طراحی فلاور باکس چوبی

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی فلاور باکس چوبی و داشتن یک فضای سبز کوچک در محیط کار و یا منزل می تواند آرامش از دست رفته ناشی از شهرنشینی را به شما بازگرداند. طراحی فلاور باکس چوبی باعث شده فضای سبز را در  تراس پاسیو یا حیاط شما باشد. به این منظور می توان در کم ترین فضای ممکن با استفاده از فلاور باکس های شرکت سورن بام  فضای سبز ایجاد کرد.

طراحی فلاور باکس چوبی :

تعریف فلاور باکس:

فلاور باکس به معنی جعبه گل است که از آن برای کاشت گیاهان استفاده می شود. این جعبه ها در گذشته به صورت ثابت و چوبی ساخته می شدند. اما امروزه انواع مختلفی مانند فلاور باکس های سنگی، پلاستیکی، فلزی و…وجود دارد.

طراحی فلاور باکس چوبی :

اگر بصورت گلدان استفاده شود باید داخل آنها ضد رطوبت وجود داشته باشد تا آسیب به چوب کمتر باشد. چوب مورد استفاده در فلاور باکس ها معمولا بلوط، ساج برمه ای وایروکو می باشد. باکس ها در سایز ها و رنگ های مختلف و با قابلیت نصب بر روی انواع نرده، دیوار و سکو تولید می شوند . فلاور باکس با ابعاد بزرگ برای استفاده در طراحی و اجرای روف گاردن و تراس گزینه خوبی است که با سادگی اجرا و زیبایی جزء اجزای پرطرفدار در محوطه سازی است.

موارد استفاده از فلاور باکس:

-فلاور باکس ها با ابعاد بزرگ معمولا برای کاشت درخت استفاده می شود.

با توجه به نوع درخت نوع و میزان خاک متغیر است.

-فلاور باکس ها با ابعاد متوسط برای ساخت انواع درختچه استفاده می شود.

-از فلاور باکس های دیگر برای لبه ی تراس است که با توجه به اندازه تراس در ابعاد مختلف ساخته می شود.

این نوع بسیار پرطرفدار بوده و از آن ها برای زیبایی نمای ساختمان نیز می توان بهره برد.

فلاور باکس های دیواری که تحت عنوان دیوار سبز شناخته می شوند . معمولا در تالارها، تراس ها، باغ ها و… استفاده می شوند. این فلاور باکس ها بدلیل اینکه ابعاد، رنگ و جنس های مختلف دارند بسته به محل و کاربرد طراحی می شوند.

فلاورباکس هایی که حجمی هستند برای طراحی ورودی استفاده می شوند و برای ایجاد فضای سبز حجمی مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای فلاور باکس:

در مکان هایی مثل تراس و پشت بام که نمی توان درخت و گل و درختچه کاشت می توان از فلاور باکس ها استفاده کرد و فضاهای مرده را زنده کرد.

با استفاده از فلاور باکس ها در فضاهای شهری می توان به کاهش سطح چمن کاری و کاهش هزینه های نگه داری چمن کمک کرد.

قابلیت جابه جایی فلاور باکس ها مزیت دیگر آنها است و می توان گیاهان را در فلاور باکس کاشته و پس زمانی که زیبایی و طراوت مورد نظر را بدست آورد به مکان مورد منتقل کرد.

کاهش هزینه های احداث و نگه داری فضای سبز دائمی مزیت دیگر فلاور باکس است.

با توجه به قابلیت جابه جا کردن فلاور باکس ها می توان تغییر دکوراسیون داده آنها را به جایی دیگر برده و فلاور باکس جدید را جایگزین کرده و از یکنواختی فضای سبز شهری جلوگیری کرد.

مقالات مرتبط
پروژه‌های فلاور باکس سورن بام
Call Now Button