دیوار سبز نمدی یک انقلاب واقعی و تمام عیار در زمینه معماری و گیاه شناسی است. باغ عمودی به تعادل حرارتی ساختمان ، محافظت از آن در برابر اشعه خورشید و کاهش مصرف انرژی کمک می کند. علاوه بر این ، از گرد و غبار نیز جلوگیری می نماید ، CO2 را جذب می کند و سر و صدا را کاهش می دهد.در دیوار سبز نمدی بستر دیوار به جای فلاورباکس و خاک ،در بستر نمدی اجرا می شود.به این صورت که جیب های متصل به هم یا جدا از هم به صورت قطعات مدولار دوخته می شوند و پنل های آماده بر روی دیوار نصب می گردد.

دیوار سبز نمدی

گیاهان و سبزیجات نمدی سرسبز ، احساس آرامش مورد نیاز مراکز خرید شهری ، بالکن های مسکونی و مناطق صنعتی را به ارمغان می آورند ، اما همیشه جایی برای وسعت زیاد زمین یا حتی ظروف کوچک وجود ندارد. به لطف تکامل تولید نمد و همچنین پیشرفت های هیدروپونیک ، باغهای عمودی اکنون می توانند زیبایی ارگانیک را تقریباً به هر سطح مسطح اضافه کنند.

دیوار سبز نمدی

دیوار سبز نمدی

دیوار سبز نمدی چیست

این روش را نیز می توان نوعی از گرین وال مدولار و یک پارچه شناسایی کرد. با این تفاوت که در آن بستر کاشت گیاهان گرین وال ، گلدان هایی از جنس نمد می باشد که بر روی دیوار نصب شده و کاشت انجام می شود.  دیوار سبز نمدی ،دیواری است که با نصب بستری مناسب، کاشت بر روی فضای عمودی ایجاد می کند. این شامل دیوارها، سازه های عمودی، گیاهان همیشه سبز و یا حتی گیاهان فصلی می شود.

 مزایای دیوار سبز نمدی

دیوارهای سبز نمدی به نسبت به نسبت سایر دیوارهای سبز ،جدیدتر و پرطرفدارتر می باشد.این دیوارها مزایای مختص خود را دارند که همین خصوصیات منحصر به فردشان است که باعث شده طرفداران زیادی را پیدا کنند و مورد توجه قرار بگیرند.وزن کم سازه ،قابلیت تغییر و سهولت در نصب و نگهداری از مهمترین ویژگی های آنها است. یکی دیگر از مزایای دیوار سبز نمدی امکان تغییر آن است.به این صورت که علاوه بر تعویض گیاه، درصورت آسیب دیدن نمد می توان به راحتی آن قسمت نمدی را بریده و تعویض کرد.

انواع دیوار سبز نمدی

 جیب های نمدی به یک تخته پشتی سفت و محکم متصل شده اند که اجازه می دهد هوا از پشت سیستم عبور کند ، برای جلوگیری از مشکلات قالب ، یا برای کسانی که سیستم آبیاری خودکار را ترجیح می دهند ، می توانند با یک پمپ همراه شوند . جیب ها حتی می توانند بخشی از طرح آکواپونیک باشند .

آسان ترین راه برای درست کردن دیوار نمدی

آویزان کردن جیب های نمدی اغلب ساده ترین و کم هزینه ترین راه برای شروع است ، به ویژه هنگامی که جیب های نمدی شما به عنوان بخشی از یک کیت که شامل سیستم پمپاژ آب است ، ارائه شوده سادگی جیب خود را آویزان کنید ، گیاهان مورد علاقه خود را که مناسب رشد عمودی هستند اضافه کنید ،گل و گیاهان مدنظر شما در لایه ای از ژئوتکستایل پیچیده شده و درون گلدان های نمدی دیوار سبز قرار می گیرند.دیوار سبز نمدی در واقع یک لایه نمد پلیمری است که خم می شود و بر روی قاب زیر ساز قرار می گیرند.

دیوار سبز نمدی چگونه عمل می کند

لایه پشتی یک عایق از جنس ژئوممبران می باشد که مانع نشت رطوبت به دیوار پایه شود. گلدان های دیوار سبز نمدی به روی این عایق ها نصب و سپس وصل دیوار می شوند . معمولا برای سهولت در کار ابتدا به عایق اتصال و سپس بر روی دیوار پیچ می شوند.گیاهانی که برای تشکیل این دیوار سبز استفاده می شوند ریشه های خود را در لایه ای از نمد در زیر یک ساختار سفت و محکم که به دیوار محکم شده است ، پخش می کنند و توسط سیستم مویرگی آب و کود تغذیه می شوند.

