رودهن واقع در شهرستان دماوند از توابع استان تهران می باشد که در شرق استان تهران قرار دارد . رودهن در حدود سه کیلومتری بومهن نزدیک رودخانه در سمت چپ جاده است . رودهن به دلیل نزدیکی به تهران از جمله مکان های پر طرفدار برای ساخت ویلا و گذران اوقات فراغت در تعطیلات و آخر هفته می باشد . پس از ساخت ویلا مهم ترین مرحله اجرای محوطه سازی آن می باشد . محوطه یک ساختمان به عنوان اولین فضایی که بازدید کننده در آن قدم می گذارد از اهمیت بسزایی برخوردار است . خواه این ساختمان یک مدرسه باشد یا یک بیمارستان یا حتی فضای یک منزل مسکونی فردی که برای اولین بار وارد مکان می شود با هر نگاه درباره محیط اطراف خود قضاوت می کند . گیاهان در محوطه جایگاه ویژه ای دارند و مهمترین عنصر بکار رفته در محیط می باشند .

محوطه سازی ویلا رودهن

گیاهان در محوطه سازی ویلا

کاشت و جا نمایی گیاهان در محیط  عملی است که طراح باید با دقت و تخصص انجام دهد . طراحی کاشت عبارت است از یک فرایند، یک هنر و در نهایت یک علم . فرایند کاشت گیاهان در محیط از یک مفهوم انتزاعی در ذهن طراح شروع شده و پس از ترکیب با نیازهای محیطی و موقعیت مکانی در نهایت به یک طرح کشت مناسب می انجامد . از آن جا که در طراحی کاشت گیاهان سه اصل زیبایی ، عملکرد ، اجرا و نگهداری مناسبی باید مد نظر قرار گیرد، می توان آن را ترکیبی از علم و هنر طراح نیز دانست .

از دیگر اصولی که می توان در محوطه سازی به آن اشاره کرد :

  • – طراحی معابر و ایجاد سادگی و زیبایی و کارایی در محل های عبور
  • –  بکار گیری درختچه هایی که جاذب حشرات نیستند در کنار پنجره ها
  • – تنظیم طرح کاشت با توجه به دید کاربر از سمت پنجره ها ، درب ورود و یا از جانب خیابان
  • – بهره گیری از خزانه دارها به عنوان پس زمینه
  • – بزرگنمایی ساختمانهای کوچک در پارک ها
  • – عدم تداخل محیط موثر درختان با یکدیگر
  • – بهره گیری از خطوط شاخه های درختان
  • – توجه به منظره چهار فصل محوطه
  • – تغییر گیاهان پوششی در مناطق مختلف محوطه برای تعریف فضاها

محوطه سازی ویلا

بهترین راه برای داشتن یک ویلا در مناطق پرطرفدار خریداری یک ویلای آماده خریداری شود و در آن ساکن شوید . اگر دوست دارید که ویلای خود را کاملا طبق سلیقه خود بسازید می تواند همه چیز را همانطور که در ذهن دارید به مرحله اجرا برسانید . در روند طراحی و ساخت ویلا باید از یک تیم متخصص و با تجربه کمک گرفت . این کار باعث جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه ی شما کارفرمای گرامی می شود . کارشناسان شرکت سورن بام با داشتن سابقه ی متعدد در زمینه محوطه سازی آماده ی ارائه ی هرگونه مشاوره  راهنمایی رایگان به شما کارفرمای گرامی می باشند .

محوطه سازی ویلا