شما اینجا هستید : خانه -> فلاور باکس -> انواع فلاورباکس

انواع فلاورباکس

انواع فلاورباکس

انواع فلاورباکس ، جعبه ها وگلدان های بسیار زیبا برای نگهداری از گیاهان می باشد. فلاورباکس ها بسیار شکیل و زیبا بوده و در برابر شرایط نامناسب از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند. فلاورباکس ها یا همان جعبه های گل در زمینه های متفاوت دارای کاربرد هستند آن دارای قرابت فرهنگی با مردم و طرز تفکر آنان داشت و در محوطه منازل و باغات با انواع شاه پسند ، شمعدانی و…تزیین می شد. قبل از هرچیز باید بدانید که فضای سبز یکی از انواع مبلمان شهری محسوب می شود که عمدتا به عنوان یکی از المان های ساخت فضای سبز طراحی می شود .فلاورباکس ها در واقع به محفظه های توخالی گفته می شود که یا داخل زمین تعبیه می شوند ویا در اجرای فضای سبز به کار می روند. فلاورباکس ها باتوجه به کمبود فضای موجود در اطراف ،گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد فضای سبز می باشد. معمولا سایز فلاورباکس ها باتوجه به محل قرار گیری آن ،آهنکشی و نصب انجام می شود و معمولا از ورق گالوانیزه برای داخل آن استفاده می کنند و یا اگر در ابعاد کوچک تر باشد، گلدان های پلاستیکی در آن به کار می رود.

انواع فلاورباکس شامل :

فلاورباکس سنگی :

نوع دیگر فلاور باکس ها ،نوع سنگی آن است که بسیار شیک و مجلل می باشند و از آن ها در محیط های بیرون ساختمان و همینطور در داخل منازل و ادارات و ساختمان ها استفاده می شود که جلوه بسیار زیبایی به نمای کار شده می دهد.طراحی با سنگ جنبه سنتی داشته و ماده ای سنگین وزن و مناسب برای گلدان های دائمی خیابان ها می باشد، چون سنگ خاصیت تراوشی بسیار کمی دارد باید مسیر خروج فاضلابش کامل کار کند.

فلاورباکس سفالی:

به جرات می توان از گلدان های سفالی به عنوان قدیمی ترین سازه دست انسان یاد کرد که در هر خانه ویا مکانی به راحتی آن ها را می توان یافت . شهرهای یزد و همدان بیشترین افتخار را در ساخت سازه های سفالی به خصوص گلدان سفالی دارد و لاجین همدان پایتخت سفال ایران شناخته شده است . این گلدان ها در طرح ها و شکل های مختلف به ویژه مخروطی،استوانه ای و کوزه ای دیده می شود.

فلاورباکس چوبی:

وقتی صحبت از باکس های چوبی می شود، زیبایی آن به چوبی بودن آن است . بدون شک چوب به گونه ای با دوام است که درمورد سایر مواد اینطور نیست وبه دوران گذشته بازمی گردد.برخی از زیباترین مواد چوبی ،چوب سرخ و سرو هستند که تا حدی به دلیل دانه های غنی آنها است. هرکدام از این چوب ها علاوه بر زیبایی فوایدی نیز دارند.اگر رنگ یا پوشش چوب را انتخاب می کنید توصیه می کنم یک روکش به عنوان یک مانع محافظ به گلدان خود اضافه کنید. روکش های پلاستیکی نیز عمرباکس را افزایش می دهد.درنهایت باکس های چوبی ریشه های گیاه را خنک تر از سایر مواد نگه می دارد.

فلاورباکس بتنی:

تعدادی از باکس ها در قالب سنتی و با ایجاد طرح های بسیار زیبا طراحی و ساخته می شود. که علیرغم اینکه از بتن ساخته می شوند ولی به دلیل کاربرد توری در شاسی آنان دارای وزن چندانی نیستند و به دلیل اینکه ساخت این باکس ها با حوصله بسیاری باید همراه باشد گران تر نیز می باشد. ولی نسبت به سایر فلاورباکس های بتنی دارای وزن کمتری می باشد. نوع بتنی آن هر چقدر در معرض آب و باران قرار گیرد دوام و بقای آن بیشتر می شود.

فلاورباکس فلزی :

این نوع فلاورباکس ها را می توان در تراس گاردن ها و روف گاردن ها طراحی و اجرا کرد و همچنین مناسب برای محوطه ویلا و باغ می باشد . این نوع گلدان ها که با فلز و آلومینیوم و … ساخته می شود در فضاهای داخلی و خارجی بناهای گوناگون استفاده می شود.لازم به ذکر است که بدانید برای بالاتر بردن عمر این گلدان های فلزی و جلوگیری از زنگ زدگی آنها ،از رزین و رنگ استفاده می شود.


مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.