آبیاری قطره ای اتومات دیوار سبز

آبیاری قطره ای اتومات دیوار سبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

آبیاری قطره ای اتومات دیوار سبز

آبیاری قطره ای اتومات دیوار سبز ، در تمامی پروژه ها تمامی گیاهان استفاده شده توسط سیستم تماما” اتوماتیک آبیاری می شوند تا رطوبت مناسب خاک حفظ گردد و از هدر رفتن آب جلوگیری شود.

خاک گیاهان نباید خیلی خشک و خیلی خیس شود تا ریشه گیاهان آسیب نبیند .

شرکت سورن بام تمامی گیاهان را تضمین می کند و در صورت خشک شدن اتفاقی گیاهان طبق قرارداد نگهداری با هزینه شرکت گیاه جایگزین می گردد.

محلول دهی (کود مخصوص ) نیز توسط این سیستم به گیاهان داده می شود.این سیستم در شرایط آب و هوایی سرد دچار مشکلاتی از قبیل یخ زدن آب و .. نمی گردد و توسط متخصصین این رشته انجام می گردد.

فاکتور مهم برای اینکه نتیجه پایانی یک دیوار سبز موفق باشد انتخاب بهترین نوع سیستم برای آبیاری است. اینکه بخواهیم چه نوع سیستمی را انتخاب نماییم  با توجه به نوع گیاه و مقدار آبی که نیاز دارد متفاوت است.

سیستم آبیاری قطره ای و کود دهی که به صورت اتوماتیک کار می کند باید شامل:سیستم پمپاژ کود و آب،مخازن ، رسوب گیر مغناطیسی، باشد

هم چنین دارای تابلوهای کنترل که خود نیز شامل حسگرهای اتوماتیک کنترل سطح آب،رطوبت خاک،فشار آب ،برق شهر،هشدارها و نمایش پیام هستند،باشد.

دیوار سبز :

دیوار سبز یک فن آوری زیست محیطی است و باید در آن به امکان ذخیره سازی آب،استفاده دوباره از آب بازیافتی و غیر شرب توجه کرد هم چنین به چگونگی طراحی سیستم زهکش توجه کرد.تا آب اضافه را خارج کرد.

طراحی سیستم آبیاری قطره ای باید به گونه ای باشد که با باکس ترکیب شود لوله های افقی و عمودی آن در نما دیده نشود تا زیبایی ظاهری بنا حفظ شود.و این لوله ها در بالای باکس ها قرار می گیرند.باکس های گل و گیاه ها  باید به گونه ای طراحی شوند که قابل جا به جایی باشند پس بنابراین سیستم آبیاری قطره ای  نباید به این مسئله خللی وارد کند.و بتوان در زمان  نیاز گل و گیاه خود را تعویض نماییم و در آخر اینکه در صورت وجود مکان مناسب برای مخزن آب در نظر گرفته شود و یا می توان به آب شهری وصل شویم .

مقالات مرتبط
پروژه‌های آبیاری قطره ای سورن بام
با ما در ارتباط باشید