عایق بندی بام سبز ،یک غشاء ضد آب شامل یک لایه تک است که ، انعطاف پذیر بوده و بر روی پشت بام نصب می شود .مواد تشکیل دهنده آن می تواند از قیر ، الاستومر ، پی وی سی یا مواد مشابه تشکیل شود .غشاء را می توان بر روی سقف ها و تراس ها که شیب کمتر از 15% است ،بدون در نظر گرفتن نوع ساختمان نصب کرد .بام های سبز دارای چندین لایه برای اجرا هستند و در صورت اجرای این لایه هاست که به سقف شما آسیب نرسانده و رطوبت را نفوذ نمی دهند .

عایق بندی بام سبز و دلایل استفاده از آن :

برای ایجاد بام سبز نیازمند این موضوع هستیم که زیرسازی و بستر سازی به بهترین شکل ممکن انجام شود. در صورت عدم زیرساخت مناسب ایجاد بام سبز باعث فرسایش ساختمان شده و آسیب های جدی به کف سازی ساختمان وارد می کند که لایه های عایق بام سبز شرکت سورن بام با بالاترین کیفیت و در سریعترین زمان برای شما ایجاد می شود.

 

 

لایه های بام سبز عبارت اند از :

ساختار سقف

عایق ضد آب

لایه حفاظتی ( لایه ضد ریشه )

زه کشی

برگه فیلتر

بستر رشد

عایق حرارتی بام سبز

عایق حرارتی بام سبز

بام های سبز شامل گیاهانی است که در لایه بستر رشد کرده و این لایه نسبت به نوع گیاه از چند سانتی متر تا بیش از یک متر متفاوت است . لایه زیرین گیاهان ، لایه محافظ یا فیلتر قرار دارد که از نفوذ ذرات و مواد خاک به لایه های بعدی جلوگیری می کند تا این ذرات مسیر زهک شی را مسدود نکنند .

لایه بعدی زه کشی می باشد که این لایه آب اضافی آبیاری گیاهان را خارج می کند تا هم گیاه محیط مناسب تری داشته باشد و هم به بام آسیب نرسد .سپس لایه ضد ریشه قرار دارد که از نفوذ ریشه به کف جلوگیری می کند زیرا بعضی از گیاهان ریشه قوی دارند که ممکن است از لایه ها و بام نیز نفوذ کنند . در آخر عایق ضد آب قرار دارد که مهم ترین بخش زیر سازی است .پس در ابتدا باید روی سقف به طور کامل عایق بندی انجام شود تا به هیچ وجه آب به ساختمان نفوذ نکند .این لایه نسبت به فضای اجرایی متفاوت است انواع مختلفی دارد .گاهی بعضی از سقف ها نیاز دارند تا به طور کامل قیر گونی شوند که باز هم نسبت به آن فضا تعداد لایه های قیر و گونی مشخص می شود ، اما در بسیاری از موارد از پرایمر برای عایق رطوبتی استفاده می شود .

شرکت سورن بام با سال ها تجربه در زمینه طراحی و اجراء دیوار های سبز طبیعی و  مصنوعی فعالیت دارد. هم چنین تولید کننده انواع گیاهان مصنوعی  می باشد.

شرکت سورن بام توسط تیم متخصص خود در زمینه معماری سبز فعالیت های بیشماری دارد. فعالیت های شرکت عبارتست از:  محوطه سازی ، محوطه باغ ، ویلا ، باغچه ، طراحی ساخت روف گاردن، دیوار سبز، آبنما، آلاچیق، فلاور باکس و …. می باشد.