آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آبنما -> طراحی و ساخت آبنما مدرن

طراحی و ساخت آبنما مدرن

طراحی و ساخت آبنما مدرن ، حوضچه‌ها یا حوض‌های کم‌عمق که اغلب در آن‌ها فواره‌های متعدد و چراغ‌های رنگین تعبیه می‌شود به آبنما معروف هستند . آبنما یکی از اجزای معماری ایرانی به ویژه در طزح باغ ایرانی است طراحی و ساخت آبنما مدرن ، با ایجاد چشم اندازی زیبا باعث ایجاد حس آرامش و شادی در زندگی میشود . در ایران باستان آبنما نماد روشنایی و پاکی بوده است و از ارزش زیادی برخوردار بوده است .اصلی‌ترین عاملی که همواره به باغ‌های ایرانی حیات می‌بخشید ، آب جاری بود که در چهارباغ‌ها ، جویبارها و جوی‌های کم‌شیب و مارپیچی به حرکت درمی‌آمد و هوای باغ را مطبوع و دلپذیر می‌ساخت .

انواع آبنما :

۱) آبنما صخره ای : انواع آبنما صخره ای و سنگی در مراکز تفریحی ، منازل مسکونی ، باغ ها ، سفره خانه ها که می توان از آبنما به صورت سنگ های طبیعی و یا آبنمایی با صخره سازی مصنوعی و به صورت سیمانی استفاده نمود .

۲) آبنما دیواری : همان طور که از اسم آن پیداست ، کاربرد این آبنما ها بر روی دیوار است  و این دیوار می تواند خود جنبه تزیینی داشته باشند . آبنماهای دیواری برای فضاهایی مثل استخر، روف گاردن، لابی هتل ها و رستوران ها، ویلا ها، ساختمان اداری و تجاری و … مناسب هستند .

۳) آبنما موریکال :  یکی از زیباترین و رویایی ترین آبنماهایی است که در انواع آبنما وجود دارد . که  با عظمت و هماهنگی خود هر بیننده ای را جذب خود می کند . در آبنما موزیکال آنچه مهم است حرکات موزون آب با صوتی است که پخش می شود و این صوت هر صدایی می تواند باشد .

۴) آبنما شیشه ای : ترکیبی از آب ، نو و شیشه است . که جهت استفاده در محیط های داخلی اداری، تجاری و مسکونی بسیار مناسب می باشد.

۵) آبنما سنگی : بر چند دسته تقسیم میشود از جمله : آبنما سنگی دیواری ، آبنما سنگی صخره ای ، آبنما سنگی مدرن ، آبنما سنگی کلاسیک و آبنما سنگی خانگی است .

۶) آبنما حبابی : آبنماهای حبابی یا حباب ساز از نوعی پلکسی گلاس شفاف و مرغوب ساخته شده است ، این پلکسی خواص دیگری همچون عدم شکنندگی و نیز عایق بودن صوتی و حرارتی را به همراه دارد . این ویژگی ها سبب شده تا استفاده از آبنماهای حبابی به عنوان المانی برای جدا سازی و زیباسازی فضاها، یک انتخاب کاملا مناسب و البته هوشمندانه باشد .

۷) آبنما پرده ای ( ریزشی ) : آبنمای پرده ای یکپارچه به صورت فیلم نازکی از آبنما می باشد و نسبت به پرده خطی حجم آب بالاتری نیاز دارد. این آبنما ضمن داشتن صدای دلنشین آب می تواند سبب زیبایی و پویایی محیط شود و با نورپردازی در شب می توان جادوی نور در آب احساس کرد .

فواید طراحی و ساخت آبنما مدرن :

۱) زیبا تر کردن و طبیعی کردن محیط پیرامون

۲) صدای آرامش‌ بخش ریزش آب به عنوان یک داروی طبیعی

۳) مرطوب کردن محیط‌های خشک

۴) کاهش درجه حرارت محیط و در نتیجه خنک شدن فضا

۵) کاهش صدا های آزار دهنده

۶) افزایش مشتری و ایجاد محیطی مناسب جهت توسعه کسب و کار

 آبنماها درچه فضا هایی کاربرد دارند :

  1. محیط های اداری
  2. مراکز تفریحی
  3. مراکز تجاری
  4. اماکن مسکونی
  5. فضا های باز مانند : محوطه سازی باغ ، ویلا ، باغچه ، حیاط ، پاسیو ، روف گاردن و…..
0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت