فهرست مطالب

حفر چاه ، حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان

حفر چاه ، حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان ، برای حفر چاه باید به شرایط محل آب های زیر زمینی ، نوع خاک و پوشش منطقه توجه نمود ، شما باید چاه را در مکان هایی حفر کنید که دور از آلودگی باشد . کندن چاه به افراد متخصصی نیازمند است که افغانی ها در آن تبحر خاصی دارند و دستمزد آنها بسیار ارزانتر است  .حفره چاه یا حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان بسیار مقرون به صرفه می باشد و پیمانکار می تواند با بکارگیری آنها رضایت  کارفرما را جلب نماید .قبل از اینکه خانه ، ویلا  و یا محوطه سازی خود را بسازیم باید چاه حفر نماییم ،زیرا برای تامین آب موردنیاز ، نیازمند برنامه ریزی لازم مانند:حفر چاه آب ، فاضلاب  هستیم .

نکاتی که در اجرای حفر چاه ، حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان باید مورد توجه قرار گیرد :

زمان مناسب برای حفر چاه فاضلاب

مسافت حفر چاه فاضلاب از پی ساختمان

قیمت حفر چاه فاضلاب

محاسبه ی حجم انبار آب

محاسبه ی حفر چاه در زمین های مختلف

 دیتیل اجرایی چاه جذبی

کبل چینی چاه فاضلاب

دستگاه های به روز حفر چاه آب و فاضلاب

محاسبه ی عمق چاه های فاضلاب

تحقیق اجمالی در مورد حفر چاه فاضلاب

درچه ی چاه فاضلاب

پاشیدن کاربیت در چاه فاضلاب

پاشیدن اسید در چاه فاضلاب

علل بالازدن چاه فاضلاب

قیمت حفر چاه فاضلاب

نحوه ی پر کردن چاه فاضلاب

استاندارد حفر چاه فاضلاب

مشخص کردن چاه جذبی آب باران

عمق چاه آب چقدر باشد

نحوه ی حفر انباری چاه فاضلاب

حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان

انواع چاه ها از نظر ابعاد :

 • چاه های کم عمق
 • چاه های یکپارچه یا سنگی
 • چاه های ماسه ای و غیر تجمعی

انواع حفر چاه:

 • حفر چاه فاضلاب
 • حفر چاه آب باران
 • حفر چاه چاه آب
 • حفر چاه میله ای 
 • حفر چاه جذبی و...

حفر چاه ، حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان :

یکی از حیاتی ترین عنصر برای انسان آب می باشد و از گذشته تا به امروز مسئله آب و راه های دسترسی به آن بسیار حائز اهمیت است.انسان ها برای مایحتاج زندگی نیاز مبرمی به آب داشته و با جمع آوری و حفر چاه در محل زندگی خود از آن استفاده کرده و برای فصل بی باران و گرم تابستان ذخیره نموده اند و آب رودخانه ها را با زه کشی مناسب به این چاه ها هدایت می کردند..برای حفر چاه در گذشته داشتن اطلاعات زمین نکته مهمی نبوده است

نحوه اجرای حفر چاه ، حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان:

اما امروزه برای حفر چاه و قنات باید به نکات بسیاری توجه نماییم ، چرا که با پیدایش شهرها و گسترش آن در زیر زمین لوله های آب،گاز،مترو و….وجود دارد و باید توجه داشته باشیم که به آنها آسیب وارد نشود چرا که مسایلی نظیر خاک،لوله ها و اتصالات زیر زمین و…در صورت آسیب، خسارات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. تعجب آور نیست که حفر چاه آب کاری قدیمی است و اولین چاه های آب برای تهیه منبع آب سالم ،تمیز و قابل اعتماد برای اولین تمدن ها حفر شده اند. نیاز ما امروزه به آب تغییر نکرده اما فناوری حفاری چاه از آن زمان تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است.در بعضی مناطق جهان حفر دستی چاه را هم چنان ارزان ترین و کاربردی ترین روش برای بهبود قابلیت دسترسی به آب است.با این حال برای ما و پیمان کاران و گروه هایی که به دنبال افزودن یا گسترش قابلیت های حفاری چاه خود هستند ،حفاری مکانیکی می تواند گزینه سریع تر و کارآمدتری را ارائه دهد.

