????قیمت آلاچیق????

آلاچیق و انواع آن

آنچه در این مقاله میخوانیم

آلاچیق یکی از فضاهای پرطرفدار در خصوص محوطه سازی می باشد . آلاچیق ها در متریال های گوناگونی طراحی و اجرا می شوند . یکی از موارد بسیار مهم در خصوص انتخاب نوع آلاچیق در مرحله اول بستگی به سلیقه ی کارفرما دارد . اما نکته ی مهم بسیار مهم دیگری که وجود دارد و بر روی انتخاب افراد تاثیرگذار می باشد قیمت و هزینه ی اجرای آلاچیق می باشد .قیمت آلاچیق

عوامل تاثیرگذار بر قیمت آلاچیق

قیمت آلاچیق به جنس و متریال آلاچیق ، نوع و اندازه آن بستگی دارد . در ادامه به بررسی برخی دیگر از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت آلاچیق خواهیم پرداخت .

مستقل یا پیوسته بودن آلاچیق

آلاچیق های مستقل که برای ساخت و ایستادن نیاز به چهار پست دارند در هنگام ساخت دارای هزینه های بیشتری نسبت به آلاچیق های پیوسته دارند زیرا نوع پیوسته آن فقط به اجرای دو پست دارد در نتیجه هزینه های اجرای آن پایین تر می باشد .

آلاچیق روی حیاط یا عرشه

ساخت آلاچیق در حیاط یا عرشه از ساخت مستقل سازه ی آلاچیق گرانتر است . زیرا برای استحکام سازه  باید بندهای چوبی ، براکت های فلزی و یا لنگرهای صفحه طراحی و اجرا شوند که هزینه های اضافه بر ساخت آلاچیق می باشند .

قیمت انواع آلاچیق بر اساس متریال ساخت

همانطور که در ابتدا ذکر شد قیمت تمام شده ی انواع آلاچیق بستگی به متریال ساخت آن دارد . در ادامه به بیان قیمت آلاچیق ها بر حسب متر خواهیم پرداخت . البته باید توجه داشت که پس از انتخاب متریال باید نوع طراحی آلاچیق را نیز مورد بررسی قرار داد تا به قیمت نهایی ساخت آلاچیق دست پیدا کرد .

  • قیمت آلاچیق چوبی از 3میلیون تا 5 میلیون
  • قیمت آلاچیق فلزی از 2 میلیون تا 5 میلیون
  • قیمت آلاچیق ترکیبی از 3 میلیون تا 7 میلیون
  • قیمت آلاچیق مدرن از 4 میلیون تا 6 میلیون

سوالات متداول قیمت آلاچیق

1. سازه آلاچیق از چه جنس‌هایی ساخته می شود ؟

برآورد این سازه چوبی با رنگ مقاوم دربرابر رطوبت و بارندگی و چوب کاج روسیه هر متر مربع 1.5 میلیون تومان است که معادل 14 میلیون تومان می باشد . البته بر اساس ابعاد تیرها , نرده های چوبی و سکوی داخل آلاچیق این قیمت متغیر است . پیشنهاد می شود برای گرفتن قیمت دقیق به محل کارخانه مراجعه و با متخصصان این صنعت مشورت و ابعاد و قیمت دقیق را بر آورد نمایید . صرفا با داشتن مساحت و ارتفاع یک شش ضلعی نمی توانیم قیمت دقیق را محاسبه نماییم .

  • کاج

کاج تحت فشار یکی از رایج ترین مصالح برای نجاری است و آلاچیق ساخته شده از کاج کمی ارزان تر از آن است که از سرو تهیه می شود . کاج به طور طبیعی در برابر پوسیدگی و آسیب حشرات مقاوم است ، اما یک چوب نرم است ، به این معنی که با گذشت سالها مستعد تقسیم ، ترک خوردگی و خراشیدگی است . سنباده زنی و رنگ آمیزی منظم برای افزایش عمر آلاچیق کاج بسیار مهم است .

  • چوب ساج

وقتی صحبت از قیمت آلاچیق  می شود ، انتخاب مواد درجه یک مانند چوب ساج ، ایپه یا ببر باعث افزایش قیمت می شود. اما این چوب ها می توانند تا چهار برابر طول کاج دوام بیاورند.

  • آلومینیوم

آلومینیوم یک محیط عالی برای یک آلاچیق جعبه ای و مدرن است. نگهداری آن بسیار کمتر از چوب است و می توان آن را با هر نوع دکوراسیونی رنگ آمیزی کرد. به گفته Fixr ، یک آلاچیق آلومینیومی ارزان تر از یک چوب است.

  • فایبر گلاس

آلاچیق آلاچیق های فایبرگلاس که بسیار آسان نگهداری می شوند و بسیار مستحکم هستند ، امروزه از پرطرفدارترین آنها هستند. مواد سبک ، پوشش بیشتری را بدون افزودن تیرهای نگهدارنده بیشتر امکان پذیر می کند .

قیمت آلاچیق

قیمت آلاچیق

2. آیا آلاچیق ارزش ساختن را دارد ؟

آلاچیق یک ویژگی فوق العاده برای حداکثر لذت بردن و راحتی شما در خارج از منزل است. آنها در مقایسه با بسیاری از جایگزین های فضای باز یک افزودنی نسبتاً مقرون به صرفه هستند.

3. آیا آلاچیق ها واقعا نور خورشید را مسدود می کنند ؟

در حالی که آلاچیقها مقداری نور را مسدود می کنند ، اما همه آن را نمی بندند . اجازه عبور کمی از نور باعث ایجاد یک تجربه راحت تر در فضای باز می شود ، در حالی که هنوز جریان هوا کافی است .

4. ساخت آلاچیق چقدر سخت است ؟

ساخت آلاچیق نیاز به دانش اولیه در زمینه چوب و ساخت دارد اما این یک پروژه بیش از حد پیچیده نیست . استفاده از مجموعه ای از طرح های آلاچیق از پیش ساخته شده می تواند به شما در جلوگیری از بسیاری از مشکلات رایج کمک کند .

انتخاب یک شرکت معتبر برای ساخت آلاچیق

برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه های خود بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که در زمینه ی اجرای آلاچیق دارای تجربه و مهارت کافی باشد . متخصصان شرکت سورن بام با داشتن سابقه ی تجربه های متعدد در زمینه ی اجرای انواع آلاچیق با اشکال و متریال های مختلف می تواند شما را در انتخاب و اجرای بهترین آلاچیق ها یاری کند . برای مشاهده پروژه های انجام شده توسط تیم سورن بام می توانید ما را در اینستاگرام سورن بام دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
پروژه‌های آلاچیق سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید