ساخت فلاورباکس چوبی : که از آنها به عنوان سازه های دستی و قدیمی و رایج یاد می شود، هم نوع داخلی و هم نوع خارجی دارد. در فلاورباکس های چوبی سورن بام گیاه و محیط کاشت آن، در جعبه‌های مخصوصی که تمام یا بیشتر بام سبز را می‌پوشاند، نگهداری می‌شود.

انواع فلاورباکسها و گلدان های چوبی

انواع فلاورباکسها و گلدان های چوبی

عوامل مهم در انتخاب فلاورباکس چوبی :

_ در انتخاب فلاورباکس چوبی باید به مرغوب بودن جنس چوب دقت کنید چونکه اگر جنس چوب مرغوب نباشد در شرایط مختلف آب و هوایی ،باکس دچار پوسیدگی می شود.

_ از آنجایی که فلاورباکس ها مکان مناسب کاشت گل و گیاه می باشد باید به آبیاری آن دقت زیادی کرد بنابراین باکس به عایق کاری و آب بندی احتیاج دارد.

_ یکی از نکته های مهم در ساخت فلاورباکس ،داشتن زهکش داخل آن می باشد . برای ساختن زهکش در فلاورباکس ها سوراخ هایی کف باکس تعبیه می شود تا زهکش مناسبی داشته باشیم.

شرکت سورن بام|ساخت فلاورباکس چوبی

نحوه ساخت :

فلاورباکس های چوبی سورن بام برای کاشت گل و گیاه استفاده می شود، که معمولا به صورت مکعب مستطیل و پلاستیکی موجود است. اما شما می توانید با چند تکه چوب و به سادگی نمونه چوبی آن را بسازید و در منزل، روی دیوار و یا فلاشینگ پشت بام و تراس استفاده کنید. این یک پروژه بسیار خوب برای کسی است که به تازگی کارهای چوبی را آغاز کرده است.

وقتی صحبت از باکس های چوبی می شود، زیبایی آن به چوبی بودن آن است . بدون شک چوب به گونه ای با دوام است که مورد سایر مواد اینطور نیست و به دوران گذشته بازمی گردد . باکس های چوبی اخیرا طرفداران زیادی برای خود پیدا کرده اند و از محبوبیت زیادی برخوردار شده اند . برخی از زیباترین مواد چوبی ،چوب سرخ و سرو هستند که تا حدی به دلیل دانه های غنی آنها است .

هرکدام از این چوب ها علاوه بر زیبایی فوایدی نیز دارند . به علاوه باکس های چوبی می توانند یک سطح منسجم برای نمای بیرونی خانه شما ایجاد کنند . چوب نیز ماده مناسبی برای استفاده در باغبانی باکس ها است زیرا گیاه را با مواد شیمیایی که ممکن است الگوهای رشد را در برخی گونه ها تحریک کند،آلوده نمی کند.در واقع این تنها یک دلیل برای رنگ نگرفتن یک باکس چوبی است و در عوض آنها را بومی نگه می دارد . اگر رنگ یا پوشش چوب را انتخاب می کنید توصیه می کنم یک روکش به عنوان یک مانع محافظ به گلدان خود اضافه کنید. روکش های پلاستیکی نیز عمر باکس را افزایش می دهد. در نهایت باکس های چوبی ریشه های گیاه را خنک تر از سایر مواد نگه می دارد.

فلاور باکس چوبی

فلاورباکس چوبی

نگهداری فلاورباکس چوبی :

اگر فلاورباکس چوبی می خواهید ،توصیه می کنیم برای کاهش جنبه های متخلخل برخی از چوب ها،روکش اضافه کنید. این امر مانع از شسته شدن مواد مغذی از خاک و داخل چوب می شود. روکش ها هم احتمال پوسیدگی را در طول زمان کاهش می دهد. به جای آن می توانند از یک ماده ضد آب برای باکس خود استفاده کنید.اگر می خواهید باکس های خود را رنگ کنید ،پیشنهاد می کنیم چیزی غیر سمی انتخاب کنید.این کار چوب را برای مدت طولانی تری محافظت می کند ودر عین حال سمومی را که ممکن است برای رشد گیاه مضر باشد ،کاهش یا ازبین می برد. بااین حال مطمئن شوید که زهکش کافی دارید .

ساخت فلاورباکس چوبی

ساخت فلاورباکس چوبی

انتخاب رنگ فلاورباکس های چوبی :

گزینه دیگری که در ساخت فلاورباکس حائز اهمیت می باشد رنگ بافت و جنس و شکل اولیه آن است و بر اساس رنگ و شکل فلاورباکس طراحی رنگ بسیار پراهمیت می باشد . بهتر است در رنگ آمیزی فلاورباکس ها از رنگ تکی و یا مجموعه ای از پالتهای رنگی هماهنگ باشد و یا استفاده از رنگ های متفاوت به صورت رنگین کمانی و یا رنگ های تند و ساختار شکن و محیط هایی که مناسب کودکان هستند متناسب با شرایط موجود بهترین گزینه را انتخاب کنید.