آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> جابجایی درختان, جابجایی درختان بزرگ, محوطه سازی -> جابجایی درختان بزرگ و کهنسال

جابجایی درختان بزرگ و کهنسال

در اجرای لنداسکیپ و منظر برای ایجاد جلوه ی مناسب از همان ابتدا نیاز به درخت های بالغ داریم که به این منظور  بحث جابجایی درختان  کهن مطرح می باشد که امروزه این کار تبدیل به شغلی حرفه ای شده است و برای تحقق این امر میبایست از متخصصان در این زمینه استفاده نمود .

حال به بررسی نکاتی مهم برای جابجایی درختان می پردازیم .

سوالی که مطرح می شود این است که بهترین زمان سال برای  جابجایی درختان و درختچه ها چیست؟

به طور کلی، فصل سرد بهترین زمان برای حرکت گیاهان است. با این حال، اکثر درختچه ها و درختان که همیشه در حال رشد هستند ، بهترین  زمان برای جابجایی آنان ماه اسفند می باشد  که ریشه های آنها فعال هستند . اگر آنها را در اواخر پاییز حرکت دهیم و زمستان های بعدی بسیار سرد و خشک باشد ، پس از آن همیشه گیاه در معرض خطر خشکی و استرس قرار خواهند گرفت .

اگر در دوران گرم تر و ملایم تر از سال، گیاهان همیشه سبز پیوند داده شوند، پس از آن ریشه ها میتوانند شروع به رشد دوباره بکنند . باید در نظر داشت که سطل پلاستیکی یک روش مفید برای حمل بوته های کوچک تر به خانه های جدید خود است .

برای جابجایی گیاهان باید در نظر داشت که شرایط برودت جوی به نحوی نباشد که زمین یخ زده باشد و خاک سنگین باشد در مناطقی که زمستان سنگین دارند میبایست تا انتها ی فصل سرما و آغاز بهار ،  صبر نمود .

شزکت سورن بام با داشتن کارشناسان و متخصصان در  زمینه حمل و جا به جایی درختان ، این عملیات را به بهترین شکل برای شما انجام می دهند تا از سالم ماندن درخت مطمئن بوده و نگرانی نداشته باشید .

احتمال موفقیت آمیز بودن انقال درختان از بحث های قابل تامل می باشد  .

حرکت درختان و درختچه ها به عنوان یک کسب وکار ، مخاطره آمیز می باشد. نظرسنجی مجله باغبانی نشان داد که ۷۰ درصد از درختچه ها پس از حرکت به شکوفایی رسیده اند، در حالیکه تنها ۱۰ درصد آن ها ضعیف بودند. بیش از ۴ اصله  از ۵  اصله  درخت و درختچه کوچک نیز به خوبی به این کار جواب داده است .

گیاهان هنگام جابجایی از محل ریشه ها مورد تهدید می باشد چرا که همه  گیاهان فقط از طریق ریشه های بسیار زیبا و مو مانند و نازک جذب آب می کنند. البته هنگام جابجایی نیاز به نگرانی زیاد برای از بین رفتن تمام ریشه نباید بود .  باید گیاهانی که ریشه در عمق خاک می کنند نیز درنظر  گرفت . عمیق بودن ریشه گیاهان تا حدودی به نوع خاک بستگی دارد مثلا ریشه ها عمیق تر در خاک ماسه ای رشد می کنند.

در مراقبت پس از جابجایی گیاه و درخت باید در نظر داشت چندین ماه پس از جابجایی ، گیاهان تازه زنده شده و به خوبی آب می خورند. اگر ريشه ها يا خاک اطراف گياه خشک شوند ، گیاه صدمه می بیند حتي اگر برگ نداشته باشد پس به آبیاری منظم آن باید توجه داشت .

علاوه بر آبیاری، پس از مراقبت نیز می بایست بازرسی و پیگیری و عملیاتی شامل مینیینگ، مالچ، سخت افزار و …. پشتیبانی شود. اکثر شرکت هایی که در جابجایی درختان متخصص هستند، دستورالعمل های دقیق پس از مراقبت را ارائه می دهند و اگر پس از جابجایی دقیقا به این دستورالعمل ها عمل نشود هیچ متخصصی تضمین سلامت درخت را بر عهده نمی گیرد .

زنده ماندن درخت پس از جابجایی تعریف موفق بودن این عملیات و پیوند است چرا که بسیاری از شاخه های درختان ممکن است از بین برود و خشک شود .

اگر درخت باید جابجا شود ولی امکان کاشت فوری آن وجود آن به هر دلیلی میسر نیست درخت باید در جایی ذخیره شود که به آن روت باکس گفته می شود . زمان ذخیره سازی طولانی تر، اجازه می دهد تا درختان به رشد ریشه های فیدر جدید برای جذب آب و مواد مغذی بپردازد .

درخت باید از محل قدیمی خود به محل جدید خود، یا احتمالا به مکان ذخیره سازی خارج از محل، منتقل شود. مسیر بین این مکان ها باید دارای فاصله های افقی و عمودی مناسب برای حمل و نقل باشد .

درختان کوچک را می توان با یک بیل درختی و یک دستگاه که سوراخ جدید حفاری می کند  ، جا به جا نمود . درختان بزرگ ممکن است نیاز به حفر کردن، بسته بندی کردن، یا بوکس کردن ریشه و سپس حمل توسط کامیون ها داشته باشد . برخی از درختان ممکن است با استفاده از جرثقیل منتقل شوند .

بسته به روش حمل و نقل و مسیر ، درختان ممکن است در موقعیت عمودی یا کج منتقل شوند. شاخه ها بسته به انعطاف پذیری آنها ممکن است وابسته به آب و هوا ، جاده های باریک و یا سایر موانع ممکن  که موجود است باعث شود که جابجایی  درختان دشوار و غیر ممکن باشد . البته که کارشناسی در این زمینه می گوید که جابه جایی هیچ درختی غیر ممکن نمی باشد در صورتی که هزینه و بودجه نامحدود وجود داشته باشد .


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت