دیوار سبز مدولار چیست ؟ متشکل از پنل های پیش ساخته شده ای است که به صورت مدولار می باشند. در مرحله اول سطح دیوار تعیین شده را عایق بندی کرده وپس از آن دیوار را شاسی کشی می کنیم بعد از مرحله شاسی کشی داخل پنل ها را عایق بندی کرده و آماده برای کاشت می شوند بعد ازاتمام ، کاشت گیاهان داخل پنل ها صورت می گیرد و در نهایت پنل هابر روی شاسی نصب می شوند. در دیوار های سبز انتخاب گونه های گیاهی مناسب بسیار حائز اهمیت می باشند، در این نوع دیوار ها از گیاهانی مقاوم که رشد سریعی دارند استفاده می شوند . شرکت سورن بام تولید کننده پنل های دیوار سبز می باشد و در زمینه طراحی و ساخت دیوار های سبز طبیعی و دیوار سبز مصنوعی فعالیت های بی شماری دارد.

شاید تعجب کنید اما دیوار سبز می تواند باعث شادابی و افزایش راندمان کاری ما شود زیرا آنها نیاز ذاتی مارا به طبیعت برآورده می کنند .دیوار سبز مثل تکه ای از جنگل همه عناصر طبیعت راکنار هم به نمایش گذاشته ،پیزی که به تنهایی در گیاهان کمتر دیده می شود.این مناظر زیبا و جذاب افکار و خلق وخوی مارا متعادل کرده و باعث خوش بینی و آرامش ما می شود.این دیوارهای سبز یکی از پایه های اساسی پایه بیوفیلیا (ارتباط انسان با طبیعت) است.  مطالعات نشان می دهد که طبیعت باعث می شود رفتارهای منفی مانند خشم و اضطراب در افراد کاهش می یابد علاوه براین طبیعت باعث کاهش خستگی ذهنی واسترس می شودو این به دلیل واکنش طبیعی سیستم عصبی بدن ما به صحنه های طبیعت است یعنی ما با دیدن سبزه و گل وگیاه آرام می شویم و از تنش و استرس فاصله می گیریم.

دیوار سبز مدولار چیست و در چه فضایی قابل اجرا می باشند :

ن نوع دیوارهای سبز از سازه های سبک و سه بعدی تشکیل شده اند. پوشش وسیع و گسترده سازه های داربست مانند مدولار سبب شده است که گیاهان بر روی این دیوارها به خوبی رشد نمایند .همچنین می توان  با ایجاد انحنا و شکل دهی در هنگام نصب جلوه زیباتری به این گونه سازه ها ببخشیم.این سازه های سه بعدی و سبک با استیل گالوانیزه قابل بازیافت به دیوار متصل می شوند و یا بصورت مستقل قرار می گیرند. اجرای دیوار های سبز در هر فضایی که نیاز به ایجاد فضای سبز باشند امکان پذیر می باشد از جمله: در فضاهای خارجی مانند : روف گاردن، محوطه سازی باغ، ویلا، باغچه، تراس گاردن، حیاط و…در فضاهای داخلی مانند آشپزخانه منازل، نشیمن خانه، لابی هتل ها و مجتمع ها ، داخل رستوران ها و کافی شاپ ها و … .

انواع دیوار های سبز:

  • دیوار سبز مدولار
  • دیوار سبز کابلی
  • دیوار سبز هیدروپونیک
  • دیوار سبز پلیمری

ویژگی های دیوار سبز:

دیوارهای سبز مانند دیوار های جدا کننده و یا پارتیشن عمل می کنند.

مانع انتقال حرارت بین فضاها می شود.

مانع از انتقال صدا بین فضاها می شود.

به فضا زیبایی خاصی می بخشد.

از جمله فعالیت های شرکت سورن بام در طراحی و اجرای محوطه سازی باغ، ویلا، باغچه، حیاط، روف گاردن، تراس سبز، ساخت انواع آبنما، چشمه، نهر و برکه های مصنوعی، آلاچیق، پرگولا، فلاورباکس و… می باشد.