موارد استفاده ار حفره چاه :

صدها هزار چاه حفر شده دستی آب روستاییان را برای ساخت آبنما ، کشاورزی،محوطه سازی ،فضای سبز ، صنعتی و مصارف خانگی تامین می کند.علاوه بر حفاری چاه  دستی ،چاه ها می توانند به صورت مکانیکی حفر شوند و تجهیزات حفاری از ماشین های ساده تا بسیار پیچیده و قدرتمند با قابلیت حفاری بالا وجود دارند.در واقع،چاه حفره ای است که برای دسترسی به آب موجود در یک سفره درون زمین سوراخ شده است.حفر چاه  در اشکال و اندازه های مختلف بسته به نوع آن وجود دارد.

حفر چاه ، حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان

برای ایجاد حفر چاه فاضلاب جنس خاک بسیار مهم است.معمولا جنس زمین شنی و غیر شنی است و نوع شنی برای چاه فاضلاب مناسب می باشد زیرا در نوع شنی چاه فاضلاب دیرتر پر می شود و تخلیه آن در زمان دیرتری انجام می گردد ، چون آب توسط زمین شنی تندتر و سریع تر جذب می شود.برای زمین های غیر شنی متراژ حفاری باید بیشتر از چاه در زمین شنی باشد ، زیرا جذب آب توسط زمین شنی کندتر بوده و چاه زودتر پر می شود.

. مقنی ها باید افراد حرفه ای باشند که با هوش و ذکاوت خود محل مناسبی برای حفر چاه انتخاب نمایند. مسئله خاک و نوع آن نیز نکته بسیار حائز اهمیتی می باشد. برای حفر چاه بر روی زمین به نوع خاک منطقه ، سنگی بودن زمین ، دیواره های چاه ،آب بندی کردن چاه،عمق خاک،مقدار حفاری،و… باید توجه داشته باشیم. برای حفر چاه موارد استفاده باید مشخص گردد چرا که حفر چاه فاضلاب با حفر چاه آب یا سیستم کانال هوا برای مترو و…متفاوت می باشد و دانش هرکدام مجزا است و مقنی خاص خود را دارد.حفر چاه معمولا به صورت قطر دایره و یا استوانه و در مواقعی مربع می باشد و اندازه آن 50سانت تا 250سانت و یا در اندازه های بزرگ بر اساس هدف و کاربرد مانند چاه فاضلاب حفر می شود.

حفر چاه ، حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان و هزینه حفر چاه :

هزینه حفر چاه به مواردی از جمله اندازه چاه،نوع چاهی که باید حفر شود،تعداد مقنی و کارگر به کار گرفته شده جنس زمین و سختی حفاری،هزینه حمل،بارگیری و.. بستگی دارد.از مقنی ها برای تعمیر و تخلیه چاه نیز می توان استفاده نمود مانند  : چاه فاضلابی که از قبل حفر شده و نیاز به تخلیه آن می باشد یک مقنی می تواند به سادگی این کار را انجام دهد.

حفر چاه ، حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان ، ابزار های لازم برای حفاری چاه :

 • حفر چاه با بیل
 • حفر چاه با کلنگ
 • حفر چاه با بالابر
 • هواکش برای انتقال هوا در چاه آب یا فاضلاب
 • کلاه ایمنی
 • ایجاد روشنایی در چاه توسط کابل برق و سایل مورد نیاز آن
 • جمع آوری خاک و انتقال آن توسط دستگاه مخصوص
 • فرغون
 • کمربند ایمنی برای بالا رفتن از چاه و تعدادی متخصص و کارگر برای حفر چاه

حفر چاه ، حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان، حفر آب به چند قسمت تقسیم می گردد :

