طراحی و اجرای بام سبز

طراحی و اجرای بام سبز ، امروزه می توانیم با کاشت گل و گیاهان و قرار دادن دیگر المان بر روی پشت بام ها طبیعت را برای افراد و ساکنین تداعی کنیم . با ایجاد روف گاردن یا بام سبز می توانیم به محیط زیست برای کم کردن آلودگی محیط کمک کنیم .

طراحی و اجرای بام سبز

طراحی و اجرای بام سبز

انواع گیاهان در بام سبز :

بام سبز در واقع بامی است که بر روی سطح آن گیاهان رشد می کنند. تنوع گیاهی چنین ساختاری می تواند از بام پوشیده از چمن مصنوعی تا باغ بامی باشد که با گیاهان مورد استفاده طراحی منظر پوشیده شده است. سبز پوش کردن بام نیازمند گیاهانی است که بتوانند در برابر محیط خشن و بی روح پشت بام در شرایط کم آبی،یخ زدگی،توفان و غیره مقاومت کنند. نوع گیاهان انتخابی بسته به نوع آب و هوا و شرایط اقلیمی ،متفاوت است.

  • چمن طبیعی مخصوص بام سبز:

ایجاد چمن طبیعی با دوام بسیار بالا در مقابل سرما و پا خوردگی .. بذر چمن حاوی 7 نوع بذر وارد شده از آلمان که از نرمی چمن ryegrass  و همچنین مرغوبیت و پر برگی چمن fescues برخوردار است و مناسب برای اجرا در زمین های فوتبال و زمین بازی کودکان نیز می باشد.

  • ایجاد آلاچیق و پرگولا :

استفاده از چوب ترمو کاملا ضد آب و مقاوم در برابر سرما و گرما

استفاده از woodplast که ترکیبی از پلاستیک و چوب است – این متریال ارزانتر بوده و مقاومت بسیار بالاتری دارد و طرحی مشابه چوب دارد. از این متریال برای کفپوش فضای باز استفاده فراوانی دارد.

آلاچیق ها می تواند صورت اتاقکی مجهز برای roof garden یا محوطه باغ طراحی شده و مجهز به امکاناتی همچون آتشدان و مبلمان های داخلی و سیستم های سرمایشی گرمایشی باشند.

آلاچیق و پرگولا هم به صورت پیش ساخته قابل اجرا است و هم قابل اجرا در محل می باشد و زمان تحویل 2 تا 3 روز می باشد.هم چنین  می توانند به صورت چتر و ایجاد سقف های پارچه ای کاملا ضد آب و مقاوم در برابر آفتاب ساخته شود.

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

ساخت و اجرای آلاچیق مدرن

  • باربکیو در بام سبز :

اجرای انواع باربکیو با طرح های سنگ و چوب به صورت تخصصی و حتی ادغام باربکیو با آلاچیق یا آبنما نسبت به طرح مورد علاقه شما.

  • آبنما و برکه در بام سبز :

طراحی و ساخت آبنما های صخره ای با استفاده ترکیبی از متریال های سبک و مقاوم شبیه سنگ و استفاده از سنگ های بازالتی زیبا برای تزئین و طبیعی نشان دادن آبنما

طراحی و ساخت آبنمای مدرن دیواری قابل استفاده در فضای داخلی و خارجی .. نمونه های بسیار زیبا و متنوع در طرح ها و رنگ های مختلف با استفاده از سنگ های طبیعی

  • برکه در بام سبز:

ایجاد فضایی کاملا مشابه برکه های طبیعی و استفاده از گیاهان آبزی یا مصنوعی .. استفاده از سنگ های قلوه ای تزیینی.

استفاده از سیستم تصفیه آب و پمپ های مخصوص برای هوا دهی به برکه تا محیطی مناسب برای نگهداری حیوانات آبزی مانند ماهی و لاک پشت ایجاد شود.

  • جکوزی در بام سبز :

ایجاد محیطی بسیار زیبا در فضای باز برای نصب جکوزی .. این بخش می تواند دارای سایه بان به صورت پرگولا یا چتر باشد و یا در کناره های جکوزی فلاور باکس های چوبی طراحی و اجرا شود.

 

  • کف سازی محوطه در بام سبز :

استفاده از متریال های مختلف مانند woodplast و ترمووود و چوب اش

اجرا به شکل tile های پیش ساخته

اجرا به روش decking

استفاده از طرح های مدرن و کلاسیک سنگی

 

  • باغ های مینیاتوری:

طراحی و اجرای باغچه های مدرن یا سنتی در سبک های ایرانی و ژاپنی و فرانسوی و انگلیسی

 

استفاده از سیستم مدرن و متنوع با طرح های مدرن و کلاسیک

طراحی و اجرای بام سبز به صورت کاملا تخصصی با متریال های روز دنیا

  • درختان کهنسال و تنومند  در بام سبز:

شرکت سورن بام به صورت تخصصی تهیه و انتقال درختان تنومند را ارائه می کند .. استفاده از این درختان در بام و محوطه بام امکان پذیر می باشد . این درختان تا یک سال گارانتی می شود و در انواع شرایط آب و هوایی مقاوم هستند..لیست درختان مناسب برای محیط مورد نظر توسط مشاور شده و تا 3 سال شرکت امور نگهداری از این درختان دا به عهده می گیرد. این درختان وزن زیادی ندارند و روی سطوح مختلف قابل کاشت می باشند.

 

در تمامی پروژه ها تمامی گیاهان استفاده شده توسط سیستم تماما” اتوماتیک آبیاری می شوند تا رطوبت مناسب خاک حفظ گردد و از هدر رفتن آب جلوگیری شود. با این سیستم نیازی به صرف وقت جهت باغبانی نمی باشد.

اجرای آبیاری قطره ای

اجرای آبیاری قطره ای

برای مشاوره رایگان ، بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .