ابنما شیشه ای ، یکی از مدرن ترین انواع آبنماها می باشد که با تلفیق نور و آب و شیشه جهت استفاده در محیط های داخلی ازجمله ادارات و فروشگاه ها و مجتمع های مسکونی و … بسیار

ایده مناسبی می باشد.

آبنما شیشه ای شرکت سورن بام با توجه به محل نصب ،در قاب های استیل و سنگ و چوب قابل اجرا می باشد . اصل طراحی این نوع آبنماها حرکت جریان آب بر روی شیشه می باشد.

این نوع آبنما بسیار پر طرفدار است و ریزش آب بر روی شیشه حرکت بسیار زیبایی را ایجاد می کند . شیشه می تواند صاف و صیقلی یا با برآمدگی باشد که جریان آب را بیشتر هدایت کند .

 تعریف آبنما

گفتنی است که به مجموعه فواره و آب راکد یا متحرکی که باعث زیبایی پارک ، میادین و فضای سبز در محوطه سازی با ایجاد صدای آب شود و گفته می شود که یکی از بهترین ساختارهای

فضای سبز است .

 

ابنما شیشه ای

fountion

ابنما شیشه ایدر فضاهایی مانند : پذیرایی، اتاق خواب و نشیمن ، لابی مجتمع ها و برج ها ، تراس و بالکن ، محوطه سازی ، کنار استخر ، فضاهای اداری ، بر روی شیشه های مغازه ها ، مراکز خرید و… قابل اجرا می باشند. این آبنماها حتی به عنوان یک جدا کننده و پارتیشن نیز قابل استفاده اند .نشستن در محوطه ویلا در کنار استخر و یک آبنما ، و صدای دلپذیر آب بسیار جذاب است .

برای مثال آبنمای صخره ای صدای بسیار طبیعی و فوق العاده ای دارد ، اما اگر صدای کمتری نیاز دارید آبنمای شیشه ای بسیار مناسب شما است .

ابنما مدل دیواری

بسیاری از افراد برای اجرای آبنمای شیشه ای در فضای داخلی خود ، به دلیل این که ممکن است مسیر رفت و آمد را مسدود کند و ترافیک انسانی ایجاد شود و به مشکل بر می خورند ،ولی تیم متخخص اجرایی شرکت سورن بام با طراحی و اجرای آبنما شیشه ای دیواری توانسته است این مشکل را به زیبایی حل کند .

آبنما شیشه ای شرکت سورن بام

آبنما شیشه ای شرکت سورن بام

ابنما شیشه ای کوچک (آبنما شیشه ای خانگی)

اولین چیزی که باید در نظر گرفت این است که چه نوع طرح آبنمایی متناسب با دکوراسیون خانه شما می باشد که آبنما شیشه ای کوچک یا خانگی مساحت کمتری را در سطح اشغال می کند .

قیمت ابنما شیشه ای دیواری

با توجه به طراحی و نوع متریال آبنما ، ابعاد و اندازه مورد نظر کارفرمای محترم، کارشناسان شرکت سورن بام قیمت نهایی را برای ایشان محاسبه می فرمایند .

آبنما شیشه ای شرکت سورن بام

آبنما شیشه ای شرکت سورن بام

سوالات متداول ابنما شیشه ای

1. نحوه ی ساخت ابنما شیشه ای چگونه است ؟

آبنماهای شیشه ای با توجه به محل نصب، معمولا از یک فریم و پایه با جنس استیل ،سنگ و چوب دارند و شیشه و آب در وسط این قاب قرار می گیرد و مخزن کوچکی که آب در آن می ریزد می

تواند با سنگ قلوه پر شود . ابعاد و اندازه این آبنماها بسیار متفاوت بوده و عرض آن ها از حدود 80 سانت تا چندین متر متفاوت است، و علاوه بر انواع پیش ساخته آن ، نسبت به نیاز و فضای شما نیز

طراحی و ساخته می شوند تا کاملا مختص فضای شما بوده و هماهنگی کامل داشته باشد .

landscape fountion

landscape fountion

2. نورپردازی آبنما شیشه ای به چه صورت می باشد ؟

نور پردازی آن ها نیز در شب یکی از مهم ترین مراحل است، زیرا جلوه ای که این نورپردازی به آبنما می بخشد چندین برابر حالت عادی است و برای آبنمای شیشه ای از نور های رنگی بیشتر استفاده می شود .

3. عوامل تاثیر گذار در طراحی و اجرای آبنما شیشه ای چیست ؟

  • صدا
  • وزن
  • اندازه کلی و شکل
  • شعاع پاشش

4. نگهداری آبنما شیشه ای چگونه است ؟

آبنمای شیشه ای در طول فصل پر از آب باید نگه داشته شود تا پمپ از بین نرود و قبل از زمستان حوضچه ها باید تخلیه شوند تا از یخ زدگی و ترک خوردگی ساختار آبنما شیشه ای جلوگیری شود .

شرکت سورن بام با سالها تجربه در زمینه معماری پایدار فعالیت های بیشماری داشته و در زمینه طراحی و اجراء روف گاردن ، دیوار سبز ، تراس سبز ،  محوطه سازی فضای سبز شهری و محوطه سازی باغ ، باغچه ، ویلا ، ساخت انواع آبنما ، آلاچیق ، طراحی پرگولا ، و انواع فلاورباکس ها نیز فعالیت دارد .