انواع فلاورباکس

آنچه در این مقاله میخوانیم

انواع فلاورباکس

انواع فلاورباکس ، جعبه ها و گلدان های بسیار زیبا برای نگهداری از گیاهان می باشد. جعبه های گل بسیار شکیل و زیبا بوده و در برابر شرایط نامناسب از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند. فلاورباکس ها یا همان جعبه های گل در زمینه های متفاوت دارای کاربرد هستند آن دارای قرابت فرهنگی با مردم و طرز تفکر آنان داشت و در محوطه منازل و باغات با انواع شاه پسند ، شمعدانی و…تزیین می شد.

flower box

flower box

انواع فلاورباکس در فضای سبز:

قبل از هرچیز باید بدانید که فضای سبز یکی از انواع مبلمان شهری محسوب می شود که عمدتا به عنوان یکی از المان های ساخت فضای سبز طراحی می شود .فلاورباکس ها در واقع به محفظه های توخالی گفته می شود که یا داخل زمین تعبیه می شوند و یا در اجرای فضای سبز به کار می روند. فلاورباکس ها با توجه به کمبود فضای موجود در اطراف ،گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد فضای سبز می باشد. معمولا سایز فلاورباکس ها با توجه به محل قرار گیری آن ،آهن کشی و نصب انجام می شود و معمولا از ورق گالوانیزه برای داخل آن استفاده می کنند و یا اگر در ابعاد کوچک تر باشد، گلدان های پلاستیکی در آن به کار می رود.

انواع فلاورباکس شامل

فلاورباکس سنگی

نوع دیگر فلاورباکس ها ،نوع سنگی آن است که بسیار شیک و مجلل می باشند . از آن ها در محیط های بیرون ساختمان و همین طور در داخل منازل ، ادارات و ساختمان ها استفاده می شود .این فلاورباکس ها جلوه بسیار زیبایی به نمای کار شده می دهد . طراحی با سنگ جنبه سنتی داشته و ماده ای سنگین وزن و مناسب برای گلدان های دائمی خیابان ها می باشد . چون سنگ خاصیت تراوشی بسیار کمی دارد باید مسیر خروج فاضلابش کامل کار کند.

فلاورباکس سفالی

به جرات می توان از گلدان های سفالی به عنوان قدیمی ترین سازه دست انسان یاد کرد که در هر خانه و یا مکانی به راحتی آن ها را می توان یافت . شهرهای یزد و همدان بیشترین افتخار را در ساخت سازه های سفالی به خصوص گلدان سفالی دارد و لاجین همدان پایتخت سفال ایران شناخته شده است . این گلدان ها در طرح ها و شکل های مختلف به ویژه مخروطی،استوانه ای و کوزه ای دیده می شود.

فلاورباکس چوبی

استفاده از فلاورباکس های چوبی در فضای سبز انتخاب بسیار مناسبی است زیرا تلفیق گیاه و چوب در یک محوطه ،فضای مارا به طبیعت نزدیک تر می نماید . بدون شک چوب به گونه ای با دوام است که در مورد سایر مواد این طور نیست و به دوران گذشته باز می گردد . برخی از زیباترین مواد چوبی ،چوب سرخ و سرو هستند که تا حدی به دلیل دانه های غنی آنها است . هرکدام از این چوب ها علاوه بر زیبایی فوایدی نیز دارند.اگر رنگ یا پوشش چوب را انتخاب می کنید توصیه می کنم یک روکش به عنوان یک مانع محافظ به گلدان خود اضافه کنید. روکش های پلاستیکی نیز عمر فلاورباکس را افزایش می دهد . در نهایت باکس های چوبی ریشه های گیاه را خنک تر از سایر مواد نگه می دارد.

فلاور باکس چوبی، پلانتر باکس چوبی

فلاور باکس چوبی، پلانتر باکس چوبی

فلاورباکس بتنی

تعدادی از باکس ها در قالب سنتی و با ایجاد طرح های بسیار زیبا طراحی و ساخته می شود . علیرغم اینکه از بتن ساخته می شوند ولی به دلیل کاربرد توری در شاسی آنان دارای وزن چندانی نیستند . به دلیل اینکه ساخت این باکس ها با حوصله بسیاری باید همراه باشد گران تر نیز می باشد . ولی نسبت به سایر فلاورباکس های بتنی دارای وزن کمتری می باشد . نوع بتنی آن هر چقدر در معرض آب و باران قرار گیرد دوام و بقای آن بیشتر می شود.

فلاورباکس فلزی 

این نوع فلاورباکس ها را می توان در تراس گاردن ها و روف گاردن ها طراحی و اجرا نمود . هم چنین مناسب برای محوطه ویلا و باغ می باشد . این نوع گلدان ها که با فلز و آلومینیوم و … ساخته می شود در فضاهای داخلی و خارجی بناهای گوناگون استفاده می شود . لازم به ذکر است که بدانید برای بالاتر بردن عمر این گلدان های فلزی و جلوگیری از زنگ زدگی آنها ،از رزین و رنگ استفاده می شود.

flower box

flower box

شرکت سورن بام

مجموعه ی سورن بام در سال 1389 با هدف گسترش فضای سبز و استفاده ی بهینه از فضا های بلا استفاده تاسیس شد. شرکت سورن بام با بهره بری از مهندسین با تجربه و طراحان حرفه ای همواره در تلاش اند تا بهترین تجربه از فضای سبز و اجرای فلاورباکس را کسب کنید. این شرکت همواره می کوشد تا با استفاده از برترین متریال و مصالح با کمترین هزینه بهترین فلاورباکس را برای شما ایجاد کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اجرای فلاور باکس و فلاور باکس تراس سبز می توانید با شماره 02144277178 تماس بگیرید.

همچنین می توانید شرکت سورن بام را در اینستاگرام دنبال کنید و از پروژه‌های اجرای فلاور باکس دیدن کنید.

مقالات مرتبط
پروژه‌های فلاور باکس سورن بام
با ما در ارتباط باشید