شما اینجا هستید : خانه -> چمن -> اجرای چمن مصنوعی

اجرای چمن مصنوعی

اجرای چمن مصنوعی برای انواع سطوح قابل استفاده است که با تکنولوژی امروزه عمر این متریال افزایش یافته و مورد توجه زیادی قرار گرفته که برای زمین بازی کودکان یا کف پوش تراس طرفدار پیدا کرده است . گروه مهندسین شرکت سورن بام صورت تخصصی اجرا و طراحی را در این زمینه ارائه می دهند .

اجرای چمن مصنوعی

اجرای چمن مصنوعی

محوطه سازی با چمن مصنوعی

در محوطه سازی با اجرای چمن مصنوعی مطابق با زمین چمن طبیعی خوب است . به دلیل اینکه زمین چمن مصنوعی به دلیل داشتن لاستیک ، احساس نرمی را دارد. در حال حاضر انتخاب بین SBR ،EPDm و TPE برای پر کردن زمین با رنگ های متنوع در دسترس است. انتخاب  متریال بستگی به کیفیت زمین چمن مصنوعی است که شما می خواهید . و یا به نوع ورزش شما بستگی دارد. لایه  ضربه گیر زیر لایه  چمن مصنوعی بسیار مهم است و سختی زمین را کاهش می دهد که در محوطه سازی بسیار حائز اهمیت است . به صورت کلی هر فرد می تواند با کفش های راحت خود بر روی چمن های مصنوعی راه برود ،  زیرا چمن های مصنوعی سورن بام از الیاف با فشرده ای بالا تولید شده اند و میزان نخ بکار رفته در آنها با تراکم بسیار بالا است . امروزه تمام عوامل و مولفه های چمن مصنوعی پیشرفت کرده است که از نمونه های آن کاهش ریسک سوختگی از بین رفتن و صدمه دیدن آن است . چمن مصنوعی به سرعت رنگ زده می شود و رنگ آن به توپ ، لباس ها یا دیگر مواد منتقل نمی شود .

چمن مصنوعی سورن بام

چمن مصنوعی سورن بام

چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی 

کارکترهای بازی بر روی چمن مصنوعی بسیار پایدارتر است . زمین های چمن مصنوعی زهکشی می شوند  که این زهکش ها به صورت سه بعدی یا به صورت رولی در زیر چمن کار می شود و در بارندگی آب به راحتی از زیر چمن خارج شده و به وسیله زهکش ها به سمت فاضلاب هدایت می شود ، اگر زهکش استفاده نکنیم . چمن بعد از مدتی به واسطه ماندن آب در زیر آن قارچ و کپک می زند و بوی بدی از خود تولید می کند که این برای کودکان بسیار مضر می باشد . اگر شما در یک منطقه ای زندگی می کنید که زمستان های سختی دارد ، می توانید از سیستم گرمایشی زیر چمن مصنوعی خود استفاده کنید .

تفاوت چمن مصنوعی و طبیعی

تفاوت حرکت توپ بر روی چمن مصنوعی و چمن طبیعی به صورت پایدار در حال کاهش است. بسته به کیفیت چمن مصنوعی که انتخاب می کنید ، سیستم های انجام و عملکرد چمن مصنوعی در حال افزایش و رسیدن به چمن طبیعی است . به صورت اصلی، تمام ورزش هایی که می شود بر روی چمن معمولی انجام شود بر روی چمن مصنوعی هم انجام می شود. ورزش هایی که نیازمند تقاضاهای جداگانه بر روی زمین مثل پرتاب نیزه و تیراندازی است ، باید به صورت جداگانه انجام شود. هرچند ، چمن مصنوعی سورن بام همیشه راه حلی دارد . باشگاه شما ، مدرسه یا انجمن محلی با فعالیتهای شبیه به مهمانی ها و رویدادها و کنسرت ها می تواند از چمن مصنوعی استفاده کند که مقاومت آن برای استفاده برای این منظور بسیار زیاد است.

