شما اینجا هستید : خانه -> فلاور باکس -> ساخت فلاورباکس

ساخت فلاورباکس

ساخت فلاورباکس

ساخت فلاورباکس  به گلدان ها در ابعاد مختلف گفته می شود که با خاک طبیعی و گل و گیاه طبیعی پر می شود. در واقع از این گلدان ها یا به اصطلاح فلاورباکس ها در زمانی استفاده می شود که شما می خواهید گل و گیاه طبیعی خود را از بستر اولیه خود یعنی زمین خارج کنید و در محیطی دیگر مانند منزل و یا حیاط و روف گاردن و سالن های دیگر ببرید و شرایط را برای زندگی گیاه زنده در نقطه ای دیگر فراهم کنید. از طرفی فلاور باکس ها مناسب نصب بر روی دیوار سبز نمی باشند و بهتر است از آنها بر روی زمین استفاده کرد. با اجرای فلاورباکس در بالکن یا تراس می تواند فضایی زیبا و سبزی را به ارمغان آورد . در فلاورباکس ها می توان از گیاهان رنگارنگ و گیاهان زینتی خاصی استفاده کرد و تراسی مانند یک  مینی باغ ایجاد کرد.ساکنین از فضای تراسی که ایجاد شده از زیبایی باغ خود لذت کافی را برده و همچنین از فلاورباکس ها می توان در طراحی روف گاردن و یا در طراحی محوطه سازی باغ ، ویلا و… در ابعاد و اشکال مختلف استفاده کرد .

نگهداری گیاهان در ساخت فلاورباکس :

به نظر می رسد که داشتن فلاورباکس یا همان جعبه گل از نظر نگهداری کاری بسیار آسان باشد ، اما به عنوان یک باغبان بالکن باید مواردی را در نظر گرفت :

زمان شروع کاشت گل و گیاه در داخل فلاورباکس بسیار حائز اهمیت است .باید دقت داشت چه نوع گیاهانی و در چه محیطی کاشته می شوند.

کافی است که با گیاهان، نیازها و واکنش‌های آن‌ها آشنا باشید، تا بدانید گیاهان فلاورباکس را در چه جنس و عمقی با چه میزان نور و آبیاری تهیه کنید .

گیاهان مناسب برای ساخت فلاورباکس :

برای اینکه بتوانید انتخاب درستی در خرید فلاورباکس داشته باشید بهتراست قبل از آن نوع گیاه مورد نظر خودتان را که قرار است درآن بکارید را انتخاب کنید،بااین کار شما می توانید بهترین گزینه را داشته باشید تا گیاهتان یک بستر مناسب برای رشد وزندگی خود داشته باشد ازطرفی باید دقت داشته باشید که گیاه خود را به درستی و متناسب با شرایط اقلیمی انتخاب کنید که همیشه ظاهری زیبا از گل و فلاورباکس داشته باشید، پس باید به این نکته که گیاهتان ازچه نوع و اندازه و بافتی می باشد که متناسب با نوع و رنگ فلاورباکس مورد نظرتان باشد.

گیاهان مناسب بالکن عبارتند از :

بوکود ، گل داودی ، آوی ، فوچس یا پریموسی ، اکثر گیاهان و میوه ها در نور خورشید رشد میکنند .

انواع فلاور باکس :

۱- فلاورباکس دیواری

۲- فلاورباکس زمینی

۳- فلاورباکس آویزی

۴- فلاورباکس پله ای 

فلاورباکس دیواری :

فلاورباکس دیواری از دیگر انواع پرکاربرد باکس های گل است. قرارگیری باکس های گل برروی دیوار به جهت عدم اشغال فضا و دوراز دسترس بودن .علاوه بر محیط خانه ، برای فضاهای عمومی نیز مناسب است.به همین جهت از این مدل باکس ها در طراحی رستوران ها و منازل وسایر اماکن استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای این نوع فلاورباکس ها که امروزه نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است برای ساخت وطراحی تراس ها و بام ها می باشد.

فلاورباکس زمینی :

فلاورباکس زمینی یکی از انواع متداول و پرکاربرد محسوب می شود.این نوع باکس های گل اغلب بر روی سکو وزمین و نیمکت ویا هر سطح صافی قرار می گیرد. فلاورباکس هایی که روی زمین قرار می گیرند عموما در فضای باز قرار می گیرند. به همین جهت این مدل باکس های گل اصولا در پارک ها و مکان های عمومی اجرا می شود و شهرداری ها برای زیباسازی پارک ها و فضاهای سبز از جنس چوبی و بتنی این باکس ها استفاده می شود.

فلاورباکس آویزی :

این گلدان ها که زیبایی  جذاب و خیره کننده ای را ایجاد می کنند همان فلاورباکس های آویز هستند. استفاده از این نوع فلاورباکس ها در طراحی محوطه سازی و آلاچیق و بالکن و پاسیو و …. بصورت معلق و آویزان دیده می شوند که بسیار مناسب اینگونه فضاها هستند.

فلاورباکس پله ای:

فلاورباکس پله‌ای یکی از دیگر از انواع پرکاربرد باکس‌های گل است. این نوع فلاورباکس، به دلیل ساختار و شکل ظاهری‌اش، قابلیت کاشت و پرورش تعداد زیادی گل و گیاه در فضای کم را دارا می‌باشد ، از این رو برای فضاهای کوچک مناسب است.

استفاده از فلاورباکس رکن اساسی در طراحی و ساخت محوطه سازی و روف گاردن و تراس گاردن می باشد .نکته مهم در انتخاب  فلاورباکس ،متریال مورد استفاده در ساخت آن است .از همین رو برای استفاده از بهترین متریال در ساخت فلاورباکس به اندازه و مقاومت و وزن آنها بستگی دارد وباید پس از بررسی دقیق ، برای خرید اقدام نمایید.

اندازه فلاورباکس:

سایز فلاورباکس ها بستگی به اندازه و نوع گیاهان و کاربردی دارد که قرار است در آن کاشته شود زیرا سایز گیاهان مختلف و ریشه آنها حجم کمتر و بیشتر دارد.فلاورباکس ها باید متناسب با نوع گیاه باشد به این صورت که باید در هنگام خرید گل به فضای اطراف گیاه داخل گلدان دقت کنید .همیشه باید فضای باز فلاورباکس بزرگتراز گلدانی باشد که گیاه در ابتدا داخل آن بوده . و همینطور باید دقت داشته باشید که گیاهی که انتخاب می کنید هم خوده ساقه گیاه و هم ریشه از لحاظ رشد طولی و عرضی به چه صورت است که بتوانید انتخاب درست و بهتری برای خرید هم فلاورباکس وهم گیاه داخل آن داشته باشید تا بتوانید به درستی با کمک این باکس های زیبا فضای سبزی را طراحی کنید.


مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.