 • هزینه چاه کنی با مقنی افغان که باید حفر شود
 • قیمت کول گذاری چاه به وسیله ی مقنی افغان
 • هزینه خرید کول،محل و بارگیری و تخلیه آن در محل حفر چاه
 • طوقه چینی چاه توسط مقنی افغان
 • آب چکان درب چاه
 • بستن درب چاه به وسیله ی مقنی افغان
 • نصب دریچه بازدید چاه
 • حمل خاک حاصل از حفر چاه به وسیله ی مقنی افغان

چاه های آب چند نوع هستند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

چاه های حفره ای نوعی چاه آب هستند که سوراخ هایی در زمین هستند که بوسیله بیل یا بولدوزر حفر می شوند و برای جلوگیری از سقوط ،چاه آب با سنگ،آجر ،کاشی یا مواد دیگر پوشانده می شوند این چاه ها کم عمق هستند.نوع دیگری چاه آب وجود دارد که با هدایت لوله به داخل زمین ساخته می شوند این چاه ها چون آبشان از سفره های زیر زمینی تامین می شود به راحتی می تواند آلوده شود.مکان و ساخت مناسب چاه در ایمنی آب است ،چاه باید در مکانی واقع شود که از آب باران دور باشد زیرا آب باران می تواند باکتری ها و مواد شیمیایی مضر را در سطح زمین و هوا جمع کند.چاه های حفر شده می تواند به تامین آب برای جوامع کوچک روستایی و مناطق شهری کمک کند و امروزه کار حفاری سریع بوده و تکنیک های مختلف حفاری متناسب با اکثر شرایط زمین شناسی در دسترس هستند.

حفر چاه ، حفر چاه فاضلاب با مقنی افغان :

قبل از شروع به طراحی و حفره و توسعه هر نوع منبع آب،باید ارزیابی اولیه برای مدیریت موثر و کارامد و توسعه منابع آب انجام شود.به عنوان اولین گام برای ساخت یک چاه،محل آن باید ارزیابی شود.حفاری مناسب یک چاه برای موفقیت و پایداری طولانی مدت آن بسیار مهم است. پوشش ،ساختاری است که برای حفظ دهانه چاه قرار می گیرد و آب آلوده را از رسیدن به چاه باز می دارد و از مخلوط شدن آب آلوده با آب چاه جلوگیری می نماید.معمولا متداولترین مواد برای پوشش چاه فولاد،پلاستیک و یا فولاد زد زنگ است . کلاه دار بالای پوشش باید یک درپوش تایید شده وجود داشته باشد که کاملا متناسب بوده تا آوار،حشرات و یا حیوانات کوچک نتوانند به سیستم چاه راه پیدا کنند.این دریچه ها معمولا آلومینیومی یا ترمو پلاستیک هستند .

درزگیر ها برای پر کردن فضاهای اطراف چاه استفاده شده و از چاه در برابر نفوذ آلودگی ها محافظت می نماید جنس این درزگیر می تواند سیمان،بتن و…باشد. اگر یک چاه به درستی ساخته نشود یا مواد سمی در چاه آزاد شود می تواند به راحتی آلوده شود .چاه های آلوده که برای نوشیدن آب استفاده می شوند بسیار خطرناک هستند.برای جلوگیری از بوجود آمدن این مشبک می توان آب چاه را آزمایش نماییم تا ببینیم چه میزان مواد شیمیایی،عوامل بیماری زا و سایر آلاینده ها در چاه وجود دارند .از جمع کردن برف،برگ یا هرگونه مواد دیگر در اطراف یا نزدیک چاه که می توانند آلودگی را به داخل چاه منتقل کنند و به آب های زیر زمینی نفوذ کنند جلوگیری نمایید.هنگام کار یا تراشیدن آن باید بسیار با دقت بود زیرا تجهیزات سنگین می تواند به راحتی به چاه آسیب وارد نمایند.

 

شرکت سورن بام در زمینه حفر چاه آب به صورت دستی و هم با دستگاه آماده همکاری می باشد ، همچنین در این راستا می توانید در خصوص کسب اطلاعات بیشتر از متخصصان شرکت سورن بام به صورت شبانه روزی مشاوره رایگان بگیرید . از این سو تمامی کار های اجرایی شرکت سورن بام دارای ضمانت و گارانتی می باشد .