طراحی آلاچیق و انواع آن

طراحی آلاچیق و انواع آن

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی آلاچیق و انواع آن ، سازه هایی از جنس چوب ، فلز ، سنگ می باشند که در محوطه سازی ، باغ ، ویلا ، باغچه ، پارک ها و… کاربرد دارند . آلاچیق ها فضای نیمه باز و مسقفی هستند و در اندازه ، ابعاد و اشکال مختلف ساخته می شوند . از آلاچیق ها می توان در فضاهای کوچک وبزرگ بر حسب فضا که فرد تمایل به استفاده از آلاچیق دارد استفاده کرد ، شرکت سورن بام با تیم تخصصی و کارشناسان مجرب خود توانسته در زمینه معماری سبز فعالیت های زیادی داشته باشد همچنین در زمینه هایی همچون تولید پنل های دیوار سبز ، تولید انواع طراحی فلاور باکس ، ساخت و اجرای انواع آبنماها نیز فعالیت می کند .

طراحی آلاچیق و انواع آن

طراحی آلاچیق و انواع آن

سوالات متداول طراحی آلاچیق و انواع آن

  1. متریال های آلاچیق
  2. انواع آلاچیق

1. در طراحی آلاچیق از چه متریالهایی استفاده می شود ؟

آلاچیق دارای پایه ای است که چهار چوب اصلی آلاچیق بشمار می آید و سقف بر روی چهار چوب قرار می گیرد ، که می تواند مسطح و یا شیبدار باشند . متریال سازه ای آلاچیق می تواند از جنس چوب ، فلز و سنگ باشد و در فضای باز قابل استفاده هستند ، جنس آلاچیق ها بر حسب شرایط اقلیمی انتخاب می شوند آلاچیق های چوبی قدیمی ترین آلاچیق ها محسوب می شوند . در اکثر فضا ها از این نوع آلاچیق ها استفاده می شوند جنس چوب این نوع آلاچیق ها ترمو است که دارای مقاومت بالایی در برابر آب ، تابش نور خورشید و … دارند .

انواع آلاچیق سورن بام

انواع آلاچیق سورن بام

2. انواع آلاچیق

  •  آلاچیق های فلزی
  •  آلاچیق های چوبی
  •  آلاچیق های ترکیبی

آلاچیق چوبی 

آلاچیق چوبی از لحاظ ساختار و فوندانسیون مشابه آلاچیق سفالی هست و همچنین از اسکلت همراه با سازه چوب ترمو یا روی و کف آن باچوب پلاست  یا چوب ترمووود است و سقف اصلی آلاچیق  سفالی سقف کاذب که دارد توسط نمای لمبه چوبی پوشش داده می شود .

این آلاچیق ها عمدتا درقسمت های پشت بام منازل و حیاط خلوت یا اصلی ساخته و اجرا می شوند .

آلاچیق فلزی

آلاچيق فلزی به نسبت آلاچیق  های ديگر دارای ماندگاری و طول عمر بالاتری است. بسیار متنوع بوده .

انواع آلاچیق سورن بام

انواع آلاچیق سورن بام

موارد استفاده آلاچیق در هر فضایی امکان پذیر می باشد ،اکثرا در محوطه سازی ،محوطه سازی باغ ، ویلا، حیاط ، روف گاردن و همچنین در فضاهای کوچک مانند انواع تراس ها ، پاسیو طراحی و اجرا شود .

در داخل آلاچیق ها می توان آبنما ، دیوار سبز ، فلاور باکس تعبیه کرد و به زیباترین شکل ممکن فضایی زیبا و دلنشینی را برای افرادی که از فضا استفاده می کنند به ارمغان گذاشت .

مقالات مرتبط
پروژه‌های آلاچیق سورن بام
Call Now Button