ویژگی های آب, حرکت,صدا و بافت به طراحی محیط و منحصر به فرد بودن فضا کمک میکند وآبنما خانگی  موجب می شود که طبیعت و چشم اندازی دیدنی و جذاب را درفضای منزل ایجاد کند  .آبنمای خانگی از چندین عنصر تشکیل می شوند که مهمترین عنصر آب است که از مزایای زیادی برخوردار است .

 ازجمله از مزایای آبنمای خانگی که می توان به آنها اشاره کرد :

صدای طبیعت را در فضای مورد نظر خود ایجاد میکند .

اکوسیستم محلی را افزایش میدهند.

میتوانند متناسب با فضاهای کوچکتر طراحی شوند.

برخلاف استخرها نیاز به مراقبت کمتری دارند و میتوانند بافت بصری و صداهای طبیعی و مورد علاقه را به راحتی در اختیارتان بگذارند.

آلودگی صوتی را را در محیط اطراف خود کم میکنند.

جریان آب یون های منفی را آزاد میکند که موجب بهبود کیفیت فضا میشود.

یک پس زمینه ی جالب برای سرگرمی ایجاد میکند.

انواع آبنما :

آبنما خانگی ، آبنما سنگی ، آبنما صخره ای ، آبنما شیشه ای ، آبنما پرده ای و…

 

نحوه ساخت آبنما خانگی :

آبنما خانگی  داخل فضا  ، برای نقاط ورودی، منطقه زندگی شما و یا به عنوان یک تقسیم کننده بین دو فضایی هستند. ساخت یک آبنما  درون یک پروژه ساده است که شما می توانید در حدود یک روز با استفاده از پلکسی گلاس، سنگ اهن و سنگ های رودخانه ای تکمیل کنید. ساخت یک آبنما  درونی با کاشی های سنگی یا کاشی های موزاییک شیشه ای است، اما اثرات خیره کننده است.

طریقه کارکرد آبنما :

آب به پایین آبنما  می رود و از طریق مخزن آبنما که در قسمت پائینی آبنما تعبیه شده  پخش می شود. ، آنها در واقع بر روی زمین نیستند، زیرا درمخزن حبس شده است که در آن آب جمع می شود. در حوضه، یک پمپ است که آب را به وسیله یک شلنگ یا لوله، به بالای آبنما  پمپ می کند.

کاربرد آبنما ها :

آبنما ها علاوه بر فضاهای داخلی در فضاهای بیرونی نیز کاربرد داشته به طور مثال در محوطه سازی فضای سبز ، محوطه باغ ، ویلا ، حیاط ، روف گاردن ، تراس سبز ، حیاط و ترکیب آبنما و دیوار سبز و…

شرکت سورن بام در ساخت انواع آبنما فعالیت های بیشماری داشته همچنین در تولید انواع فلاور باکس های و پنل های دیوار سبز نیز فعالیت میکند .شرکت سورن بام در زمینه معماری پایدار فعالیت داشته از جمله فعالیت های شرکت سورن بام عبارتند از : طراحی و اجرای آبنما ، دیوار سبز ، طراحی روف گاردن ، ساخت انواع فلاور باکس ،آلاچیق ، جابه جایی درخت ، آبیاری قطره ای ، مه پاش و… فعالیت میکند .