شما اینجا هستید : خانه -> آبنما -> آبنما ، آبنمای فضای سبز

آبنما ، آبنمای فضای سبز

آبنما ، آبنمای فضای سبز ، یکی از نمادهای معماری باستان ایران در باغ ها و رودها و چشمه ها آبنماها هستند. در باغ های ایرانی یکی از المان هایی که در فضای سبز و یا در محوطه باغ ، ویلا ، حیاط  کاربرد داشته اند آبنما های فواره ای بوده است که علاوه بر زیبایی صدای آرامش بخش آب آرامش را در فضا برای ساکنین به ارمغان آورده است .

انواع آبنما :

 1. آبنما سنگی .
 2. آبنما صخره ای .
 3. آبنما  دیواری .
 4. آبنما موزیکال .
 5.   آبنما شیشه ای .
 6.   آبنما مدرن .
 7. آبنما باغی .
 8. آبنما کلاسیک .

مزایا :

 • کاهش استرس .
 • رطوبت ساز  طبیعی .
 • باعث بهبود کیفیت هوا می شود .
 • عایق صوتی .
 • جلوه بخشیدن و زیبایی فضا را افزایش می دهد .

آبنما در اشکال مختلف و با ابعاد متفاوت ساخته می شوند وعلاوه بر فضای بیرونی  امکان استفاده در فضای داخلی دارند و از انواع آبنما ها در فضای نشیمن ، لابی ، اتاق خواب ، آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و … نیز دارند . استفاده از آبنما ها امروزه علاوه بر زیبایی می توانند مانند یک دیوار پارتیشن و یا جدا کننده دو فضا از هم استفاده شوند و در فضای بیرونی ماندد : روف گاردن ، تراس سبز ، محوطه باغ ، ویلا ، باغچه  ، پارک ها ، اماکن تفریحی و … استفاده می شود .

رعایت اصول طراحی و اجرا آبنما ، آبنمای فضای سبز:

۱- زیر درخت نباشد .

۲- نباید در مسیر بادهاي شدید باشد .

۳- عمق منبع ذخیره آب .

۴- محافظت توسط شبکه هاي آهنی .

شرکت سورن بام مجری انواع آبنما ها می باشد و در این زمینه فعالیت های بیشماری دارد . شرکت سورن بام در زمینه معماری سبز و پایدار فعالیت های بیشماری دارد ، فعالیت های این مجموعه عبارتند از : طراحی و اجرای محوطه ، روف گاردن ، ساخت فلاور باکس ، دیوار سبز ، تراس سبز و نصب انواع سیستم های آبیاری و نصب مه پاش و … می باشد

 

 

5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.