ساخت و اجرای برکه

ساخت و اجرای برکه

آنچه در این مقاله میخوانیم

ساخت برکه مصنوعی

ساخت برکه مصنوعی یکی از ایده های زیبا در طراحی دکوراسیون فضای باز و فضای سبز است. برکه مصنوعی علاوه بر ایجاد تصویری بسیار دلنشین در ایجاد رطوبت و تنظیم هوا نیز نقش دارد. معمولاً ساخت حوض مصنوعی نسبت به دیگر آبنماها راحت تر است.

در طول سال ها با رونق اجرای عناصر طبیعی در محوطه سازی، تمایل به ساخت برکه مصنوعی در طراحی باغ ها، حیاط ویلاها و پارک های جنگلی افزایش یافته است.

تجربه نشان داده است کسانی که قصد خرید باغ ویلا را دارند و صاحبان باغ ویلایی با هدف تجربه زندگی در طبیعت تمایل به خرید باغ ویلا دارند. به همین دلیل برای رسیدن به این هدف از تمام عناصر طبیعی در محوطه سازی باغ استفاده می شود.

ساخت عناصری مانند اجرای آبنما، طراحی و اجرای حوض، برکه مصنوعی، آبشار مصنوعی و گیاهان زینتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

برکه مصنوعی

چگونه برکه مصنوعی راه اندازی کنیم

برکه مصنوعی که به آن دریاچه مصنوعی نیز می گویند، بیشتر در مکان هایی مانند پارک ها، پارک های جنگلی، باغ ها و باغ های ویلا ساخته می شود. از برکهای مصنوعی برای آبیاری درختان نیز استفاده می شود. ساخت برکه مصنوعی جلوه بسیار زیبایی به فضای سبز شما می دهد.

ساخت دریاچه مصنوعی به دو صورت منظم و نامنظم انجام می شود. معمولا برای زیبایی بیشتر، دریاچه مصنوعی را به صورت نامنظم می سازند. برکه در حالت نامنظم کاسه ای شکل است و سنگ ها به صورت مورب تا وسط حوض کشیده می شوند.

برای ساخت برکه مصنوعی مراحل زیر انجام می شود.

1- حفاری

۲- تقویت اولیه سطح با خاک و آهک و سپس لایه ای از سیمان مک روی آن کشیده می شود.

3- نصب تجهیزات برکه مصنوعی شامل سیستم های لوله کشی، برق و روشنایی

معمولاً ساخت دریاچه مصنوعی به دو صورت انجام می شود. روش مسلح و غیر مسلح

برکه مسلح: برکه های مصنوعی به حوضچه های مصنوعی گفته می شود که در آنها از سیستم تقویت کننده استفاده می شود. این تقویت برای جلوگیری از نشست کف حوض انجام می شود. پس از آرماتوربندی، کف برکه بتن ریزی می شود.

روف گاردن

اجرای برکه مصنوعی

روش ساخت دریاچه مصنوعی

معمولا از مصالحی مانند بتن، سیمان، آجر و بلوک برای ساخت دریاچه با هزینه کمتر استفاده می کنند. در این حوضچه ها کف بتن ریزی شده و با آجر به ارتفاع حدود 20 سانتی متر پوشیده شده است. سپس یک لایه ایزوله بر روی لایه های ساخته شده کار می شود. معمولاً برای جداسازی حوضچه های مصنوعی از مواد نفتی مانند ایزوگام و گیرگونی استفاده می شود. البته توصیه می شود برای آب بندی از مواد نانو استفاده شود که قیمت کمتر و ماندگاری بیشتری دارند.

در مرحله بعد لایه سطحی بیرونی حوض آماده می شود. معمولاً سطح بیرونی سیمان شده و با رنگ مشکی یا آبی رنگ می شود. همچنین می توانید از سنگ های رودخانه ای و لاشه برای کف و دیواره های برکه استفاده کنید.

پس از طی مراحل فوق، حوض مصنوعی شما ساخته شده و می توانید از زیبایی آن در باغ خود لذت ببرید.

همچنین می توانید از وسایلی مانند گل و گیاه، پل، سنگ های آنتیک و آلاچیق برای زیباتر شدن برکه استفاده کنید.

قیمت برکه مصنوعی

قیمت برکه مصنوعی

قیمت برکه مصنوعی با توجه به مواد به کار رفته در آن، مساحت حوض و همچنین طراحی و میزان جزئیات متفاوت خواهد بود. به همین منظور می توانید برای اطلاع از قیمت دریاچه مصنوعی محوطه حیاط یا باغ با کارشناسان شرکت سورن بام با شماره 09122155348 تماس بگیرید.

ساخت برکه مصنوعی

شرکت سورن بام

شرکت سورن بام با بیش از 13 سال سابقه حرفه ای در حوزه محوطه سازی است که جزو فعال ترین و برترین شرکت های فضای سبز است. در شرکت سورن بام مهندسین و متخصصین باتجربه ای هستند که با بهترین متریال و کمترین قیمت آماده همکاری با شما هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 02144277178 تماس بگیرید.

برای مشاهده پروژه های انجام شده آبنما توسط تیم سورن بام میتوانید اینستاگرام مجموعه را دنبال کنید.

مقالات مرتبط
پروژه‌های آبنما سورن بام
درخواست شما با موفقیت ثبت شد.
با ما در ارتباط باشید