شما اینجا هستید : خانه -> آبنما -> آبنما

آبنما

آبنما ، یکی از عناصر تزئینی طبیعی در فضا های باز و بسته مانند خانه ، محوطه سازی باغ و ویلا ، تراس و روف گاردن و … هستند که علاوه بر این جنبه ی زیبایی و تزئین دارند آرامش را به ارمغان می آورند . برای استفاده از این عنصر در فضای باز می توان به صورت استخر ، برکه ، آبشار مصنوعی ، حوض ، چشمه و … آن را به کار برد . عملکرد آن ها مانند چشمه های طبیعی و یا آبشار ها است .

آبنما

آبنما

انواع آبنماها

طریقه ساخت مانند یک پرده نازک با ریزش آب به صورت عمودی مانند قطره های باران عمل میکند در واقع یک ورق نازک و غیر محسوس می باشند که آب از روی این ورق نازک ریزش دارد و بسیار زیبا هستند

آبنما

آبنما

این نوع برای رستوران ، کافی شاپ ، سفره خانه و فضا های باز و حیاط مناسب است

آبنما

آبنما

همان طور که از اسمش پیداست جریان آب بر روی شیشه شکل می گیرد . مانند یک آبشار طبیعی عمل میکند ، بسیار زیبا و مدرن می باشد ومناسب برای هر فضایی است .

آبنما

آبنما

نحوه ی ساخت

می توانید به راحتی در حیاط منزل ، ویلا و یا مکان دیگری از جمله لابی ، محوطه سازی ویلا و باغ و فضاهای روف گاردن و تراس و … طراحی و اجرا کرد و از آن نهایت استفاده را کرد . قبل از هر کاری باید مکانی که می خواهید در آنجا قرار گیرد را انتخاب نمایید سپس حوضچه ای زیبا با عمق و ابعاد مناسب بسازید ، در همین مرحله باید مکان پمپ آب را نیز در نظر گرفته و لوله کشی ها  باید به طرز صحیحی صورت بگیرد .

سوالات متداول آبنما

  1. مزایای آبنما

۱٫ مزایای آبنما چیست ؟

  • نگهداری آسان
  • آبنما مورد نظر را نسبت به سبک محوطه خود انتخاب کنید
  • استفاده از نور طبیعی برای جلوه بیشتر (زمانی که نور خورشید به آب می تابد زیبایی آن بیشتر می شود و حس ارتباط با طبیعت را القا می کند)
  • زیستگاهی طبیعی برای ماهی ها
  • در تابستان به خنکی فضا کمک می کند
  • برای مناطق خشک بسیار مناسب است زیرا محیط را مرطوب می کند
  • فضا را بزرگتر جلوه می دهد (خاصیت بازتابی آب کمک به این امر می کند)

 

 

 

0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.