دیوار سبز رستوران سنسو واقع در نیاوران سه راه یاسر است که توسط شرکت سورن بام طراحی و اجرا شده ، شرکت سورن بام از تیم متخصص در طراحی و پرسنل کارآزموده متشکل شده است که به صورت کاملا تخصصی در زمینه های اجرای دیوار سبز ، روف گاردن ، انواع آبنماها ، تراس سبز ، انواع فلاورباکس ها و … فعالیت می کند . در ابتدا کارشناسان مجرب شرکت سورن بام از رستوران بازدید نموده، ابعاد و اندازه را محاسبه کرده سپس با در نظر گرفتن شرایط محیطی و قابلیت اجرای دیوار سبز را درنظر گرفته و اطلاعات به دست آمده را در اختیار طراحان قرار داده ، پس از دریافت اطلاعات ، طراحان شروع به طراحی نموده و چندین طرح را در اختیار کارفرما قرار داده و پس از تایید نهایی طرح توسط کارفرما طرح به مرحله اجراء می رسد .

دیوار سبز رستوران سنسو

دیوار سبز رستوران سنسو

تعریف دیوار سبز

دیوار های سبز به دیوارهایی که با گیاهان پوشیده شده و بستری از خاک برای رشد آنها فراهم است گفته می شوند . دیوار های سبز در داخل و خارج و به صورت متصل و غیر متصل قابلیت اجرایی دارند و ابعاد و اشکال متفاوتی دارند .

اجرای دیوار سبز رستوران سنسو

برای اجرای دیوارسبز، ابتدافضایی که برای ساخت دیوار سبز در نظر گرفته شده را عایق بندی کرده تا از نفوذ آب به دیوار جلوگیری شود بعد از اطمینان کامل شروع به ساخت پنل ها ی فلزی نموده واستراکچرفلزی بر روی دیوار نصب می شود ، سپس فلاورباکس ها بر روی پنل ها قرار گرفته و در نهایت چیدمان گیاهان و اجرای آبیاری قطره ای صورت می گیرد .

دیوار سبز رستوران سنسو

دیوار سبز رستوران سنسو

دیوار سبز رستوران سنسو

دیوار سبز رستوران سنسو

دیوار سبز رستوران سنسو

دیوار سبز رستوران سنسو

سوالات متداول دیوار سبز رستوران سنسو

 1. مدل های اجرایی دیوار سبز
 2. تفاوت اجرایی دیوار سبز مصنوعی و طبیعی
 3. مزایای اجرایی دیوار سبز رستوران سنسو
 4. در دیوار سبز سنسو از چه گیاهانی استفاده شد ؟

1. انواع دیوار سبز

 • دیوار سبز طبیعی
 • دیوار سبز مصنوعی

2. تفاوت دیوار سبز طبیعی و مصنوعی در چیست ؟

تفاوت اصلی دیوار سبز طبیعی و مصنوعی در اجرای آن می باشد که دیوار سبز طبیعی با زیرسازی (استراکچر) و قرار گرفتن پوشش گیاهان طبیعی درون فلاور باکس های مخصوص شرکت سورن بام صورت می گیرد ولی دیوار سبز مصنوعی با پوشش گیاهان مصنوعی به دو صورت شاخه ای و پنلی قابل اجرا می باشد .

3. مزایای اجرای دیوار سبز رستوران سنسو چه می باشد ؟

 • کاهش اثر بخار گرمایی و دود .
 • فضا را خنک نگه می دارد .
 • روحیه کارکنان را افزایش می دهد .
 • کیفیت هوا را بهبود می بخشد .
 • می تواند به طور چشمگیر ظاهر ساختمان را بهبود بخشد .
 • برای کاهش سر و صدا به کار می روند .
 • اثر گرمایی خورشید را کاهش می دهند .
 • کاشت بر روی دیوار از نوسانات دما جلوگیری می کند و ساختمان را از خوردگی حفظ می کند .

4. گیاهان مورد استفاده در دیوار سبز رستوران سنسو چیست ؟

گیاهان گرین وال رستوران سنسو عبارتند از : گیاه رزماری ، یوکا بنسای، لیزماکیا ، پاپیتال ، هدرا ، گندمی و فستوکا به صورت درهم استفاده شده و زیبایی خاصی را ایجاد کرده است .