اجرای فلاور باکس بتنی ، شرکت سورن بام بزرگترین تولید کننده دیوار سبز بتنی (فلاورباکس) در ایران است .شرکت سورن بام تاکنون اجرای چند پروژه را در اقصی نقاط کشور بر عهده داشته است . در حال حاضر پروژه های اجرا شده را که می توان یاد کرد از جمله : دیوار سبز مصلی بزرگ امام خمینی در اتوبان همت ، دیوار سبز بتنی اتوبان آزادگان، که به روش فلاورباکس بتنی انجام شده است . پروژ ه های دیگر نیز در شهرهای مشهد، تهران، اصفهان، تبریز انجام گردیده است.

اجرای فلاور باکس بتنی

باکس بتنی در محوطه سازی فضاهای باز دارای کاربرد بالایی می باشد . بیشترین کاربرد آن را می توان ایجاد دیوار سبز طبیعی با کمک باکس های بتنی در حاشیه اتوبان ها را نام برد . از گلفوژ ها برای جدا سازی مسیر هم می توان استفاده کرد .

فلاورباکس های بتنی سورن بام به صورت صنعتی و پیش ساخته می باشد که نسبت به تولیدات فلاورباکس های دستی و نیمه صنعتی سبکتر است.

فلاورباکس های صنعتی بتنی

این نوع فلاورباکس های صنعتی بتنی نسبت به فلاور باکس های فایبرگلاس و چوبی و… دارای مقاومت بیشتری است . در مقابل شرایط اقلیمی دارای دوام بیشتری نسبت به فلاور باکس های فایبرگلاس هست . چرا که در معرض آفتاب ، آب و باران فلاور باکس های فایبرگلاس از بین می روند .

در روش های صنعتی باکس های بتنی به به صورت سری تولید می شود و در آنها توری و شاسی گذاشت.

از مزایای عمده اجرای این طرح ها استفاده از گل و گیاه است . خصوصاً کاهش سطح چمن کاری که هزینه نگهداری آن به صرفه می باشد.

سایر مزایای اجرای این طرح ها سرعت عمل، هزینه کمتر احداث و امکان تغییرات متوالی در سبک و نحوه اجرای آن با جابجایی نهاد های مورد کاربرد می باشد.

شرکت سورن بام درصدد هست که با اجرای فلاور باکس های بتنی در سراسر کشور به زیبایی دید بصری و بقای آن را در شرایط اقلیمی افزون کند و شرایطی جهت سهولت در اجرا و استفاده کمتر از چمن( به دلیل رسیدگی سخت ) به وجود آورد. طراحان  سورن بام شما را می توانند در این زمینه یاری کنند.

فلاورباکس بتنی سیرجان

فلاورباکس بتنی سیرجان