طراحی آلاچیق چوبی ، آلاچیق فلزی

طراحی آلاچیق چوبی ، آلاچیق فلزی

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی آلاچیق چوبی ، آلاچیق فلزی ، سازه ای که در فضا های باز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد آلاچیق است.به معنای کلی آلاچیق فضای سرپوشیده ایست که برای استراحت و آرامش است و برای استفاده از طبیعت می باشد و اطراف این سازه اغلب باز است. برای ساخت سایبان مصالح مختلفی را می توان مورد استفاده قرار داد.

طراحی  آلاچیق فلزی :

چوب یکی از قدیمی ترین مصالحی است که از زمان های قدیم برای ساخت آلاچیق استفاده می شده .برای ساخت سقف آلاچیق ها نسبت به آب و هوا و شرایط جوی مختلف می توان انواع مختلف سقف ها را به کار برد،

برای مناطق گرم و خشک :

استفاده از سقف گنبدی توصیه می شود زیرا گرمای کمتری را جذب می کند .برای مناطق کوهستانی : سقف هایی که آّب و برف را نگه ندارند مانند سقف های شیروانی و کاملا سرپوشیده و بسته باشند زیرا به علت سرمای زیاد سایبان باز کاربردی و مناسب نیست.

برای مناطق معتدل و مرطوب ( باران زیادی دارند ) :

سقف شیروانی بسیار مناسب است . در گذشته آلاچیق ها بیشتر ساخته می شدند اما امروزه انواع آماده و پیش ساخته آنها در شکلها و ابعاد بسیار متفاوت وجود دارند که فقط کافی است آلاچیقی که دوست دارید را انتخاب کرده و به محل مورد نظر ببرید ، با سر زدن به سایت سورن بام انواع آلاچیق در طرح های متفاوت با تنوع زیاد را مشاهده و از بین آنها انتخاب کنید .

آلاچیق ویلایی و تجهیزات آن

آلاچیق ویلایی و تجهیزات آن

برای طراحی آلاچیق به موارد مختلفی توجه می شود از جمله :

متریال مناسب که قسمتی از آن با توجه به آب و هوا و بخشی از آن نسبت به سلیقه شما انتخاب می شود .

ابعاد که نسبت به فضا و موقعیتی که سایبان در آن قرار می گیرد و تعداد افرادی که معمولا قرار است از آن استفاده کنند .

شرکت سورن بام نسبت به سلیقه و نیاز شما و موارد گفته شده، سایبان مورد نظر شما را ساخته و اجرا می کند .

آلاچیق ها دارای انواع بسیاری اند از نظر جنس و متریال که در این بخش به معرفی آنها می پردازیم تا انتخاب بهتر و راحت تری داشته باشید .

آلاچیق

آلاچیق

طراحی  آلاچیق فلزی :

آلاچیق فلزی :

این آلاچیق ها جنسی مقاوم و محکم دارند اگر ترجیحاٌ در منطقه ای مرطوب استفاده نشوند که در این صورت نیز با موادی ازجمله ضد زنگ این مشکل بر طرف می شود .

و در کل مزیت بیشتری نسبت به سایبان های چوبی دارند که بسیار پر طرفدار و زیبا اند ،

زیرا سن چوب با قرار گیری در نور خورشید کاهش یافته و بعضی از آنها پس از گذشت مدتی نیاز به رنگ کردن دارند و در کل نیاز به رسیدگی کمتری دارند .

آلاچیق های فلزی همراه با پوشش پارچه ای نیز به کار روند .

در همه فضا ها مانند حیاط ، باغ ، کنار دریا و استخر ، فضایی برای غذا خوری و … قابل استفاده هستند،

همچنین در ترکیب با فلاورباکس های فلزی طراحی و محیط بسیار جذاب و مدرنی ایجاد می کنند .

شرکت سورن بام با سالها تجربه در زمینه معماری پایدار فعالیت های بیشماری داشته و در زمینه طراحی و اجراء روف گاردن ، دیوار سبز ، تراس سبز ،  محوطه سازی فضای سبز شهری و محوطه سازی باغ ، باغچه ، ویلا ، ساخت انواع آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، و انواع فلاورباکس ها نیز فعالیت دارد .

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های آلاچیق سورن بام
با ما در ارتباط باشید