ایده در محوطه سازی

ایده در محوطه سازی : امروزه با زندگی پر مشغله شهری و آپارتمان نشینی نیاز به فضای سبز و احداث باغ و ویلا که شامل المان هایی همچون: استخر،آبنما،آلاچیق، دیوارسبز، روف گاردن ،تراس گاردن ،پرگولا ،نورپردازی ،گل کاری محوطه با گیاهان متنوع است ، رویایی است که همه افراد خواستار تحقق آن می باشند. محوطه سازی باغ و حیاط ویا محیط اطراف زندگی علاوه بر اینکه زیبایی فضای اطراف را افزایش می دهدبه انسان حس سرزندگی ونشاط و همچنین آرامش می دهد.

سال هاست تیمی از  ایده پرداز ترین افراد در گروه سورن بام جمع شده ایم تا بتوانیم ساخت زمین ، ویلا و یا حتی آپارتمان و پشت بام منزل شما را به گونه ای طراحی کنیم که محیطی سرشار از آرامش و حس سرزندگی برای شما پدید آوریم .

 

ایده در محوطه سازی

ایده در محوطه سازی

 

طراحی محوطه علاوه بر اینکه نیازهای طبیعی انسان مانند علاقه به طبیعت را در برمی گیرد از طرفی هم باعث ایجاد آرامش روانی برای ساکنین می شود .

مهم ترین و اساسی ترین گامی که برای محوطه سازی باید برداشت جانمایی المان ها مانند نورپردازی آلاچیق ، آبنما، باربیکیو ،استخر ،مسیر آب ،انتخاب گل و گیاه با توجه به شرایط اقلیمی است.علاوه بر این موضوع بهره گیری از نور در طراحی محوطه یکی دیگر از عناصر مهم و اساسی به شمار می رود .

مهم ترین عامل برای تفکیک نمودن رنگ ها  و مشخص نمودن راه ها در تاریکی شب استفاده از نور و اجرای نورپردازی می باشد .

نورپردازی محوطه به سه دسته و سه سبک 1- تاکیدی   2- موضعی  3- سرتاسری تقسیم می شود.

 طراحی مسیرهای ورودی در ایده در محوطه سازی

المان دیگری که تاثیر بسیار زیادی روی ایده در محوطه سازی دارد طراحی مسیر ورودی از درب ورودی تا ساختمان ویلاست ، برای طراحی مسیر ورودی ویلا می توانید از طرح های مارپیچ ، سنگ فرش های زیبا ، سنگ های مالون ، سنگ های قلوه ، واش بتن و همچنین چوب ترمو بهره برد .

 

ایده محوطه سازی

ایده محوطه سازی

 آبنما در ایده در محوطه سازی

عنصر آب همیشه حس آرامش و انرژی مثبت را به همراه دارد، این امر در ویلا سازی نیز دارای تاثیری شگفت انگیز در روحیه ساکنان می گردد.پس پیشنهاد می شود از آبنما و یا مسیر آب حتما در محیط زندگی خود به راحتی نگذرید . آبنماها در متریال های مختلف قابل اجرا به عنوان ایده در محوطه سازی می باشند از جمله :

  • آبنمای  شیشه ای
  • آبنمای دیواری
  • آبنمای سنگی صخره ای
  • آبنمای موزیکال
  • آبنمای آب و آتش و…

 

ایده محوطه سازی

ایده محوطه سازی

 

آلاچیق در ایده در محوطه سازی

آیتم دیگری که در محوطه سازی باعث ایجاد فضای صمیمی و دور هم نشینی دارد آلاچیق است ، آلاچیق ها در متریال ها و در ابعاد گوناگونی قابلیت اجرایی شدن دارند. آلاچیق ها را می توانیم بر اساس اندازه محیط مد نظر در ابعاد و اندازه های مختلف طراحی و اجرا نمود . متریال هایی که می توان در ساخت آلاچیق ها از آنها بهره ببریم بستگی به سبک معماری ویلای ما دارد. اگر ویلای مورد نظر مدرن باشد با استفاده از آلاچیق چوبی و یا پرگولا می توان فضای شیک و زیبا پدید آورد . اما آلاچیق با متریال فلز هم قابلیت اجرا دارد . برای اجرای آلاچیق در محیط های باز می توانیم بر روی بدنه آلاچیق از رنگهای اپوکسی برای دوام بالای آن استفاده نماییم .

 

ایده محوطه سازی

ایده محوطه سازی

 

اجرای پوشش گیاهی در ایده در محوطه سازی

پوشش گیاهی نقش بسیار موثری در محوطه سازی ویلاهای کوچک ایفا می کند،شاید فضای در دسترس ویلاهای کوچک اجازه استفاده چندان از پوشش گیاهی را به شما ندهد اما با کمی خلاقیت و علم به گیاه شناسی می توان بر این محدودیت هم غلبه کرد . در محوطه سازی یکی از مهم ترین بخش فضاسازی با پوشش گیاهان می باشد ، وجود گل و گیاهان فضا را سرسبز می کند و باعث روحیه در مخاطبین می شود . همچنین با استفاده از چمن های مصنوعی و طبیعی می توانیم در کف سازی محوطه سرسبزی را ایجاد کرده و مسیر را برای مخاطبین زیبا نماییم .

 

ایده محوطه سازی

ایده محوطه سازی

فلاورباکس در ایده در محوطه سازی

فلاور باکس ها یا جعبه های گل از جمله المان های پر کاربرد درمحوطه سازی فضاهای کوچک هستند و باعث تغییر درمحیط می شوند . فلاورباکس مساحت کمتری را نسبت به باغچه کاری اشغال می کند و هر فرد می تواند در فضای کوچک خود در باغ،تراس،پاسیو از این فلاورباکس ها برای کاشت گیاهان استفاده نماید، همچنین در جعبه های گل نگهداری و مراقبت از گیاهان کار آسان تری است.می توانیم برای کم کردن هزینه ها از لاستیک های بی استفاده ماشین ها با رنگ آمیزی داخل آن ها گل و گیاهان را بکاریم و نمای زیبایی را به محوطه بدهیم .همچنین به غیر از محوطه ویلا و باغ می توانیم فلاور باکس ها را در روف گاردن و فضاهای مختلف جای گذاری نماییم .فلاورباکس ها در متریال های مختلف قابل اجرا می باشند ، از جمله : فلاورباکس بتنی ، فلاورباکس فلزی ، فلاور باکس چوبی و …