دیوار سبز مصنوعی املاک آرکا ، یکی از پروژه های اجرایی شرکت سورن بام به همراه طراحان و عوامل اجرایی انجام شده است . املاک آرکا که واقع در اتوبان اشرفی اصفهانی ، بالاتر از پونک نبش خیابان 17پلاک 21 می باشد . دیوار سبز مصنوعی در ساختمان مرکزی املاک آرکا که در 5 طبقه می باشد اجرا شده است ، البته مدیران هر بخش به صورت اختصاصی در طبقات خود از این المان استفاده نموده و در فضای بی روح خود ایجاد فضای سبز نموده اند . دیوار سبز کار شده در بخش امور قرارداد ها طراحی شده و متراژ دیوار حدودا 5 متر بوده است .

دیوار سبز مصنوعی املاک آرکا

دیوار سبز مصنوعی املاک آرکا

دیوارهای سبز مصنوعی دو مدل قابل اجرا هستند :

  • شاخه ای و پنلی
  • دیوار سبز پنلی

پنل های 60*40 و 40*40 با پوشش گیاهی هستند که کنار هم روی دیوار قرار می گیرند و به صورت یکپارچه کنار هم به دیوار چسبانده می شود .

گیاهان دیوار سبز مصنوعی املاک آرکا که در اتاق قرارداد ها کار شده شامل گیاهان شاخه ای شامل :

  • پیتوس ساده و ابلق
  • سرخس
  • آناناسی
  • گندمی
  • حسن یوسف
  • گل سنگ
  • شمشاد و..
دیوار سبز مصنوعی املاک آرکا

دیوار سبز مصنوعی املاک آرکا

دیوار سبز مصنوعی املاک آرکا

دیوار سبز مصنوعی املاک آرکا

سوالات متداول دیوار سبز مصنوعی املاک آرکا

1. مزیت اجرای دیوار سبز

نحوه ی اجرای دیوار سبز شاخه ای

1. مزایای اجرایی دیوار سبز مصنوعی چیست ؟

دیوارهای مصنوعی دو نوع پنلی و شاخه ای هستند ، این دیوارها گرچه از دیوارهای سبز طبیعی الهام گرفته اند ولی از طبیعی نیستند با این وجود دارای مزیت می باشند ، دیوارهای مصنوعی در هر نقطه در داخل و خارج امکان نصب دارند و نصب آنها سریع و راحت است و هزینه کمتری پرداخت می نماییم ، این دیوارها همانند دیوار سبز طبیعی نیاز به نگهداری مداوم ندارند و با عوض شدن فصول احتیاج به تعویض گل و گیاه نیست ، این دیوارها در هر شرایط اقلیمی و آب و هوایی امکان نصب دارند و نیازمند نور نمی باشند ، اما می توان با نورپردازی زیبایی آن را دوچندان کنیم .

دیوار سبز مصنوعی املاک آرکا

دیوار سبز مصنوعی املاک آرکا

2. دیوار سبز شاخه ای چگونه اجرا می شود ؟

برای اجرای دیوار سبز شاخه ای ، از گل و گیاهان بصورت شاخه ای استفاده می نماییم . شاخه های گل و گیاه بسته به دیزاین اطراف و دکوراسیون داخلی و خارجی انتخاب شده و در کنار هم قرار گرفته و به دیوار متصل می گردند . برای دیوارهای سبز مصنوعی و طبیعی می توانیم از نورپردازی استفاده نماییم و محیط خود را مدرنیته و جذاب کنیم . دیوارهای سبز مصنوعی و طبیعی در فضاهای داخلی مانند ادارات مراکز آموزشی ، تفریحی ، بهداشتی یا محیط های خارجی مانند : حیاط مراکز تجاری باغ ویلا محل سکونت کاربرد بسیاری دارند . برای اجرای دیوارهای سبز مصنوعی نیازمند ذوق و سلیقه و ابتکار مطابق با سلیقه کارفرما می باشیم و تنوع پوشش گیاهی را بر اساس دکوراسیون ، موقعیت مکانی، شغلی و سایر المان های مجاور و… انتخاب نماییم .