اجرای چمن مصنوعی

چمن مصنوعی سورن بام

سوالات متداول چمن مصنوعی سورن بام

 1. کاربرد چمن مصنوعی
 2. ویزگی چمن مصنوعی
 3. نحوه ساخت چمن مصنوعی

۱٫ کاربرد چمن مصنوعی چیست ؟

تزیین قسمت های مختلف  باغ ، ویلا ، تالار ، رستوران و …

 • چمن مصنوعی در اماکن ورزشی

می توان این چمن ها را در زمین های ورزشی بکار برد .

یکی از زیباترین فضا هایی که می توان چمن مصنوعی ، سورن بام را در آن بکار برد در روف گاردن یا همان بام سبز است که زیبایی خاصی را به فضا می دهد .

چمن مصنوعی سورن بام

چمن مصنوعی سورن بام

 • چمن مصنوعی در مدارس 

یکی از مکان های پر رفت و آمد در چمن مصنوعی ، سورن بام ،  می باشند ، که می تواند فضای بازی بچه ها را بدون خطر و استرس به فضایی با نشاط تبدیل کند .

 • چمن مصنوعی در زمین بازی تنیس و  گلف 

به باور غلط خیلی ها که زمین تنیس باید روی زمین خاکی و چمن مصنوعی ، سورن بام بازی کرد روی چمن مصنوعی می توان جایگزین خوبی برای این گونه فضا ها باشد .

کاربرد چمن مصنوعی

 • چمن مصنوعی در کافه و رستوران ها  

بجای فرش قرمز می توان از چمن مصنوعی ، سورن بام در زیر پای افرادی که وارد رستوران و یا کافه می شوند استفاده کرد و فضا های زیبایی از چمن مصنوعی خلق کرد .

 • چمن مصنوعی در فضاهای شهری و پارک ها 

در اغلب فضا های شهری و پارک ها می توان از چمن مصنوعی ، سورن بام جهت بازی بچه ها استفاده کرد .

 • چمن مصنوعی در دور تا دور استخر 

را می توان با چمن مصنوعی ، سورن بام فرش کرد تا افراد بتوانند به راحتی روی آن حرکت کنند .

می توان برای کف سازی در تراس و بالکن به جای موزائیک و چوب از چمن مصنوعی و طبیعی استفاده کرد .

چمن مصنوعی سورن بام

چمن مصنوعی سورن بام

 • اجرای چمن مصنوعی در حیاط خانه ها ، محوطه باغ  

می توان از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی و همچنین بابت نگهداری کم چمن مصنوعی ، سورن بام  و صرفه اقتصادی آن امروزه استفاده زیادی از چمن مصنوعی می شود .

 • اجرای چمن مصنوعی ، در میان سنگ ها و موزائیک 

برای بیشتر دیده شدن کف نمای زمین در باغ و ویلا ها می توان ما بین موزائیک و سنگ ها را با چمن مصنوعی کار کرد و جلوه زیبایی را به زمین بدهیم .

۲٫ ویژگی چمن مصنوعی چیست ؟

 • تراکم بسیار بالا
 • الیاف بلند و با کیفیت
 • وجود فیلر های دو رنگ
 • تکنولوژی بسیار پیشرفته  در ساخت الیاف چمن مصنوعی سورن بام
 • قوی و مستحکم که تاثیر به سزایی در طول عمر چمن دارد .
 • الیاف C شکل که باعث افزایش طول عمر چمن می‌شود .

۳٫ اجرای چمن مصنوعی به چه صورت می باشد ؟

در ساخت آن دانه های رنگی پلی پرو پیلین یا پلی اتیلن موسوم به پلیمری آنقدر گرم می شوند تا خمیری از آنها بدست آید. ماورای بنفش و حرارتی (ضد مچاله شونده) به آن اضافه می شود سپس جرم مایع با بشقابی از قالب بیرون کشیده می شود و یا بطرف یک لایه خیلی نازک که به چند تکه نواری در آمده و سوراخ دار است برده می شود طوری که ساختار شانه اصلی از الیاف فیبردار تشکیل می گردد .


مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.