انواع آلاچیق

انواع آلاچیق

آنچه در این مقاله میخوانیم

انواع آلاچیق ،داشتن فضای نشیمن در بیرون بهترین راه استفاده از فضای باز در تابستان و زمستان و هوای سرد و گرم است که با یک آلاچیق زیبا امکان پذیر است؛ هم میتوان از یک روز آفتابی استفاده کرد و هم خنک ماند و در روز های سرد نیز با روشن کردن آتش از آن لذت برد. آلاچیق ها فضای باز و نیمه بازی می باشند که از اتصال 4 پایه که به هم متصل می شوند و  یک سقف که  می تواند شیب دار و یا صاف باشد که با متریال های گوناگون پوشش می دهیم . با ساخت آلاچیق در فضای باز می توانیم فضایی برای دور هم نشینی و کنار هم بودن افراد خانواده و یا دوستان فراهم کنیم تا زمانی لذت بخش را در کنار هم سپری کنیم .

انواع آلاچیق : 

آلاچیق ها در اندازه و اشکال مختلف ساخته می شوند ، ابعاد آلاچیق ها بستگی به تعداد نفراتی که از فضای آلاچیق استفاده می کنند و متراژ فضایی که برای ساخت آلاچیق در نظر گرفته شده دارد . آلاچیق ها می توانند سر پوشیده و یا روباز باشند .

  • آلاچیق های سرپوشیده .
  • آلاچیق های روباز .

آلاچیق های سر پوشیده دارای چهار دیواره می باشد که مابین دیوار ها را می توان با شیشه و یا چوب بسته شوند و از وزش باد و باران  و تابش مستقیم آفتاب به داخل آلاچیق جلوگیری کند  ، در واقع مانند یک سایه بان عمل می کند .

آلاچیق های رو باز در واقع مسقف نمی باشند با اتصال پایه ها در کنار هم و استفاده از اتصالات در فواصل مشخص بر روی سقف تشکیل می شوند .

جنس آلاچیق ها :

چوبی

( از مزایای آن زیبایی، حس گرما و خانه را به فضایی که شاید زیادی باز باشد اضافه می کند.)

فولادی

( بسیار قوی و بادوام اند و ظاهر متفاوتی دارند در بابر زلزله و آتش سوزی نیز مقاوم اند)

چادری یا بادبانی 

سازه های چادری به عنوان سایبان محسوب می شوند که دارای محبوبیت زیادی هستند به علت باز و بسته شدن و اینکه فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهد .

محل های مورد استفاده

حیاط و فضای باز (بهترین محل از نظر نور و زیبایی انتخاب شود )

کنار استخر یا آبنما

روف گاردن

تراس

و …

مقالات مرتبط
پروژه‌های آلاچیق سورن بام
Call Now Button