاربرد دارند .فلاورباکس فلزی بهترین گزینه برای انتخاب بوده و نوع مناسب برای کاشت گل و گیاه است ، زیرا این نوع فلاورباکس در فضای بیرونی و در فضای داخلی امکان نصب دارد و مقاومت بالای این نوع فلاورباکس در مقابل ضربه ،جا به جایی و سایر عوامل باعث شده یکی از گزینه های مناسب و مورد استفاده قرار می گیرد.

مهندسین سورن بام در داخل این فلاورباکس لایه هایی از قبیل :

لایه محافظ،زهکش،فیلتراسیون ، عایق ضد ریشه قرار می دهند که در هنگام آبیاری آب و ذرات خاک رس به بیرون نفوذ نکند و باعث خرابی و نشت آب بیرون زدگی ریشه نشود.پس از عایق بندی های لازم داخل فلاورباکس ها صورت گرفت ،خاک مخصوص داخل فلاور باکس ها ریخته می شود که این خاک مخصوص دارای موادی می باشد ،که تامین کننده مواد موردنیاز گیاه بوده و باعث رشد بهتر گیاه می شود و در نهایت بسته به شرایط آب و هوایی و سلیقه افراد،گل و گیاهان با دقت خاصی انتخاب می گردند و کاشته می شوند.

فلاورباکس های فلزی عایق سرما و گرما بوده و در ابعاد و اندازه های مختلفی وجود دارند و با توجه به محوطه و فضای افراد می توانیم آن را ساخته و نصب نماییم. فلاورباکس های فلزی را می توانیم در روف گاردن ها نیز استفاده کرده و در فضای باز تراس ها و پشت بام ها نصب نماییم.