آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آلاچیق, پرگولا, محصولات چوبی -> طراحی آلاچیق چوبی ، آلاچیق فلزی

طراحی آلاچیق چوبی ، آلاچیق فلزی

طراحی آلاچیق چوبی ، آلاچیق فلزی ، سازه ای که در فضا های باز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد آلاچیق است.به معنای کلی آلاچیق فضای سرپوشیده ایست که برای استراحت و آرامش است و برای استفاده از طبیعت می باشد و اطراف این سازه اغلب باز است. برای ساخت سایبان مصالح مختلفی را می توان مورد استفاده قرار داد.

چوب یکی از قدیمی ترین مصالحی است که از زمان های قدیم برای ساخت آلاچیق استفاده می شده .برای ساخت سقف آلاچیق ها نسبت به آب و هوا و شرایط جوی مختلف می توان انواع مختلف سقف ها را به کار برد،

برای مناطق گرم و خشک :

استفاده از سقف گنبدی توصیه می شود زیرا گرمای کمتری را جذب می کند .برای مناطق کوهستانی : سقف هایی که آّب و برف را نگه ندارند مانند سقف های شیروانی و کاملا سرپوشیده و بسته باشند زیرا به علت سرمای زیاد سایبان باز کاربردی و مناسب نیست.

برای مناطق معتدل و مرطوب ( باران زیادی دارند ) :

سقف شیروانی بسیار مناسب است . در گذشته آلاچیق ها بیشتر ساخته می شدند اما امروزه انواع آماده و پیش ساخته آنها در شکلها و ابعاد بسیار متفاوت وجود دارند که فقط کافی است آلاچیقی که دوست دارید را انتخاب کرده و به محل مورد نظر ببرید ، با سر زدن به سایت سورن بام انواع آلاچیق در طرح های متفاوت با تنوع زیاد را مشاهده و از بین آنها انتخاب کنید .

برای طراحی آلاچیق به موارد مختلفی توجه می شود از جمله :

متریال مناسب که قسمتی از آن با توجه به آب و هوا و بخشی از آن نسبت به سلیقه شما انتخاب می شود .

ابعاد که نسبت به فضا و موقعیتی که سایبان در آن قرار می گیرد و تعداد افرادی که معمولا قرار است از آن استفاده کنند .

شرکت سورن بام نسبت به سلیقه و نیاز شما و موارد گفته شده، سایبان مورد نظر شما را ساخته و اجرا می کند .

آلاچیق ها دارای انواع بسیاری اند از نظر جنس و متریال که در این بخش به معرفی آنها می پردازیم تا انتخاب بهتر و راحت تری داشته باشید .

طراحی آلاچیق چوبی ، آلاچیق فلزی :

آلاچیق فلزی :

این آلاچیق ها جنسی مقاوم و محکم دارند اگر ترجیحاٌ در منطقه ای مرطوب استفاده نشوند که در این صورت نیز با موادی ازجمله ضد زنگ این مشکل بر طرف می شود .

و در کل مزیت بیشتری نسبت به سایبان های چوبی دارند که بسیار پر طرفدار و زیبا اند ،

زیرا سن چوب با قرار گیری در نور خورشید کاهش یافته و بعضی از آنها پس از گذشت مدتی نیاز به رنگ کردن دارند و در کل نیاز به رسیدگی کمتری دارند .

آلاچیق های فلزی همراه با پوشش پارچه ای نیز به کار روند .

در همه فضا ها مانند حیاط ، باغ ، کنار دریا و استخر ، فضایی برای غذا خوری و … قابل استفاده هستند،

همچنین در ترکیب با فلاورباکس های فلزی طراحی و محیط بسیار جذاب و مدرنی ایجاد می کنند .

شرکت سورن بام با سالها تجربه در زمینه معماری پایدار فعالیت های بیشماری داشته و در زمینه طراحی و اجراء روف گاردن ، دیوار سبز ، تراس سبز ،  محوطه سازی فضای سبز شهری و محوطه سازی باغ ، باغچه ، ویلا ، ساخت انواع آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، و انواع فلاورباکس ها نیز فعالیت دارد .

 


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت