اجرای چمن مصنوعی برای انواع سطوح قابل استفاده است که با تکنولوژی امروزه عمر این متریال افزایش یافته و مورد توجه زیادی قرار گرفته که برای زمین بازی کودکان یا کف پوش تراس طرفدار پیدا کرده است . در اینجا همه اطلاعاتی که باید در مورد این محصول راحت و وسوسه کننده بدانید را آورده ایم تا در تصمیم گیری به شما کمک کرده باشیم.

اجرای چمن مصنوعی

اجرای چمن مصنوعی

چمن مصنوعی چیست؟

در اواسط دهه 1960 استفاده از چمن مصنوعی به عنوان سطحی برای میادین ورزشی توسعه یافت. اولین بار در سال 1966 در هوستون Astrodome نصب شد و مورد استفاده قرار گرفت.

امروزه چمن مصنوعی کاربردهای بسیار بیشتری فراتر از استفاده در زمین بازی دارد، از جمله در کاربری های مسکونی رواج پیدا کرده است. اما بدون مخالفان خود را نیز دارد. اگر به فکر نصب چمن مصنوعی در حیاط خود هستید، تا انتهای مطلب با ما باشید.

محوطه سازی با چمن مصنوعی

در محوطه سازی با اجرای چمن مصنوعی مطابق با زمین چمن طبیعی خوب است . به دلیل اینکه زمین چمن مصنوعی به دلیل داشتن لاستیک ، احساس نرمی را دارد. در حال حاضر انتخاب بین SBR ،EPDm و TPE برای پر کردن زمین با رنگ های متنوع در دسترس است. انتخاب  متریال بستگی به کیفیت زمین چمن مصنوعی است که شما می خواهید . و یا به نوع ورزش شما بستگی دارد. لایه  ضربه گیر زیر لایه  چمن مصنوعی بسیار مهم است و سختی زمین را کاهش می دهد که در محوطه سازی بسیار حائز اهمیت است .

به صورت کلی هر فرد می تواند با کفش های راحت خود بر روی چمن های مصنوعی راه برود ،  زیرا چمن های مصنوعی سورن بام از الیاف با فشرده ای بالا تولید شده اند و میزان نخ بکار رفته در آنها با تراکم بسیار بالا است . امروزه تمام عوامل و مولفه های چمن مصنوعی پیشرفت کرده است که از نمونه های آن کاهش ریسک سوختگی از بین رفتن و صدمه دیدن آن است . چمن مصنوعی به سرعت رنگ زده می شود و رنگ آن به توپ ، لباس ها یا دیگر مواد منتقل نمی شود .

چمن مصنوعی سورن بام

چمن مصنوعی سورن بام

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی یک پوشش زمین مصنوعی است که شبیه به چمن واقعی ساخته شده است. این محصول طی دهه‌ها تکامل یافته است و دیگر شبیه محصول پلاستیکی و جعلی سابق نیست. اما هنوز هم مصنوعی است و هنوز از پلاستیک‌های نفتی ساخته شده است. در اینجا سه ​​نوع چمن مصنوعی آورده شده است:

 • چمن مصنوعی نایلونی بادوام‌ترین چمن مصنوعی با طول بالا محسوب می‌شود، اما گران‌ترین آن نیز می‌باشد. این چمن از سفت ترین مواد چمن مصنوعی است. بنابراین اگرچه برای مناطق پر رفت و آمد خوب است، اما ممکن است برای مناطقی که بچه‌ها یا حیوانات خانگی در آن بازی می‌کنند ایده آل نباشد.
 • چمن مصنوعی پلی اتیلن ظاهر و بافتی واقعی دارد و گزینه متوسط ​​خوبی برای چمن مصنوعی به حساب می‌آید. به اندازه نایلون بادوام نیست، اما حس نرم آن را برای مناطق بازی و مناطقی که افراد با پای برهنه راه می‌روند، مناسب می‌کند.
 • چمن مصنوعی پلی پروپیلن کم هزینه‌ترین و همچنین کم دوام ترین نوع چمن مصنوعی است. از آنجایی که نمی‌تواند در برابر رفت و آمد و استفاده زیاد مقاومت کند، بهتر است برای مناطق کوچکتر که استفاده روزانه زیادی ندارند، در نظر گرفته شود.

چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی

کارکترهای بازی بر روی چمن مصنوعی بسیار پایدارتر است . زمین های چمن مصنوعی زهکشی می شوند  که این زهکش ها به صورت سه بعدی یا به صورت رولی در زیر چمن کار می شود و در بارندگی آب به راحتی از زیر چمن خارج شده و به وسیله زهکش ها به سمت فاضلاب هدایت می شود ، اگر زهکش استفاده نکنیم . چمن بعد از مدتی به واسطه ماندن آب در زیر آن قارچ و کپک می زند و بوی بدی از خود تولید می کند که این برای کودکان بسیار مضر می باشد . اگر شما در یک منطقه ای زندگی می کنید که زمستان های سختی دارد ، می توانید از سیستم گرمایشی زیر چمن مصنوعی خود استفاده کنید .

تفاوت چمن مصنوعی و طبیعی

تفاوت حرکت توپ بر روی چمن مصنوعی و چمن طبیعی به صورت پایدار در حال کاهش است. بسته به کیفیت چمن مصنوعی که انتخاب می کنید ، سیستم های انجام و عملکرد چمن مصنوعی در حال افزایش و رسیدن به چمن طبیعی است . به صورت اصلی، تمام ورزش هایی که می شود بر روی چمن معمولی انجام شود بر روی چمن مصنوعی هم انجام می شود.

ورزش هایی که نیازمند تقاضاهای جداگانه بر روی زمین مثل پرتاب نیزه و تیراندازی است ، باید به صورت جداگانه انجام شود. هرچند ، چمن مصنوعی سورن بام همیشه راه حلی دارد . باشگاه شما ، مدرسه یا انجمن محلی با فعالیتهای شبیه به مهمانی ها و رویدادها و کنسرت ها می تواند از چمن مصنوعی استفاده کند که مقاومت آن برای استفاده برای این منظور بسیار زیاد است.

اجرای چمن مصنوعی

چمن مصنوعی سورن بام

نگهداری و تمیز کردن چمن مصنوعی

چمن مصنوعی تعمیر و نگهداری کم است، اما نیازی به نگهداری ندارد. در اینجا ابتدایی‌ترین مراحل تمیز کردن و نگهداری برای افزایش عمر چمن مصنوعی شما آورده شده است:

 • فوراً با استفاده از یک شوینده خانگی ملایم لکه‌ها و ریخته‌ها را تمیز کنید. می‌توانید چند قطره آمونیاک برای لکه‌های سخت‌تر اضافه کنید.
 • اگر حیوانات خانگی شما کار خود را در چمن مصنوعی شما انجام می‌دهند، زباله‌های جامد را در اسرع وقت جمع آوری کرده و منطقه و همچنین هر مکان که حیوانات در آن ادرار می‌کنند را با شلنگ پایین بیاورید.
 • چمن را به صورت دوره‌ای شلنگ بکشید تا خاک و زباله‌های انباشته شده را بشویید.
 • چمن را با چنگکی نرم و غیر فلزی برای تمیز کردن و حفظ برآمدگی الیاف چنگک بزنید.
 • برای تمیز کردن برتر، سرمایه گذاری روی یک دمنده برگ با عملکرد خلاء را در نظر بگیرید.

مزایای چمن مصنوعی

 • تقریباً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است. بدون نیاز به چمن زنی، کود دهی یا هوادهی؛
 • همیشه سبز است. چمن مصنوعی در تمام طول سال به شما چمن سبز می‌دهد و حتی می‌توانید درجه تیرگی و روشنی سبز خود را انتخاب کنید.
 • واقع بینانه به نظر می‌رسد. چمن مصنوعی امروزی شباهت بیشتری به چمن واقعی دارد.
 • ماندگاری بالایی دارد. چمن مصنوعی با کیفیت بالا و به خوبی نگهداری می‌شود ممکن است 20 سال یا بیشتر دوام بیاورد.
 • نیازی به آبیاری ندارد. وقتی چمنی برای آبیاری ندارید، می‌توانید در قبض آب ماهانه خود صرفه جویی داشته باشید.

معایب چمن مصنوعی

 • هزینه بر است. چمن مصنوعی نصب شده به صورت حرفه‌ای برای هر متر مربع هزینه دارد. شما می‌توانید با نصب آن در هزینه خود صرفه جویی کنید و یک چمن دائمی داشته باشید، اما هزینه اولیه هنوز بالاست.
 • به نرمی چمن واقعی نیست. اگرچه چمن مصنوعی با کیفیت بالاتر به نظر می‌رسد و شبیه به چمن واقعی است، اما هنوز ساینده‌تر از آن است، و برای بچه‌ها هنگام زمین خوردن نرم نیست.
 • دوستدار محیط زیست نیست. بله، باعث صرفه جویی در مصرف آب می‌شود، اما ساخت چمن مصنوعی اثرات منفی زیست محیطی دارد. به علاوه، پیدا کردن یک مرکز بازیافت که چمن مصنوعی قدیمی را بپذیرد، دشوار است.

آیا چمن مصنوعی خیلی داغ می‌شود؟

چمن مصنوعی می‌تواند در یک روز گرم و آفتابی بسیار گرمتر از چمن طبیعی شود. کارشناسان خاطرنشان می‌کنند که دمای بالا می‌تواند منجر به بیماری‌های مرتبط با گرما بالقوه تهدید کننده زندگی شود. افزایش دمای سطح می‌تواند به تجهیزات آسیب برساند و پوست را بسوزاند و می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با گرما را افزایش دهد که می‌تواند یک اورژانس تهدید کننده زندگی باشد.

هدایت گرما اغلب بر اساس دمای هوا و سایر عوامل است، بدون احتساب دمای سطح بازی، بنابراین خطر برای ورزشکاران ممکن است در بسیاری از موارد دست کم گرفته شود. برخی از جوامع، مانند Burlington MA، اندازه گیری دمای سطح چمن مصنوعی را برای کمک به تعیین شرایطی که در آن ورزشکاران می‌توانند از زمین‌های چمن مصنوعی استفاده کنند و شرایطی که تحت آن فعالیت‌های آنها باید به زمین‌های چمن منتقل شود، انتخاب می‌کنند.

کاربرد چمن مصنوعی چیست؟

تزیین قسمت های مختلف  باغ ، ویلا ، تالار ، رستوران و …

 • چمن مصنوعی در اماکن ورزشی

می توان این چمن ها را در زمین های ورزشی بکار برد .

یکی از زیباترین فضا هایی که می توان چمن مصنوعی ، سورن بام را در آن بکار برد در روف گاردن یا همان بام سبز است که زیبایی خاصی را به فضا می دهد .

چمن مصنوعی سورن بام

چمن مصنوعی سورن بام

 • چمن مصنوعی در مدارس 

یکی از مکان های پر رفت و آمد در چمن مصنوعی ، سورن بام ،  می باشند ، که می تواند فضای بازی بچه ها را بدون خطر و استرس به فضایی با نشاط تبدیل کند .

 • چمن مصنوعی در زمین بازی تنیس و  گلف 

به باور غلط خیلی ها که زمین تنیس باید روی زمین خاکی و چمن مصنوعی ، سورن بام بازی کرد روی چمن مصنوعی می توان جایگزین خوبی برای این گونه فضا ها باشد .

 • چمن مصنوعی در کافه و رستوران ها  

بجای فرش قرمز می توان از چمن مصنوعی ، سورن بام در زیر پای افرادی که وارد رستوران و یا کافه می شوند استفاده کرد و فضا های زیبایی از چمن مصنوعی خلق کرد .

 • چمن مصنوعی در فضاهای شهری و پارک ها 

در اغلب فضا های شهری و پارک ها می توان از چمن مصنوعی ، سورن بام جهت بازی بچه ها استفاده کرد .

 • چمن مصنوعی در دور تا دور استخر 

را می توان با چمن مصنوعی ، سورن بام فرش کرد تا افراد بتوانند به راحتی روی آن حرکت کنند .

 • اجرای چمن مصنوعی در  بالکن و تراس سبز

می توان برای کف سازی در تراس و بالکن به جای موزائیک و چوب از چمن مصنوعی و طبیعی استفاده کرد .

چمن مصنوعی سورن بام

چمن مصنوعی سورن بام

 • اجرای چمن مصنوعی در حیاط خانه ها ، محوطه باغ

می توان از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی و همچنین بابت نگهداری کم چمن مصنوعی ، سورن بام  و صرفه اقتصادی آن امروزه استفاده زیادی از چمن مصنوعی می شود .

 • اجرای چمن مصنوعی ، در میان سنگ ها و موزائیک 

برای بیشتر دیده شدن کف نمای زمین در باغ و ویلا ها می توان ما بین موزائیک و سنگ ها را با چمن مصنوعی کار کرد و جلوه زیبایی را به زمین بدهیم .

ویژگی چمن مصنوعی چیست ؟

 • تراکم بسیار بالا
 • الیاف بلند و با کیفیت
 • وجود فیلر های دو رنگ
 • تکنولوژی بسیار پیشرفته  در ساخت الیاف چمن مصنوعی سورن بام
 • قوی و مستحکم که تاثیر به سزایی در طول عمر چمن دارد .
 • الیاف C شکل که باعث افزایش طول عمر چمن می‌شود .

جمعبندی

اگر به دنبال فضایی سبز برای هر چهار فصل سال هستید، بهترین گزینه چمن مصنوعی است. شما یکبار هزینه را پرداخت میکنید و تا چندین سال از وجود سرسبزی در منزل لذت میبرید.