دیوار سبز ، دیواری پوشیده از گیاهان می باشد که هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی مورد توجه بسیاری از طراحان و معماران قرار گرفته است . دیوار سبز یکی از آن المان هایی می باشد که با ایجاد کردن فضایی آرام بخش و روح بخش ، باعث آسوده خاطر شدن افراد در محیط می گردد که دیوار سبز مصنوعی enza HOME نمونه ای از کار اجرایی شرکت سورن بام در مبحث دیوار سبز می باشد .

دیوار سبز مصنوعی enza HOME (یاتاش)

دیوار سبز مصنوعی enza HOME (یاتاش)

دیوار سبز مصنوعی

در ابتدا با بازدید کارشناسان شرکت سورن بام در محل پروژه که فروشگاه لوازم دکوراسیون داخلی بوده ، به دلیل نبودن نور کافی و شرایط آب و هوایی مناسب برای آبیاری گیاهان از گیاهان مصنوعی استفاده شد و در آخر به دیوار سبز مصنوعی ختم شد ، کارشناسان ما در اجرای این دیوار از تنوع پوشش گیاهی زیادی همچون گل سنگ ، پتوس ، برگ های پهن ، لیندا و …. استفاده کردند و با استفاده از گیاهانی همچون سرخس و گندمی و … حس جنگلی بودن را به فضا دادند که با اجرای نورپردازی مناسب روی دیوار جلوه بسیار زیبا و روح بخشی را به فروشگاه القا کردند .

دیوار سبز مصنوعی enza HOME (یاتاش)

دیوار سبز مصنوعی enza HOME (یاتاش)

دیوار سبز مصنوعی

دیوار سبز مصنوعی

سوالات متداول دیوار سبز مصنوعی

  1. کاربرد دیوار سبز مصنوعی
  2. تاثیر اجرا و طراحی دیوار سبز مصنوعی در زندگی افراد

1.کاربرد اجرای دیوار سبز مصنوعی در کجاست ؟

دیوارهای سبز مصنوعی نقش بسزایی در بهبود محیط دارند به ویژه در مناطقی با تراکم جمعیت بالا،کمبود پوشش گیاهی و سایر اثرات منفی جهانی شدن،ایجاد دیوارهای سبز طبیعی و مصنوعی نماهای سبز محبوبیت بسیاری را دارا هستند. دیوارهای سبز مصنوعی برای ساختمان های مسکونی ، سالن ها ،آ رایشگاه ها ، لابی ، راهروها ، محوطه سازی ویلا ، اجرای روف گاردن ، مجموعه های هتل ، ساختمان های تجاری ، مراکز اداری ، بیمارستان ها، رستوران ها ، مجتمع های صنعتی و… قابلیت اجرا شدن را دارند .

2. طراحی و اجرای دیوار سبز مصنوعی enza HOME چه مزایایی دارد ؟

  • هزینه نگهداری کمتری دارد .
  • اجرا و نصب آسان تر و ارزان تر نسبت به دیوار سبز طبیعی دارد .
  • نیاز به آبیاری ندارد .
  • اجرای دیوار سبز مصنوعی نیاز به کود و سم پاشی ندارد .
  • طراحی این دیوار باعث مسدود کردن و پوشاندن یک منظره ناخوشایند می شود .
  • قابلیت جا به جایی به مکان دیگر دارند .
  • اجرا و طراحی دیوار سبز ماندگاری بالایی دارد .
  • از لحاظ بصری ارزش زیباشناختی بالایی دارد .

نحوه تمیز کردن دیوار سبز مصنوعی enza HOME

طبیعی است که در هر فضا و مکانی گرد و غبار وجود دارد و نشستن گرد وغبار بر روی گیاهان یک امر عادی محسوب می شود اگر دیوار سبز شما در مکانی قرار دارد که می توان آن را شست بهتر است هفته ای یکبار این کار را انجام دهید ولی اگر در فضای بسته قراردارد و قابل شست وشو نمی باشد می توانید مرتب آن را با دستمال مرطوب و دمنده های هوا گرد وغبار را از روی انها پاک کرد..