اجرای تخصصی آلاچیق یک مهارت است که نیاز به تجربه زیادی دارد. ،همه ما بعد از پشت سر گذاشتن یک هفته پر مشغله و شلوغ نیاز به آخر هفته ای آرام در فضایی آرامش بخش و دنج داریم، این فضا معمولا فضایی دور از شهر مانند ویلا های اطراف تهران است، که با ایجاد محوطه ای زیبا می توانید این فضای مورد نظر را فراهم کنید .

آلاچیق از عناصر مهم برای محوطه سازی و فراهم کردن این فضای آرامش بخش زیباست .بعد از یک هفته پر تلاطم، آلاچیق فضای نشیمن و دور هم جمع شدن با خانواده در کنار درختان و گل ها و صدای آب، آبنمای موجود را برای شما فراهم می کند.

اجرای تخصصی آلاچیق :

آلاچیق ها به شکل های گوناگون برای کاربری های مختلف ساخته می شوند و انواع گوناگونی دارند .

آلاچیق چوبی :

با چوب های مختلف مانند : ترموود ، چوب روس و چوب پلاست ساخته می شود که مقاومت مناسبی دارند .به شکل های مختلف مانند شیبدار و سنتی یا مدرن با ترکیب چوب و فلز که امروزه بسیار پر طرفدار شده است موجود اند .

آلاچیق آجری :

این آلاچیق ها جنبه سنتی تر دارند که معمولا شومینه یا باربیکیو آجری نیز داخل آن قرار می گیرد، که اگر کاملا پوشیده باشد معمولا این دیوار آجری تا ارتفاعی مانند 80 سانت بالا آمده و روی آن شیشه قرار می گیرد .

آلاچیق ویلایی و تجهیزات آن

آلاچیق ویلایی و تجهیزات آن

پرگولا :

سازه ایست معمولا چوبی که ستون های آن سقف تیرکی آن را تحمل می کنند و این سازه به طور معمول سقف کاملا پوشیده ای ندارد ،زیرا همانطور که گفته شد تیرک ها به عنوان سقف قرار می گیرند و مقداری نور را عبور می دهند ؛پس برای ایجاد سایه گیاهان رونده در کنار آن کاشته شده که از ستون ها بالا رفته و سقف را پوشش می دهند که علاوه بر زیبایی سایه را نیز برای ما فراهم می کنند .

شرکت سورن بام با سالها تجربه در زمینه معماری پایدار فعالیت های بیشماری داشته و در زمینه طراحی و اجراء روف گاردن ، دیوار سبز ، تراس سبز ،  محوطه سازی فضای سبز شهری و محوطه سازی باغ ، باغچه ، ویلا ، ساخت انواع آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، و انواع فلاورباکس ها نیز فعالیت دارد .