آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز, فلاور باکس, فلاور باکس بتنی, فلاورباکس -> فلاور باکس مخصوص دیوار سبز

فلاور باکس مخصوص دیوار سبز

فلاور باکس مخصوص دیوار سبز

فلاور باکس مخصوص دیوار سبز   ، از گلدانها و یا( flower box  ) می توان برای نما و همچنین سیستم های دیوار سبز استفاده کرد. به جای اینکه رشد گیاهان از سطح زمین  صورت گیرد و مختص به یک فضای محدود باشد، فلاورباکس ها  موجب شده تا  گیاهان در سطوح مختلف دیوار  نصب شوند ، این امر باعث می شود پوشش متراکم تری ایجاد شود و در فضاهای بیشتری گیاهان رشد نمایند و علاوه بر اینکه زیبایی فضا را افزایش می دهند فضای سبز را نیز افزایش می دهند.

فلاور باکس مخصوص دیوار سبز از نظر ابعاد و متریال :

فلاورباکس های مخصوص دیوار سبز شرکت سورن بام از جنس پلی پیلن که در ابعاد ۱۸*۱۴*۳۳ می باشد .فلاور باکس های ساخته شده طوری طراحی شده که سیستم آبیاری داخل فلاور باکس ها قرار می گیرند تا آبیاری به صورت اتوماتیک صورت گیرد ، فلاور باکس های مخصوص دیوار سبز تولید شرکت سورن بام  ، دارای مقاومت بالایی در برابر عوامل جوی و شرایط اقلیمی می باشد . .داخل باکسها از انواع پوشش گیاهان ، پیچکها و رونده ها و … استفاده می شود .انتخاب پوشش گیاهان بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه دارد و یکی از عوامل مهم در ساخت دیوار های سبز انتخاب صحیح گیاهان است.

دیوار سبز چیست ؟

با استفاده از دیوارهای سبز می توان فضاهای داخلی و خارجی منحصر به فردی که در قسمتهایی از ساختمان از لحاظ ایجاد زیبایی همیشه نادیده گرفته می شوند را اصلاح سازی کرد . مهمترین مزایای دیوارهای سبز عبارتند از : تصفیه هوا ،ایجاد آرامش ،کاهش دمای هوا ، عایق صوتی و محافظت از ساختمان در برابر عوامل مختلف می باشد.

دیوارهای سبز در کجا کاربرد دارند :

دیوار های سبز در دو نوع طبیعی و مصنوعی قابلیت اجرائی دارند و در مکان های داخلی و بیرونی کاربرد بسیاری دارند مانند : بام سبز ،محوطه سازی باغ ، باغچه ، حیاط ، تراس سبز ، لابی ساختمان ، فضای نشیمن ، آشپز خانه ، سرویس بهداشتی و …

انواع فلاور باکس ها :

فلاور باکس چوبی درجه یک :

این نوع فلاور باکس ها را می توان هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی طراحی و اجرا کرد ، فلاور باکس های چوبی جنس آن ها کاملا چوب می باشد .

فلاور باکس فلزی رنگی :

این نوع از فلاور باکس ها را بیشتر در فضا های بیرونی ، لبه تراس ، حیاط و… می توان قرار داد و با کاشت گل و گیاهان جلوه زیبایی را به محیط اطراف بدهیم .

فلاور باکس شیشه ای :

به دلیل شکنندگی فلاور باکس های شیشه ای مناسب ترین مکان برای قرار گیری آن ها در فضاهای داخلی می باشد ، همچنین می توانیم در تراس و پاسیو هم نیز از آن ها استفاده کنیم .

فلاور باکس فایبرگلاس :

فلاور باکس های فایبر گلاس در طرح و ابعاد مختلف برای قسمت های داخلی و خارجی طراحی و اجرا می شوند .

فلاور باکس بتنی :

فلاور باکس های بتنی را می توانیم در حاشیه خیابان ها ، اتوبان ، بزرگراه ها طراحی و اجرا کرد .

 


مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت