طراحی فلاور باکس

طراحی فلاور باکس

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی فلاور باکس ، فلاور باکس ها و یا جعبه گل تزیینی که امروزه برای ایجاد فضای سبز در هر فضایی و  برای هر قشری امکان پذیر کرده است . در ابعاد کوچک و بزرگ موجود می باشد . ابعاد فلاور باکس ها بستگی به گونه گیاهی که در آن کاشته می شود دارد حتی امکان کاشت درخت و درختچه نیز در این باکس ها امکان پذیر می باشد . فلاور باکس ها در فضای بیرونی منازل و فضای داخلی کاربرد دارند ، ولی در حال  حاضر بر روی بعضی از تراسها، حیاط، پاسیو ….. و حتی در بامها برای ایجاد فضای سبز هم مورد استفاده قرار می گیرد.

فلاور باکس یا  همان جعبه های کوچکی که برای کاشت گل مورد استفاده قرار می گیرد که یک واژه انگلیسی است می توان به آن جعبه گل هم گفت، از فلاور باکس ها اکثرا در گل فروشی ها استفاده می کردند، ولی در حال  حاضر بر روی بعضی از تراسها، حیاط، پاسیو ….. و حتی در بامها برای ایجاد فضای سبز هم مورد استفاده قرار می گیرد.

داخل فلاور باکس می توان برای رشد گل و گیاه و یا بعضی سبزیجاتی که به فضای زیادی نیازی ندارد استفاده کرد، فضای مطلوبی را در کمترین حجم فضایی ایجاد نمود.طراحان شرکت سورن بام می توانند در این مسیر به خوبی شما را راهنمایی کنند و طرح مدنظر شما را اجرا می کنند.

فلاور باکس و انواع آن :

فلاور باکس چوبی ، فلزی ، پلاستیکی ، فایبرگلاس و ….

 انواع فلاور باکسها عبارتند از:

  •  فلاور باکسهای زمینی
  •  باکس دیواری
  •  فلاور باکس آویزی
  •  فلاور باکس نردبانی فلاور باکس بتنی
طراحی فلاور باکس

طراحی فلاور باکس

مزایای کاشت گیاهان در فلاور باکس:

یکی دیگر از مزایای فلاورباکس ها انتقال آن از مکانی به مکان دیگر می باشد و از زیبایی و طراوت  آن در هر فضایی می توان بهره گرفت، دیگر از مزایا با تغییر دادن و جا به جا کردن آن در فضای داخلی و خارجی تنوع ایجاد کرده و باعث عدم یکنواختی در محیط می شود . استفاده از فلاور باکس ها بر روی بامها می توانند فضای بی روح بام را از بین برده و فضایی سبز بر روی بام ایجاد کرده و فضایی زیبا و دلچسب را برای ساکنین ایجاد نموده.استفاده از فلاور باکس باعث شده در فضاهای شهری باعث کاهش چمن کاری شده و هزینه های چمن کاری و نگهداری آن کاهش می یابد.

مقالات مرتبط
پروژه‌های فلاور باکس سورن بام
Call Now Button