شما اینجا هستید : خانه -> فلاورباکس -> ساخت فلاورباکس های چوبی سورن بام

ساخت فلاورباکس های چوبی سورن بام

ساخت فلاورباکس های چوبی سورن بام  که از آنها به عنوان سازه های دستی و قدیمی و رایج یاد می شود، هم نوع داخلی و هم نوع خارجی دارد. در فلاورباکس های چوبی سورن بام گیاه و محیط کاشت آن، در جعبه‌های مخصوصی که تمام یا بیشتر بام سبز را می‌پوشاند، نگهداری می‌شود.

_ در انتخاب فلاورباکس چوبی باید به مرغوب بودن جنس چوب دقت کنید چونکه اگر جنس چوب مرغوب نباشد درشرایط مختلف آب وهوایی ،باکس دچار پوسیدگی می شود.

_ از آنجایی که فلاورباکس ها مکان مناسب کاشت گل و گیاه می باشد باید به آبیاری آن دقت زیادی کرد بنابراین باکس به عایق کاری و آب بندی احتیاج دارد.

_ یکی از نکته های مهم در ساخت فلاورباکس ،داشتن زهکش داخل آن می باشد . برای ساختن زهکش در فلاورباکس ها سوراخ هایی کف باکس تعبیه می شود تا زهکش مناسبی داشته باشیم.

 

نحوه ساخت فلاورباکس های چوبی سورن بام :

فلاورباکس های چوبی سورن بام برای کاشت گل و گیاه استفاده می شود، که معمولا به صورت مکعب مستطیل و پلاستیکی موجود است. اما شما می توانید با چند تکه چوب و به سادگی نمونه چوبی آن را بسازید و در منزل، روی دیوار و یا فلاشینگ پشت بام و تراس استفاده کنید. این یک پروژه بسیار خوب برای کسی است که به تازگی کارهای چوبی را آغاز کرده است.

وقتی صحبت از باکس های چوبی می شود، زیبایی آن به چوبی بودن آن است . بدون شک چوب به گونه ای با دوام است که درمورد سایر مواد اینطور نیست وبه دوران گذشته بازمی گردد.باکس های چوبی اخیرا طرفداران زیادی برای خود پیدا کرده اند واز محبوبیت زیادی برخوردار شده اند. برخی از زیباترین مواد چوبی ،چوب سرخ و سرو هستند که تا حدی به دلیل دانه های غنی آنها است. هرکدام از این چوب ها علاوه بر زیبایی فوایدی نیز دارند.به علاوه باکس های چوبی می توانند یک سطح منسجم برای نمای بیرونی خانه شما ایجاد کنند.چوب نیز ماده مناسبی برای استفاده در باغبانی باکس ها است زیرا گیاه رابا مواد شیمیایی که ممکن است الگوهای رشد را در برخی گونه ها تحریک کند،آلوده نمی کند.در واقع این تنها یک دلیل برای رنگ نگرفتن یک باکس چوبی است ودرعوض آنها را بومی نگه می دارد.اگر رنگ یا پوشش چوب را انتخاب می کنید توصیه می کنم یک روکش به عنوان یک مانع محافظ به گلدان خود اضافه کنید. روکش های پلاستیکی نیز عمرباکس را افزایش می دهد.درنهایت باکس های چوبی ریشه های گیاه را خنک تر از سایر مواد نگه می دارد.

نگهداری در ساخت فلاورباکس های چوبی سورن بام:

اگر فلاورباکس چوبی می خواهید ،توصیه می کنیم برای کاهش جنبه های متخلخل برخی از چوب ها،روکش اضافه کنید. این امر مانع از شسته شدن مواد مغذی از خاک و داخل چوب می شود. روکش ها هم احتمال پوسیدگی را در طول زمان کاهش می دهد. به جای آن می توانند از یک ماده ضد آب برای باکس خود استفاده کنید.اگر می خواهید باکس های خود را رنگ کنید ،پیشنهاد می کنیم چیزی غیر سمی انتخاب کنید.این کار چوب را برای مدت طولانی تری محافظت می کند ودر عین حال سمومی را که ممکن است برای رشد گیاه مضر باشد ،کاهش یا ازبین می برد. بااین حال مطمئن شوید که زهکش کافی دارید .

انتخاب رنگ در ساخت فلاورباکس های چوبی سورن بام

گزینه دیگری که در ساخت فلاورباکس حائز اهمیت می باشد رنگ بافت و جنس و شکل اولیه آن است و بر اساس رنگ و شکل فلاورباکس طراحی رنگ بسیار پراهمیت می باشد . بهتر است در رنگ آمیزی فلاورباکس ها از رنگ تکی ویا مجموعه ای از پالتهای رنگی هماهنگ باشد و یا استفاده از رنگ های متفاوت به صورت رنگین کمانی ویا رنگ های تند وساختارشکن و محیط هایی که مناسب کودکان هستند متناسب با شرایط موجود بهترین گزینه را انتخاب کنید.


مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.