طراحی انواع آلاچیق،  شرکت سورن بام با سالها تجربه در طراحی و ساخت انواع آلاچیق ها نظیر : آلاچیق چوبی، فلزی، سنگی و… ، پرگولا فعالیت های بیشماری دارد. آلاچیق ها در اندازه و اشکال مختلف ساخته می شوند که بستگی به نوع عملکرد فضا دارد، کارشناسان شرکت سورن بام از فضا بازدید کرده و بنا بر مساحت وکاربری فضا و تعداد آلاچیق ها را بررسی کرده تا علاوه بر کاربرد آلاچیق و زیبایی فضای سبز  را افزایش دهند.

 

کاربرد آلاچیق :

در گذشته از آلاچیق ها در مکان های عمومی و گردشگری ساخته می شدند تا افراد زمان بیشتری را در فضای سبز سپری کنند و از طبیعت لذت ببرند . کاربرد آلاچیق در مکان های مانند:

  • روف گاردن
  • محوطه باغ ، باغچه ، ویلا ، حیاط و…
  • باغ رستوران
  • پارک ها و اماکن گردشگری امکان پذیر می باشد

 ابعاد آلاچیق :

ابعاد آلاچیق هر فضا متغییر می باشد و بستگی به تعداد افرادی که از فضا استفاده می کنند دارد .

ابعاد آلاچیق می تواند 2 الی 4 نفره  6 الی 8 نفره  8الی 10 نفره  باشد. البته لازم به ذکر است در فضایی که مساحت کوچکی دارند باید از آلاچیق هایی  کوچک استفاده کنیم تا زیبایی فضا را کاهش ندهد و همچنین در فضایی که مساحت بزرگتری دارند از آلاچیق های بزرگ استفاده شود. متناسب بودن سایز آلاچیق ها بسیار حائز اهمیت میباشد زیرا هماهنگی با فضای اطراف خواهد داشت. عناصری که در زیبایی آلاچیق تاثیر گذار است عبارتند از ، استفاده از دیوار سبز و یا  فلاور باکس هایی  که در اطراف آلاچیق کار می شود .

مبلمان فضای باز ، کف سازی آلاچیق با چمن مصنوعی ، نورپردازی و…

اشکال طراحی انواع آلاچیق:

آلاچیق ها در اشکال مختلف ساخته می شوند، اشکال آلاچیق عبارتند از :

دایره ، مستطیل ، مربع ، شش ضلعی که در بین اشکال هندسی نام برده مدرن ترین آلاچیق ها شش ضلعی می باشد.