پارچه نمدی در دیوار سبز چیست

این سیستم دیوار سبززنده  جیبی با جنس پارچه نمدی است. ایده آل برای برنامه های داخلی و خارجی با احتساب آب زیاد، احساس می شود که باعث می شود ریشه های گیاه سریع بچرخند. ساختار فیبری محصول به نفع تعرق و تسهیل تبادل اکسیژن در ریشه است. نصب آسان به دلیل استفاده از گیاهان از قبل سازگار شده و می تواند در 15-20 روز تحویل داده شود.

پارچه نمدی چیست

پارچه نمدی چیست

دیوار سبز نمدی دست ساز

در دیوار سبز کاشت های دست ساز طوری طراحی می شوند که از الیاف میکرو در نمد استفاده کنند تا همه گیاهان به طور مساوی آبیاری شوند. نمد از بطری های پلاستیکی آب بازیافت شده ساخته شده است ، یک فیبر غیر سمی است که خراب نشدنی و محکم می باشد. این ماده شگفت انگیز یک محیط رشد ایمن را فراهم می کند که pH خنثی و غیر واکنشی دارد.

ریشه گیاهان دیوار سبز نمدی چگونه رشد می کند

می توانید با استفاده از میکروبیولوژی به صورت ارگانیک درست روی دیوار خود باغبانی کنید. حتی برای سبزیجات و گیاهان نیز بی خطر است. ریشه ها درست در نمد رشد می کنند که به لطف میکروبیولوژی موجود در خاک زنده می شود.

 طراحی دیوار سبز نمدی

در دیوار سبز گیاهان باغی عمودی دست ساز طوری طراحی شده اند که از الیاف میکرو در نمد مصنوعی استفاده می کنند تا همه گیاهان به طور مساوی آبیاری شوند. دیوار سبز نمدی از بالا آبیاری می شود و آب به هر گیاه می ریزد. زیرا الیاف با جذب آب باعث رطوبت می شوند ، ریشه ها در نمد رشد می کنند. ریشه ها بدون محصور شدن به نمد مرطوب، رشد می کنند.

سادگی با طراحی دیوار سبز نمدی

سادگی با طراحی دیوار سبز نمدی

نمد از چه چیزی ساخته می شود؟

نمد از بطری های پلاستیکی آب بازیافت شده ساخته شده است ، یک الیاف پلاستیکی PET غیر سمی است که خراب نشدنی و محکم است. نمد برای میزبانی میکروبیولوژی زنده و گیاهان سالم نفس می کشد. کاشت گیاه با مقداری خاک PH را متعادل کرده و رطوبت را تثبیت می کند.

مزایای نمد چین دار چیست

طرح چین دار ثبت شده رطوبت را در سیستم و قسمت جلویی را خشک نگه می دارد. نمد چین دار اجازه می دهد تا رطوبت در قسمت پایینی محل رشد ریشه ها جمع شود. این امر آبیاری یکنواخت را در سراسر دیوار زنده انجام می دهد. پنل نصب ،محکم از جیب ها پشتیبانی می کند و دیوارها را خشک نگه می دارد. زبانه های آویزان یک راه حل آسان برای نصب ارائه می دهند.

تفاوت جیب با پلاستیک در ساخت دیوار سبز نمدی

پلاستیک اجازه تنفس را نمی دهد و جیب های نمدی ما مشکلات زیادی را با پوسیدگی ریشه از بین می برد. علاوه بر این ، خاک با استفاده از روکش های نمدی در داخل جیب ها محکم نگه داشته شده و کل سیستم را بسیار مرتب نگه می دارد. و چین ها آب را به داخل هدایت می کنند و باعث می شود که آب قطره قطره نباشد.

اهمیت آبیاری دیوار سبز نمدی

آبیاری دیوار سبز نمدی معمولا به صورت آبیاری اتوماتیک صورت می پذیرد تا در زمان مشخص و بطور دقیق آب موردنیاز گیاه تامین شود این سیستم آبیاری و نگهداری از هدر رفتن آب جلوگیری می کند. دیوار سبز نمدی اصولا در منازل و در متراژهای کم اجرا می شود و با روش دستی و اسپری کردن آب به گیاهان نیز می توان آبیاری را انجام داد.