شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز -> دیوار سبز نمدی

دیوار سبز نمدی

دیوار سبز نمدی یک انقلاب واقعی و تمام عیار در زمینه معماری و گیاه شناسی است. باغ عمودی به تعادل حرارتی ساختمان ، محافظت از آن در برابر اشعه خورشید و کاهش مصرف انرژی کمک می کند. علاوه بر این ، از گرد و غبار نازک جلوگیری می کند ، CO2 را جذب می کند و سر و صدا را کاهش می دهد.

دیوار سبز نمدی

گیاهان و سبزیجات نمدی سرسبز ، احساس آرامش مورد نیاز مراکز خرید شهری ، بالکن های مسکونی و مناطق صنعتی را به ارمغان می آورند ، اما همیشه جایی برای وسعت زیاد زمین یاحتی ظروف کوچک وجود ندارد. به لطف تکامل تولید نمد و همچنین پیشرفت های هیدروپونیک ، باغهای عمودی اکنون می توانند زیبایی ارگانیک را تقریباً به هر سطح مسطح اضافه کنند.

دیوار سبز نمدی

دیوار سبز نمدی

دیوار سبز نمدی چیست

این روش را نیز می توان نوعی از گرینوال مدولار و یکپارچه شناسایی کرد. با این تفاوت که در آن بستر کاشت گیاهان گرین وال ، گلدان هایی از جنس نمد می باشد که بر روی دیوار نصب شده و کاشت انجام می شوددیواری است که با نصب بستری مناسب، کاشت بر روی فضای عمودی ایجاد می شود. این شامل دیوارها، سازه های عمودی، گیاهان همیشه سبز و یا حتی گیاهان فصلی
می شود.

دیوار سبز نمدی از چه زمانی آغاز شد

دیوارهای سبز زنده ممکن است ۸۰ سال پیش آغاز شده باشند ، اما اخیراً به یکی از برجسته ترین ومهمترین ویژگیهای سازگار با محیط زیست در ساختمانهای سراسر جهان تبدیل شده اند.

دیگر مزایای دیوار سبز نمدی

برخی از مزایای این سیستم شامل سبکی و انعطاف پذیری آن برای نصب در داخل یا خارج از منزل است. طراحی ماژولار بدین معناست که جیب ها را می توان در تعدادی پیکربندی مختلف متناسب با فضا مرتب کرد.

انواع دیوار سبز نمدی

بسته به نور موجود ، گیاهان مناسب از سرخس ، سدوم و ساکولنت گرفته تا گیاهان و سبزیجات متغیر هستند. جیب های نمدی به یک تخته پشتی سفت و محکم متصل شده اند که اجازه می دهد هوا از پشت سیستم عبور کند ، برای جلوگیری از مشکلات قالب ، یا برای کسانی که خودکار را ترجیحمی دهند ، می توانند با یک سیستم پمپ همراه شوند . جیب ها حتی می توانند بخشی از طرح آکواپونیک
باشند .

آسان ترین راه برای درست کردن دیوار نمدی

آویزان کردن جیب های نمدی اغلب ساده ترین ، ساده ترین و کم هزینه ترین راه برای شروع است ، به ویژه هنگامی که جیب های نمدی شما به عنوان بخشی از یک کیت که شامل سیستم پمپاژ آب است ، ارائه شود.ه سادگی جیب خود را آویزان کنید ، گیاهان مورد علاقه خود را که مناسب رشد عمودی هستند اضافه کنید ،و شما آماده لذت بردن از یک اثر هنری زیبا هستید.

دیوار سبز نمدی چگونه عمل میکند

گیاهانی که برای تشکیل این دیوار سبز استفاده می شوند ریشه های خود را در لایه ای از نمد در زیر یک ساختار سفت و محکم که به دیوار محکم شده است ، پخش می کنند و توسط سیستم مویرگی آب و کود تغذیه می شوند.

پارچه نمدی در دیوار سبز چیست

این سیستم دیوار سبززنده  جیبی بر اساس پارچه نمدی است. ایده آل برای برنامه های داخلی و خارجی با احتساب آب زیاد، احساس می شود که باعث می شود ریشه های گیاه سریع بچرخند. ساختار فیبری محصول به نفع تعرق و تسهیل تبادل اکسیژن در ریشه است. نصب آسان به دلیل استفاده از گیاهان از قبل سازگار شده و می تواند در ۱۵-۲۰ روز تحویل داده شود.

پارچه نمدی چیست

پارچه نمدی چیست

قبل ساخت دیوار سبز نمدی چه کاری باید انجام شود

در گرین وال گیاهان قبل از نصب آماده رشد و سازگاری می شوند. این سیستم دارای سیستم آبیاری قطره ای خودکار است که دارای باتری یا گزینه برقی است. این یک روش کاملا جدید برای باغبانی است. با کاشت باغ عمودی یک دیوار زنده را به راحتی پرورش دهید.

دیوار سبز نمدی دست ساز

در دیوار سبز کاشت های دست ساز طوری طراحی میشوند که از الیاف میکرو در نمد استفاده کنند تا همه گیاهان به طور مساوی آبیاری شوند. نمد از بطری های پلاستیکی آب بازیافت شده ساخته شده است ، یک فیبر غیر سمی است که خراب نشدنی و محکم است. این ماده شگفت انگیز یک محیط رشد ایمن را فراهم می کند که pH خنثی و غیر واکنشی است ،

ریشه گیاهان دیوار سبز نمدی چگونه رشد میکند

می توانید با استفاده از میکروبیولوژی به صورت ارگانیک درست روی دیوار خود باغبانی کنید. حتی برایسبزیجات و گیاهان نیز بی خطر است. ریشه ها درست در نمد رشد می کنند که به لطف میکروبیولوژی موجود در خاک زنده می شود.

سادگی با طراحی دیوار سبز نمدی

در دیوار سبز گیاهان باغی عمودی دست ساز طوری طراحی شده اند که از الیاف میکرو در نمد مصنوعی استفاده می کنند تا همه گیاهان به طور مساوی آبیاری شوند. آب از بالا آبیاری می شود و آب به هر گیاه می ریزد. ریز الیاف با جذب آب باعث رطوبت می شوند ، ریشه ها در نمد رشد می کنند. ریشه ها بدون محصور شدن به نمد مرطوب رشد می کنند.

سادگی با طراحی دیوار سبز نمدی

سادگی با طراحی دیوار سبز نمدی

نمد از چه چیزی ساخته میشود

نمد از بطری های پلاستیکی آب بازیافت شده ساخته شده است ، یک الیاف پلاستیکی PET غیر سمی است که خراب نشدنی و محکم است. نمد برای میزبانی میکروبیولوژی زنده و گیاهان سالم نفس می کشد. کاشت با مقداری خاک PH را متعادل کرده و رطوبت را تثبیت می کند.

مزایای نمد چین دار

طرح چین دار ثبت شده رطوبت را در سیستم و قسمت جلویی را خشک نگه می دارد. نمد چین دار اجازه می دهد تا رطوبت در قسمت پایینی محل رشد ریشه ها جمع شود. این امر آبیاری یکنواخت را در سراسر دیوار زنده انجام می دهد. پانل نصب محکم از جیب ها پشتیبانی می کند و دیوارها را خشک نگه می دارد. زبانه های آویزان یک راه حل آسان برای نصب ارائه می دهند.

تفاوت جیب با پلاستیک در ساخت دیوار سبز نمدی

پلاستیک اجازه تنفس را نمی دهد و جیب های نمدی ما مشکلات زیادی را با مشکلات پوسیدگی ریشه از بین می برد. علاوه بر این ، خاک با استفاده از روکش های نمدی در داخل جیب ها محکم نگه داشته شده و کل سیستم را بسیار مرتب نگه می دارد. و چین ها آب را به داخل هدایت می کنند و باعث می شود که قطره قطره نباشد.

اهمیت ساختار درست دیوار سبز نمدی

بسیار مهم است که باغ عمودی تعاملی باشد تا در صورت نیاز اصلاح شود. مانند هر باغ ، تغییرات غیرقابل پیش بینی در آب و هوا ، حوادث ناگوار با سیستم آبیاری یا بیماری گیاهان وجود دارد. روش شکاف و چوب ، که چندین سال پیش برای باغ عمودی در مدرسه درو در سان فرانسیسکو استفاده می شد ، اغلب مناطق بزرگ کاشته شده ای را نشان می دهد که استفاده نمی شود. افزودن گیاهان
جدید برای پر کردن این فضاها بسیار مشکل است.

مجموعه : دیوار سبز


مجموعه های دیگر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x