دیوار سبز در حالت کلی پوسته سبزی است که مملو از پوشش گیاهی است که هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی می باشد.که امروزه به دلیل به پیشرفت زندگی شهرنشینی و ماشینی و مدرن شدن شهرها ، فضایی که بتواند در طول روز با قرار گرفتن در آن خستگی روزانه افراد را از بین ببرد به حداقل حالت ممکن خود رسیده است . که دیوار سبز یکی از این المانها می باشد که باعث ایجاد فضایی روح بخش و پر نشاط می شود که یکی از پروژه های شرکت سورن بام دیوار سبز املاک آرکا می باشد .

دیوار سبز املاک آرکا

دیوار سبز املاک آرکا

اجرای دیوار سبز املا آرکا

در ابتدا با بازدید اولیه توسط کارشناسان شرکت سورن بام از محل پروژه که شعبه املاک آرتا در بزرگراه اشرفی اصفهانی می باشد که باتوجه به بازدید از فضا و مشاوره به مدیرعامل املاک آرتا به دلیل عدم نور کافی و دسترسی به سیستم آبرسانی، نتیجه بر آن شد که از دیوار سبز مصنوعی در هر دو طبقه این املاک استفاده شود . در حالت کلی فضای طبقه اول املاک آرتا که توسط شرکت سورن بام مجهز به دیوار سبز مصنوعی شد محلی پر تردد برای پرسنل و همچنین مشتریان ، سازندگان، و مهندسان حوزه ی ساختمان می باشد پس حتما باید فضایی با دعوت کنندگی بسیار بالا باشد و همچنین فضایی برای گذراندن اوقات انتظار باشد .

دیوار سبز املاک آرکا

دیوار سبز املاک آرکا

در طبقه ی آخر ساختمان املاک ارکا که دفتر مدیریت می باشد نیز ما بزرگترین دیوار سبز تهران را اجرا کرده ایم که فضایی بسیار زیبا و جذاب را برای کادر مدیرریتی به ارمغان آورده است . این دیوار سبز که در دفتر مدیریت املاک آرکا قرار گرفته مکانی برای عقد قرارداد و صحبت های حساس می باشد. پس حس آرامش بسیار زیادی را باید به فضا هدیه دهد که این دیوار سبز به خوبی این کار را انجام می دهد .

دیوار سبز املاک آرکا

دیوار سبز املاک آرکا

سوالات متداول دیوار سبز املاک آرکا

  1. دیوار سبز به چند دسته تقسیم می شود ؟
  2. اجرای دیوار سبز چه تاثیری دارد ؟

1. انواع دیوار سبز چیست ؟

  • طبیعی : به دلیل شرایط اقلیمی مناسب از پوشش گیاهان طبیعی استفاده می شود .
  • مصنوعی : به دلیل شرایط شرایط نامساعد اقلیمی از گیاهان مخصوص استفاده می شود .

2. مزایای دیوار سبز املاک آرکا چه می باشد ؟

  • طراحی این دیوار در سطح هوشیاری و انرژی پرسنل تاثیر بسزایی دارد .
  • گیاهان این پروژه به دلیل مصنوعی بودن به مراقبت و نگهداری احتیاجی ندارند .
  • طراحی و اجرای این دیوار جلوه بصری زیبایی را در محیط سرد و خشک املاک ایجاد کرده است .
  • یکی دیگر از مزیت های اجرای این دیوار علاوه بر زیبایی بصری که دارد به ارزش ملک نیز می افزاید .