نورپردازی فضای سبز

نورپردازی فضای سبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

نورپردازی فضای سبز

شاید عجیب بنظر برسد که نوری ساده و رایج با رنگ سفید گرم آفتابی بتواند، محیطی جادویی در فضای سبز اطراف ما ایجاد کند، لذا نورپردازی فضای سبز نور سفید نظرتان را به مطالبی که در ذیل می آید معطوف می کنیم.

نورپردازی دو درخت تنها در فضای سبز

در نورپردازی فضای سبز فوق العاده دو درخت که به تنهایی توسط نور سفید گرم روشن شده باشند، در حالیکه قدرت نور آن قدر زیاد باشد که چشم را به سمت دو درخت هدایت کند. نقطه قوت نورپردازی را می توان در تاکید بر رنگ های طبیعی درخت توسط نور طبیعی خورشید، بهره بردن از نور پر قدرت که حسی جادویی از وجود روز در شب را نتیجه می شود، و ایجاد نقطه کانونی توسط دو درخت قوی و زیبا در میان فضای باز و تاریکی شب دانست.

نورپردازی یک درخت نخل در حاشیه آب نما :

نقطه قوت نورپردازی درخت در چنین فضایی را می توان استفاده از نور گرم متناسب با محیط در تضاد نور آبی آسمان و ایجاد،رفلکشن و بازتاب بر روی آب نما بیان کرد.

نور سفید یک تک درخت توسط نور سفید گرم نورپردازی و رفلکشن(بازتابش) درخت بر روی آب، نقطه قوت طراحی درخت توسط نور سفید گرم را می توان در حفظ پاکی و طبیعت درخت و نمایش جذابیت و شکوه آن بیان کرد.

استفاده از نورهای ترکیبی در درخت :

از نورهای ترکیبی و ترکیب نور ها می توان در نورپردازی درخت استفاده کرد، نمونه طراحی نورپردازی درخت به صورت ترکیبی در یک طراحی می تواند نورپردازی درخت به صورت ترکیبی توسط رنگ های سفید گرم و فیروزه ای باشد.

رنگ آفتابی هسته و تنه درخت را روشن می کند که مبین انرژی درونی درخت است، و نورپردازی فیروزه ای رنگ برگ های درخت را جلوه می دهد.

استفاده از نور آبی ترکیبی (سفید بسیار سرد) در نورپردازی درخت حسی رویایی و آرامش بخش را به مخاطب القاء خواهد کرد.

مقالات مرتبط
پروژه‌های نورپردازی سورن بام
با ما در ارتباط باشید